Jedynie prawda jest ciekawa


Cenckiewicz o Kiszczaku: zmarł najemnik sowiecki

06.11.2015

„Muzyka i czarno-białe kolory mają pokazać towarzysza generała jako człowieka” - pisze Kukiz.

Paweł Kukiz i prof. Sławomir Cenckiewicz komentują śmierć gen. Czesława Kiszczaka. W ocenie prof. Cenckiewicza „czerwony generał” to sowiecki najemnik.

Paweł Kukiz z kolei dziwi się, że na portalach publikowane są czarno-białe zdjęcia generała Kiszczaka. „Muzyka i czarno-białe kolory mają zapewne za zadanie pokazać towarzysza generała jako człowieka. Ciekawe, co myślą oglądając ten "ckliwy obrazek" rodziny Dziewięciu z Wujka...” - zastanawia się Kukiz.

I cytuje wiersz: „Kary nie będzie dla przeciętnych drani/A lud ofiary złoży nadaremnie./Morderców będą grzebać z honorami/Na bruku ulic nędza się wylęgnie.

Pomimo wszystko świat trwać będzie nadal/W Słońce i Kłamstwo wierzą ludzie prości./Niedostrzegalna szerzy się zagłada/A wszystkie ręce lśnią aż od czystości.

Handel, jakich nie było, z chciwością się zmaga,/Na gorycz popytu, na zdradę ceny nie ma./Uczynków złych i dobrych kołysze się waga/Z pełnymi krwi szalami obiema.

Nieistniejące w milczeniu narasta,/Aż prezydenci i gwiazd korce bledną,/Coś się na pewno wydarzy - to jasne,/Ale nam wtedy będzie wszystko jedno”.

Z kolei prof. Sławomir Cenckiewicz na swoim profilu na Facebooku przypomniał, że opisał Kiszczaka dokładnie w swojej książce o służbach w PRL-u. „Nie mam zamiaru rozpisywać się o czynach zmarłego dziś Czesława Kiszczaka... W każdym razie opisałem go w "Długim ramieniu Moskwy". Szkoda słów, zmarł najemnik sowiecki” - pisze krótko Cenckiewicz.

ez

[Fot. PAP/Leszek Szymański]

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook