Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski: Zostałem opluty przez prezydenta Francji

16.03.2017

"Zostałem opluty w twarz przez prezydenta Francji Hollande’a, a minister Witold Waszczykowski nic nie zrobił, aby sprowadzić tego faceta do porządku" – powiedział w Radio Wnet Wojciech Cejrowski.

Wojciech Cejrowski, pisarz oraz podróżnik odniósł się do słów prezydenta Francji Francoisa Hollande'a  „Wy macie zasady, my mamy fundusze strukturalne".

"Hollande groził Polsce bezczelnymi słowami dotyczącymi funduszy unijnych. Po takiej wypowiedzi władza w Polsce powinna odwołać francuskiego ambasadora, rezydującego w Warszawie, w cholerę. [...] Jesteśmy podległym psem, któremu prezydent Francji może napluć – nawet nie w twarz, bo my twarzą do niego nie stoimy, ale pokornie się kłaniamy – na kark – podkreślił Cejrowski.

Dziennikarz zwrócił uwagę, że Polska, po wypowiedzi prezydenta Francji, powinna symbolicznie zerwać stosunki dyplomatyczne do momentu wyboru nowego prezydenta, które odbędą się 24 kwietnia. 

„Albo przeprosisz chamie za taką wypowiedź, albo my z tobą nie rozmawiamy" – tak powinny polskie władze odpowiedzieć. Nic by się nie stało, gdybyśmy symbolicznie zerwali stosunki na miesiąc. Po wyborach po Hollandzie nie pozostanie żaden ślad, wtedy można byłoby odtworzyć stosunki z nowym prezydentem" - stwierdził Wojciech Cejrowski. 


wkt/Radio WNET

[fot. youtube. com]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook