Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: Zmieńmy polski stan ducha!

22.07.2014

"To frustrujące, że od razu zabieramy się za narzekanie".

Wojciech Cejrowski odniósł się na swoim profilu na Facebooku do rozmowy, którą na antenie Radia Wnet przeprowadził kilka dni temu z jednym z działaczy "Solidarności". Doszło do ciekawej kłótni, w której podróżnik skrytykował podejście członka związku zawodowego do sprawy pracy i bezrobocia. 

"Skorupa polega na tym, że stale narzekamy nawet na POZYTYWY i w związku z tym nie potrafimy się podnieść, zabieramy sami sobie szanse na rozwój. Tamta konkretna rozmowa dotyczyła złych warunków pracy, złej płacy, umów śmieciowych etc w... strefach ekonomicznych, które wymienił Działacz "Solidarności". W wielu miejscach Polski takich stref nie ma, w wielu rejonach nie ma ŻADNEJ pracy i trzeba stamtąd uciekać za chlebem. Natomiast dookoła Pelplina Działacz wymienił kilka różnych stref i... natychmiast je skrytykował z powodu warunków pracy, zbyt niskiej płacy i >>umów śmieciowych<<" - zaznacza Cejrowski.

Jego zdaniem problem leży w mentalności, która toczy wielu Polaków. 

"To frustrujące, że zamiast się ucieszyć, że tu robota jest, od razu zabieramy się za narzekanie, że wprawdzie jest, ale właściwie powinna być lepsza. Zawsze powinna, lub mogłaby być lepsza, więc zawsze jest o co walczyć "Solidarności", ale moim zdaniem lepiej się walczy, z ludźmi, którzy są zadowoleni z tego co już mają i chcieliby mieć jeszcze lepiej, niż z ludźmi wdrożonymi do wiecznego narzekania na wszytko. Tu chodzi o stan ducha - jeśli punktem startowym jest narzekanie, a naszym rozmówcą pracodawca stojący na przeciw tłumu smutnych twarzy, to to jest punkt startowy dużo gorszy niż sytuacja, gdy pracodawca widzi ludzi ogólnie zadowolonych z tego, że dostali jakąś robotę, ale teraz stawiają mimo wszytko warunki, żeby ta robota była lepsza".

W opinii Cejrowskiego trzeba zmienić takie nastawienie. ">>Solidarność<< zaczęła się od ludzi, którzy z niewolników przeszli na pozycję wolnych. To tylko taki przełącznik w głowie, coś, ktoś, czasami ja sam, musi go tylko popchnąć, pstryknąć".

wwr, Facebook

[Fot. YT]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku. 

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook