Jedynie prawda jest ciekawa


"Chcę delegalizacji islamu"

30.03.2016

„Jest to system, który pod każdym względem kontroluje swoich wyznawców. Reguluje nie tylko życie społeczno-polityczne, ale życie prywatne. Ludzie, którzy się w nim znajdują, nie mają wyboru, w co wierzą, ponieważ za odstępstwo grozi im śmierć. A więc to nie jest ich wybór. Są zmuszeni, by nim być.” - mówiła w wywiadzie z „Tygodnikiem Solidarność” prezes Fundacji Estera Miriam Shaded.

W wywiadzie została poruszona m.in kwestia rozpowszechnianej w mainstreamowych mediach opinii o islamie jako religii pokoju. „Według islamu pokój zapanuje dopiero wtedy, kiedy wszędzie będzie wprowadzony islam, o tym mówi m.in. sura 8:39 Koranu. Do tego czasu muzułmanie są w stanie nieustannej wojny, czyli dżihadu. W Koranie jest wiele wersetów nawołujących do walki, mordu. 

Bronią jest nakaz kłamania w celu wprowadzenia islamu i to, że ci, którzy giną w samobójczych zamachach, dostąpią nieba. Wersy Koranu, które odnoszą się do pokoju, mają wyłącznie zastosowanie wobec współwyznawców.” - wyjaśnia Miriam Shaded. 

Prezes Fundacji Estera, odniosła się także do działań promujących i broniących islamu przez organizację praw człowieka i obrony praw kobiet. „To niesamowite. Albo działacze tych organizacji są niesamowicie głupi, albo działają celowo na rzecz szerzenia islamu. I podobnie jak politycy są to osoby, które powinny być osądzone jako współwinne islamskich zbrodni.” 

Miriam Shaded prowadzi obecnie kampanie mają na celu doprowadzenie od delegalizacji islamu.  „Islam jest moim zdaniem sprzeczny z Konstytucją RP. Najważniejszym jego celem jest dżihad, tzn. walka i podbój poprzez przemoc. Według art 13. konstytucji RP zakazane jest istnienie organizacji, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa. Chciałabym, żeby islam został zdelegalizowany” wyjaśnia Shaded.

kk/Tygodnik Solidarność

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook