Jedynie prawda jest ciekawa


Chcemy, być sterowani przez KGB i GRU?

26.02.2014

Rozmowa z wiceprezesem PiS, byłym likwidatorem WSI, były, szefem SKW, Antonim Macierewiczem.

Stefczyk.info: TVN wraca do sprawy dokumentu, w którym oceniana jest likwidacja WSI i zawiązanie nowych służb. „Gazeta Wyborcza” pisała jakiś czas temu o „audycie ministra Wassermana”. Dziś okazuje się, że to nie audyt, a jedynie opinia - ponoć eksperta poleconego przez śp. Zbigniewa Wassermana. Jak widać media nie próżnują...

Antoni Macierewicz: Zwróćmy uwagę, że po dwóch miesiącach propagandy TVN24, „GW” i innych pism, które reklamują WSI, okazuje się, że nie było żadnego audytu. Wszystko wzięło się z tego samego źródła, czyli anonimowej notatki, anonimowego materiału, który został przesłany przez ministra Sikorskiego do premiera Jarosława Kaczyńskiego w styczniu 2007 roku. Nawet wówczas pan Sikorski - szczególnie niechętny rozwiązaniu i likwidacji WSI, sprzyjający gen. Dukaczewskiemu tak dalece, że chciał z niego zrobić szefa Śląskiego Okręgu Wojskowego – podkreślał, że ta notatka to indywidualna opinia osoby, która napisała ten materiał.

Dziennikarzom nie udało się ustalić, kto jest autorem tej opinii...

Charakterystyczne jest to, że to jest anonim. Charakterystyczne jest również to, że połowa tego tekstu, a może i więcej, pochodzi z plotek, pochodzi z anonimowych źródeł. Tam nie pada nazwisko ani jednej osoby, która mogłaby świadczyć o tym, że takie zjawiska jakie opisuje notatka mają miejsce. To zupełnie nieprawdopodobny zbiór plotek, pomówień, pretensji, czy zawiedzionych nadziei żołnierzy WSI. Oni starali się znaleźć dowolne preteksty, by zaatakować rozwiązanie tych służb. Ilość absurdów, jaka jest tam zawarta, jest zupełnie niebywała. Nawet ci plotkarze musieli jednak przyznać, że misje zagraniczne były dobrze prowadzone i dobrze chronione. Pretensje tych plotkarzy skupiają się wokół twierdzenia, że usuwani są byli żołnierze WSI.

O to zdaje się chodziło w ustawie?

Otóż to, o to chodziło w likwidacji WSI, by żołnierze, którzy działali często przed rokiem 1990 wreszcie odeszli. Oni byli ukształtowani przez GRU i KGB. Charakterystyczny fragment tego materiału mówi, że największa niechęć szefa SKW dotyczy tych, którzy byli w służbach jeszcze przed 1990 rokiem. I tacy ludzie byli usuwani. Rzeczywiście oni byli usuwani. Usuwani byli ludzie, którzy mieli związki z KGB, czy GRU, którzy byli szkoleni itd. Tacy ludzie byli z polskich służb usuwani. Tego wymagało bezpieczeństwo państwa polskiego.

Jak rozumieć fakt, że do dziś – przez miesiące już – toczy się od nowa dyskusja o WSI i ich likwidacji?

To, że TVN24 czy inne tego typu publikatory ośmielają się w 2014 roku reklamować i wspierać propagandę, która ma swoje źródło w ludziach ukształtowanych przez GRU i KGB, szczególnie na tle wydarzeń na Ukrainie, jest rzeczą naprawdę zastanawiającą.

To ma związek z Ukrainą?

Przecież widać zagrożenia jakie cała Europa, a szczególnie naszej kraje, muszą brać pod uwagę, w związku z polityką pana Putina. W tym kontekście to, co obserwujemy w mediach, każe się bardzo poważnie zastanowić, jakie są rzeczywiste intencje pana Sikorskiego, który ten materiał dziś lansuje, oraz publikatorów, mediów, które dziś raz jeszcze próbują wrócić do reklamowania opinii ludzi ukształtowanych i przeszkolonych przez GRU i KGB. To jest poważne pytanie i poważny problem. Komu zależy na tym, by polska opinia publiczna była kształtowana przez ludzi ukształtowanych przez GRU i KGB? Pytanie czy my naprawdę chcemy, by polskie służby były służbami działającymi według dyspozycji KGB i GRU. To jest problem, którym powinna się zająć natychmiast komisja ds. służb specjalnych.

Dlaczego to takie pilne?

Istnieje pojęcie i rzeczywistość ukształtowana przez ludzi, którzy w służbach są kwalifikowani jako agentura wpływu. Ten problem w Polsce jest bardzo groźny.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook