Jedynie prawda jest ciekawa


Chmielowska: Sikorski jest politycznym idiotą

31.10.2014

Wypowiedź Radosława Sikorskiego o Śląsku świadczą o tym, że jest niedouczony, że jest analfabetą politycznym i idiotą – w znaczeniu greckim tego słowa, czyli nie mającym pojęcia o sztuce politycznej. Powinien stanąć przed Trybunałem Stanu – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info Jadwiga Chmielowska, publicystka związana ze Śląskiem.

Stefczyk.info: "Polska mogłaby się o wiele lepiej reformować, gdyby się mogła pozbyć wyeksploatowanych regionów, takich jak Śląsk". Jak pani ocenia te słowa Radosława Sikorskiego?

Jadwiga Chmielowska: Są skandaliczne. Świadczą o tym, że marszałek Sejmu nie ma pojęcia o Śląsku. Nie ma pojęcia o historii Śląska. II RP zawdzięcza Śląskowi wygranie wojny celnej, eksport węgla na wielką skalę, rozbudował się Centralny Okręg Przemysłowy.

No tak, ale to już „zamierzchła” historia. Jak patrzeć dziś na słowa Sikorskiego. Jak rozumieją je Ślązacy?

Że Sikorski jest niedouczony, że jest analfabetą politycznym i idiotą – w znaczeniu greckim tego słowa, czyli nie mającym pojęcia o sztuce politycznej. Powinien stanąć przed Trybunałem Stanu.

Czy RAŚ wykorzysta te słowa?

Nie wiem. Myślę, działacze RAŚ, którzy są umiarkowani w swych poglądach i nie mają zamiaru iść w swej polityce i działaniach ręka w rękę z Niemcami i Rosją, na pana marszałka też będą wściekli. RAŚ nie jest spójny. Tam są różni ludzie. Szefostwo wie w czym tkwi, o czym świadczy zamieszczenie przez kandydata na radnego w Żorach na Facebooku heilujących dzieci na tle flagi z hakenkreutzem.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku! 

Rozmawiał Sławomir Sieradzki

[fot. radeksikorski.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook