Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Chodakowska: Nie możemy zapomnieć

03.05.2015

Gośćmi programu „Dziś wieczorem” (TVP Info) w Dniu Flagi RP były: Małgorzata Potocka i Anna Chodakowska. Aktorki rozmawiały na temat patriotyzmu, a także znaczenia tożsamości narodowej.

Potocka powiedziała, że „Polska jest teraz fantastycznym krajem” i wyraziła swoje zadowolenie z obecnej sytuacji.  „Polska ma ten luksus spokoju i wolności. Dobrze by było, żeby naczelną zasadą było to, że żyjemy w spokoju i wybaczeniu” - stwierdziła aktorka.

Anna Chodakowska nie zgodziła się ze swoją rozmówczynią co do oceny sytuacji w Polsce.  „Nie wiem, co wytnie ten pan ze Związku Radzieckiego, czyli z Rosji” - powiedziała artystka. Chodakowska śmiała się również gwarancji bezpieczeństwa, jakie ma mieć zapewniona Polska z uwagi na jej sojusze. „A kto będzie nas bronił?” - zapytała aktorka.

Rozmówczyni Małgorzaty Potockiej wymieniła również elementy składające się na tożsamość narodową: „historia, groby, religia, kultura, tradycja i walka o tożsamość”. Anna Chodakowska podkreśliła, że nie przeszkadza jej to, że patriotyzm może kojarzyć się z martyrologią. „Niech się kojarzy w swojej części z martyrologią. Przecież nie możemy zapomnieć” - powiedziała Chodakowska.

Na uwagę Małgorzaty Potockiej, że nie jesteśmy najbardziej radosnym narodem, Anna Chodakowska odpowiedziała: „Radość to czasem znaczy głupota albo niepamięć. Ja się bardziej boję niepamięci niż głupoty. Głupich ludzi zawsze jest kupa i bardzo ich lubimy”.

gah/tvp.info

[fot. Stefczyk.info/TVP Info]


Słowa kluczowe:

Polska

,

kraj

,

sytuacja

,

wolność

,

aktorka

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook