Jedynie prawda jest ciekawa


"Chcę delegalizacji islamu"

30.03.2016

„Jest to system, który pod każdym względem kontroluje swoich wyznawców. Reguluje nie tylko życie społeczno-polityczne, ale życie prywatne. Ludzie, którzy się w nim znajdują, nie mają wyboru, w co wierzą, ponieważ za odstępstwo grozi im śmierć. A więc to nie jest ich wybór. Są zmuszeni, by nim być.” - mówiła w wywiadzie z „Tygodnikiem Solidarność” prezes Fundacji Estera Miriam Shaded.

W wywiadzie została poruszona m.in kwestia rozpowszechnianej w mainstreamowych mediach opinii o islamie jako religii pokoju. „Według islamu pokój zapanuje dopiero wtedy, kiedy wszędzie będzie wprowadzony islam, o tym mówi m.in. sura 8:39 Koranu. Do tego czasu muzułmanie są w stanie nieustannej wojny, czyli dżihadu. W Koranie jest wiele wersetów nawołujących do walki, mordu. 

Bronią jest nakaz kłamania w celu wprowadzenia islamu i to, że ci, którzy giną w samobójczych zamachach, dostąpią nieba. Wersy Koranu, które odnoszą się do pokoju, mają wyłącznie zastosowanie wobec współwyznawców.” - wyjaśnia Miriam Shaded. 

Prezes Fundacji Estera, odniosła się także do działań promujących i broniących islamu przez organizację praw człowieka i obrony praw kobiet. „To niesamowite. Albo działacze tych organizacji są niesamowicie głupi, albo działają celowo na rzecz szerzenia islamu. I podobnie jak politycy są to osoby, które powinny być osądzone jako współwinne islamskich zbrodni.” 

Miriam Shaded prowadzi obecnie kampanie mają na celu doprowadzenie od delegalizacji islamu.  „Islam jest moim zdaniem sprzeczny z Konstytucją RP. Najważniejszym jego celem jest dżihad, tzn. walka i podbój poprzez przemoc. Według art 13. konstytucji RP zakazane jest istnienie organizacji, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa. Chciałabym, żeby islam został zdelegalizowany” wyjaśnia Shaded.

kk/Tygodnik Solidarność

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook