Jedynie prawda jest ciekawa


Chodakiewicz: Polityczna poprawność niszczy USA

26.05.2016

„Polityka USA nie ma wizji co zrobić z Rosją i z Niemcami”: prof. Marek J. Chodakiewicz.

- Obama przyjął doktrynę dowodzenia z tyłu, a z tego miejsca nie da się dowodzić – mówił prof. Marek J. Chodakiewicz w Telewizji Republika. Wykładowca Instytutu Polityki Międzynarodowej w Waszyngtonie skrytykował prezydenturę Baracka Obamy.

Przyjecie przez Obamę specyficznej strategii dowodzenia USA doprowadził w opinii prof. Chodakiewicza do chaosu. - Jeżeli Polacy czują się niepewnie co do amerykańskiego przywództwa, to proszę się nie martwić. W Ameryce jest podobnie – mówił w programie "W Punkt" historyk i politolog.

Ocenił, że obecna amerykańska administracja jest nieodpowiedzialna, podobnie jak jej poprzednicy. – Polityka USA jest stricte reaktywna i nie ma wizji strategicznej na temat tego, co zrobić z Rosją, czy z Niemcami. Mówi się, że John Kerry, amerykański sekretarz stanu, jest najmniej ostrym nożem w szufladzie. To najbardziej głupiutki człowiek, jakiego można sobie wyobrazić – ocenił prof. Chodakiewicz.

Zwrócił uwagę na terror lewackiej politycznej poprawności, która paraliżuje Amerykę. – Jedną z jej ofiar jest prawda i semantyka. Proszę pamiętać, jak nazwano wojnę z terrorystami? Wojną z terroryzmem. To tak, jakbyśmy powiedzieli, że II wojna światowa była wojną przeciwko blitzkrieg. Przecież to jest bezsens – mówił prof. Chodakiewicz.

Odniósł się również do aneksji Krymu przez Rosję, która była "pierwszą po zakończeniu II wojny światowej ingerencją w granice suwerennego państwa". – Rosja jest przewidywalna, dlatego można spodziewać się wszystkiego. Rządzący powinni brać pod uwagę wszystkie opcje, ponieważ jest bezsprzeczne, że imperium się reintegruję, o czym mówiono już w połowie lat 90. Było wiadomo, że w sposób pośredni lub bezpośredni, Rosjanie będą próbowali podporządkować sobie coś, co nazywają bliską zagranicą. Ponieważ nie było żadnej reakcji, weszli na Krym – stwierdził. Przypomniał o słabościach armii ukraińskiej. – W sztabie była dezercja bodajże od majora wzwyż – powiedział prof. Chodakiewicz.

Ocenił również wzmacnianie wschodniej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego, powiedział, że "NATO ma być sojuszem ludzi, którzy rozumieją swoje problemy". – Rotacja w ramach oddziałów powinna być solidarna, a nie rozdwojona. Oczywiście potrzebne jest przywództwo amerykańskie, ale nie z tyłu. Jeżeli można mówić o jakimś dobru, które powstało z nieszczęścia na Ukrainie, to jest nim wyciszenie krytycznych opinii na temat zasadności istnienia NATO – stwierdził.

[fot. YT/pch24.pl]

źródło: Telewizja Republika/tp

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook