Jedynie prawda jest ciekawa


Chmielowska: Sikorski jest politycznym idiotą

31.10.2014

Wypowiedź Radosława Sikorskiego o Śląsku świadczą o tym, że jest niedouczony, że jest analfabetą politycznym i idiotą – w znaczeniu greckim tego słowa, czyli nie mającym pojęcia o sztuce politycznej. Powinien stanąć przed Trybunałem Stanu – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info Jadwiga Chmielowska, publicystka związana ze Śląskiem.

Stefczyk.info: "Polska mogłaby się o wiele lepiej reformować, gdyby się mogła pozbyć wyeksploatowanych regionów, takich jak Śląsk". Jak pani ocenia te słowa Radosława Sikorskiego?

Jadwiga Chmielowska: Są skandaliczne. Świadczą o tym, że marszałek Sejmu nie ma pojęcia o Śląsku. Nie ma pojęcia o historii Śląska. II RP zawdzięcza Śląskowi wygranie wojny celnej, eksport węgla na wielką skalę, rozbudował się Centralny Okręg Przemysłowy.

No tak, ale to już „zamierzchła” historia. Jak patrzeć dziś na słowa Sikorskiego. Jak rozumieją je Ślązacy?

Że Sikorski jest niedouczony, że jest analfabetą politycznym i idiotą – w znaczeniu greckim tego słowa, czyli nie mającym pojęcia o sztuce politycznej. Powinien stanąć przed Trybunałem Stanu.

Czy RAŚ wykorzysta te słowa?

Nie wiem. Myślę, działacze RAŚ, którzy są umiarkowani w swych poglądach i nie mają zamiaru iść w swej polityce i działaniach ręka w rękę z Niemcami i Rosją, na pana marszałka też będą wściekli. RAŚ nie jest spójny. Tam są różni ludzie. Szefostwo wie w czym tkwi, o czym świadczy zamieszczenie przez kandydata na radnego w Żorach na Facebooku heilujących dzieci na tle flagi z hakenkreutzem.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku! 

Rozmawiał Sławomir Sieradzki

[fot. radeksikorski.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook