Jedynie prawda jest ciekawa


Cenckiewicz o Kiszczaku: zmarł najemnik sowiecki

06.11.2015

„Muzyka i czarno-białe kolory mają pokazać towarzysza generała jako człowieka” - pisze Kukiz.

Paweł Kukiz i prof. Sławomir Cenckiewicz komentują śmierć gen. Czesława Kiszczaka. W ocenie prof. Cenckiewicza „czerwony generał” to sowiecki najemnik.

Paweł Kukiz z kolei dziwi się, że na portalach publikowane są czarno-białe zdjęcia generała Kiszczaka. „Muzyka i czarno-białe kolory mają zapewne za zadanie pokazać towarzysza generała jako człowieka. Ciekawe, co myślą oglądając ten "ckliwy obrazek" rodziny Dziewięciu z Wujka...” - zastanawia się Kukiz.

I cytuje wiersz: „Kary nie będzie dla przeciętnych drani/A lud ofiary złoży nadaremnie./Morderców będą grzebać z honorami/Na bruku ulic nędza się wylęgnie.

Pomimo wszystko świat trwać będzie nadal/W Słońce i Kłamstwo wierzą ludzie prości./Niedostrzegalna szerzy się zagłada/A wszystkie ręce lśnią aż od czystości.

Handel, jakich nie było, z chciwością się zmaga,/Na gorycz popytu, na zdradę ceny nie ma./Uczynków złych i dobrych kołysze się waga/Z pełnymi krwi szalami obiema.

Nieistniejące w milczeniu narasta,/Aż prezydenci i gwiazd korce bledną,/Coś się na pewno wydarzy - to jasne,/Ale nam wtedy będzie wszystko jedno”.

Z kolei prof. Sławomir Cenckiewicz na swoim profilu na Facebooku przypomniał, że opisał Kiszczaka dokładnie w swojej książce o służbach w PRL-u. „Nie mam zamiaru rozpisywać się o czynach zmarłego dziś Czesława Kiszczaka... W każdym razie opisałem go w "Długim ramieniu Moskwy". Szkoda słów, zmarł najemnik sowiecki” - pisze krótko Cenckiewicz.

ez

[Fot. PAP/Leszek Szymański]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook