Jedynie prawda jest ciekawa


Chodakiewicz: Polska powinna zabiegać o broń atomową

19.08.2015

"Polska musi szukać pokojowej energii, a jej źródłem jest właśnie energia atomowa. Warszawa powinna zacząć budować swoje własne reaktory i elektrownie",

 Prof. Marek Chodakiewicz w Telewizji Republika zaznaczył, że w Polsce powinny znaleźć się stałe bazy NATO, które  w dużej mierze zabezpieczyłyby bezpieczeństwo Polski. Gość wyjaśnił również, że dobrze, że pierwsza wizyta Andrzeja Dudy jest w Estonii, bo Tallinn po Ukrainie i Łotwie jest najbardziej narażony na atak ze strony Rosji.

W czasie rozmowy została także poruszona kwestia broni atomowej. Podkreślił, że Polska powinna się  o nią starać. "Polska musi szukać pokojowej energii, a jej źródłem jest właśnie energia atomowa. Warszawa powinna zacząć budować swoje własne reaktory i elektrownie. O potrzebną do tego technologię można się zwrócić np. do Francji" – powiedział. Zaznaczył, że jest to najbardziej pokojowa broń, która powstrzymała III wojnę światową, bo strony bały się kompletnego szaleństwa.

W czasie dyskusji pojawił się wątek katastrofy smoleńskiej. Prof. Marek Jan Chodakiewicz  w programie „W Punkt” podkreślił, że USA posiada nieprzetworzone dane wewnętrzne i wszelkie informacje, które zostały zebrane przez zespół, któremu przewodniczył Antoni Macierewicz.  Jak wyjaśnił gość Telewizji Republika,  dane znajdują się na zewnętrznym dysku i teraz posiada je środowisko powiązane z wywiadem.

Zdaniem Chodakiewicza strategia w sprawie katastrofy smoleńskiej powinna być długofalowa. "Być może zasadne jest stworzenie dwóch komisji międzynarodowych - jedną związaną z holenderskim samolotem MH17, a drugą z rządowym Tupolewem" – powiedział w telewizji i dodał, że niestety amerykańskie elity nie są zainteresowane wyjaśnieniem katastrofy. Najważniejszą decyzję w tej sprawie powinien podjąć sam Biały Dom. Wygrana konserwatystów zapewniłaby utworzenie komisji senackiej, która wyjaśniłaby katastrofę smoleńską.

"Każdy analityk, który zajmuje się polityką zagraniczną zadaje pytania. To podstawa warsztatu kontrwywiadowczego. W takich sprawach nie ma złych pytań"- podkreślił.

telewizja Republika/es

fot.materiały prasowe


CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook