Jedynie prawda jest ciekawa


Chodakiewicz: Polska powinna zabiegać o broń atomową

19.08.2015

"Polska musi szukać pokojowej energii, a jej źródłem jest właśnie energia atomowa. Warszawa powinna zacząć budować swoje własne reaktory i elektrownie",

 Prof. Marek Chodakiewicz w Telewizji Republika zaznaczył, że w Polsce powinny znaleźć się stałe bazy NATO, które  w dużej mierze zabezpieczyłyby bezpieczeństwo Polski. Gość wyjaśnił również, że dobrze, że pierwsza wizyta Andrzeja Dudy jest w Estonii, bo Tallinn po Ukrainie i Łotwie jest najbardziej narażony na atak ze strony Rosji.

W czasie rozmowy została także poruszona kwestia broni atomowej. Podkreślił, że Polska powinna się  o nią starać. "Polska musi szukać pokojowej energii, a jej źródłem jest właśnie energia atomowa. Warszawa powinna zacząć budować swoje własne reaktory i elektrownie. O potrzebną do tego technologię można się zwrócić np. do Francji" – powiedział. Zaznaczył, że jest to najbardziej pokojowa broń, która powstrzymała III wojnę światową, bo strony bały się kompletnego szaleństwa.

W czasie dyskusji pojawił się wątek katastrofy smoleńskiej. Prof. Marek Jan Chodakiewicz  w programie „W Punkt” podkreślił, że USA posiada nieprzetworzone dane wewnętrzne i wszelkie informacje, które zostały zebrane przez zespół, któremu przewodniczył Antoni Macierewicz.  Jak wyjaśnił gość Telewizji Republika,  dane znajdują się na zewnętrznym dysku i teraz posiada je środowisko powiązane z wywiadem.

Zdaniem Chodakiewicza strategia w sprawie katastrofy smoleńskiej powinna być długofalowa. "Być może zasadne jest stworzenie dwóch komisji międzynarodowych - jedną związaną z holenderskim samolotem MH17, a drugą z rządowym Tupolewem" – powiedział w telewizji i dodał, że niestety amerykańskie elity nie są zainteresowane wyjaśnieniem katastrofy. Najważniejszą decyzję w tej sprawie powinien podjąć sam Biały Dom. Wygrana konserwatystów zapewniłaby utworzenie komisji senackiej, która wyjaśniłaby katastrofę smoleńską.

"Każdy analityk, który zajmuje się polityką zagraniczną zadaje pytania. To podstawa warsztatu kontrwywiadowczego. W takich sprawach nie ma złych pytań"- podkreślił.

telewizja Republika/es

fot.materiały prasowe


Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook