Jedynie prawda jest ciekawa

Chmielowska: Sikorski jest politycznym idiotą

31.10.2014

Wypowiedź Radosława Sikorskiego o Śląsku świadczą o tym, że jest niedouczony, że jest analfabetą politycznym i idiotą – w znaczeniu greckim tego słowa, czyli nie mającym pojęcia o sztuce politycznej. Powinien stanąć przed Trybunałem Stanu – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info Jadwiga Chmielowska, publicystka związana ze Śląskiem.

Stefczyk.info: "Polska mogłaby się o wiele lepiej reformować, gdyby się mogła pozbyć wyeksploatowanych regionów, takich jak Śląsk". Jak pani ocenia te słowa Radosława Sikorskiego?

Jadwiga Chmielowska: Są skandaliczne. Świadczą o tym, że marszałek Sejmu nie ma pojęcia o Śląsku. Nie ma pojęcia o historii Śląska. II RP zawdzięcza Śląskowi wygranie wojny celnej, eksport węgla na wielką skalę, rozbudował się Centralny Okręg Przemysłowy.

No tak, ale to już „zamierzchła” historia. Jak patrzeć dziś na słowa Sikorskiego. Jak rozumieją je Ślązacy?

Że Sikorski jest niedouczony, że jest analfabetą politycznym i idiotą – w znaczeniu greckim tego słowa, czyli nie mającym pojęcia o sztuce politycznej. Powinien stanąć przed Trybunałem Stanu.

Czy RAŚ wykorzysta te słowa?

Nie wiem. Myślę, działacze RAŚ, którzy są umiarkowani w swych poglądach i nie mają zamiaru iść w swej polityce i działaniach ręka w rękę z Niemcami i Rosją, na pana marszałka też będą wściekli. RAŚ nie jest spójny. Tam są różni ludzie. Szefostwo wie w czym tkwi, o czym świadczy zamieszczenie przez kandydata na radnego w Żorach na Facebooku heilujących dzieci na tle flagi z hakenkreutzem.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku! 

Rozmawiał Sławomir Sieradzki

[fot. radeksikorski.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook