Jedynie prawda jest ciekawa

Chcemy, być sterowani przez KGB i GRU?

26.02.2014

Rozmowa z wiceprezesem PiS, byłym likwidatorem WSI, były, szefem SKW, Antonim Macierewiczem.

Stefczyk.info: TVN wraca do sprawy dokumentu, w którym oceniana jest likwidacja WSI i zawiązanie nowych służb. „Gazeta Wyborcza” pisała jakiś czas temu o „audycie ministra Wassermana”. Dziś okazuje się, że to nie audyt, a jedynie opinia - ponoć eksperta poleconego przez śp. Zbigniewa Wassermana. Jak widać media nie próżnują...

Antoni Macierewicz: Zwróćmy uwagę, że po dwóch miesiącach propagandy TVN24, „GW” i innych pism, które reklamują WSI, okazuje się, że nie było żadnego audytu. Wszystko wzięło się z tego samego źródła, czyli anonimowej notatki, anonimowego materiału, który został przesłany przez ministra Sikorskiego do premiera Jarosława Kaczyńskiego w styczniu 2007 roku. Nawet wówczas pan Sikorski - szczególnie niechętny rozwiązaniu i likwidacji WSI, sprzyjający gen. Dukaczewskiemu tak dalece, że chciał z niego zrobić szefa Śląskiego Okręgu Wojskowego – podkreślał, że ta notatka to indywidualna opinia osoby, która napisała ten materiał.

Dziennikarzom nie udało się ustalić, kto jest autorem tej opinii...

Charakterystyczne jest to, że to jest anonim. Charakterystyczne jest również to, że połowa tego tekstu, a może i więcej, pochodzi z plotek, pochodzi z anonimowych źródeł. Tam nie pada nazwisko ani jednej osoby, która mogłaby świadczyć o tym, że takie zjawiska jakie opisuje notatka mają miejsce. To zupełnie nieprawdopodobny zbiór plotek, pomówień, pretensji, czy zawiedzionych nadziei żołnierzy WSI. Oni starali się znaleźć dowolne preteksty, by zaatakować rozwiązanie tych służb. Ilość absurdów, jaka jest tam zawarta, jest zupełnie niebywała. Nawet ci plotkarze musieli jednak przyznać, że misje zagraniczne były dobrze prowadzone i dobrze chronione. Pretensje tych plotkarzy skupiają się wokół twierdzenia, że usuwani są byli żołnierze WSI.

O to zdaje się chodziło w ustawie?

Otóż to, o to chodziło w likwidacji WSI, by żołnierze, którzy działali często przed rokiem 1990 wreszcie odeszli. Oni byli ukształtowani przez GRU i KGB. Charakterystyczny fragment tego materiału mówi, że największa niechęć szefa SKW dotyczy tych, którzy byli w służbach jeszcze przed 1990 rokiem. I tacy ludzie byli usuwani. Rzeczywiście oni byli usuwani. Usuwani byli ludzie, którzy mieli związki z KGB, czy GRU, którzy byli szkoleni itd. Tacy ludzie byli z polskich służb usuwani. Tego wymagało bezpieczeństwo państwa polskiego.

Jak rozumieć fakt, że do dziś – przez miesiące już – toczy się od nowa dyskusja o WSI i ich likwidacji?

To, że TVN24 czy inne tego typu publikatory ośmielają się w 2014 roku reklamować i wspierać propagandę, która ma swoje źródło w ludziach ukształtowanych przez GRU i KGB, szczególnie na tle wydarzeń na Ukrainie, jest rzeczą naprawdę zastanawiającą.

To ma związek z Ukrainą?

Przecież widać zagrożenia jakie cała Europa, a szczególnie naszej kraje, muszą brać pod uwagę, w związku z polityką pana Putina. W tym kontekście to, co obserwujemy w mediach, każe się bardzo poważnie zastanowić, jakie są rzeczywiste intencje pana Sikorskiego, który ten materiał dziś lansuje, oraz publikatorów, mediów, które dziś raz jeszcze próbują wrócić do reklamowania opinii ludzi ukształtowanych i przeszkolonych przez GRU i KGB. To jest poważne pytanie i poważny problem. Komu zależy na tym, by polska opinia publiczna była kształtowana przez ludzi ukształtowanych przez GRU i KGB? Pytanie czy my naprawdę chcemy, by polskie służby były służbami działającymi według dyspozycji KGB i GRU. To jest problem, którym powinna się zająć natychmiast komisja ds. służb specjalnych.

Dlaczego to takie pilne?

Istnieje pojęcie i rzeczywistość ukształtowana przez ludzi, którzy w służbach są kwalifikowani jako agentura wpływu. Ten problem w Polsce jest bardzo groźny.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook