Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Cejrowski: Zmieńmy polski stan ducha!

22.07.2014

"To frustrujące, że od razu zabieramy się za narzekanie".

Wojciech Cejrowski odniósł się na swoim profilu na Facebooku do rozmowy, którą na antenie Radia Wnet przeprowadził kilka dni temu z jednym z działaczy "Solidarności". Doszło do ciekawej kłótni, w której podróżnik skrytykował podejście członka związku zawodowego do sprawy pracy i bezrobocia. 

"Skorupa polega na tym, że stale narzekamy nawet na POZYTYWY i w związku z tym nie potrafimy się podnieść, zabieramy sami sobie szanse na rozwój. Tamta konkretna rozmowa dotyczyła złych warunków pracy, złej płacy, umów śmieciowych etc w... strefach ekonomicznych, które wymienił Działacz "Solidarności". W wielu miejscach Polski takich stref nie ma, w wielu rejonach nie ma ŻADNEJ pracy i trzeba stamtąd uciekać za chlebem. Natomiast dookoła Pelplina Działacz wymienił kilka różnych stref i... natychmiast je skrytykował z powodu warunków pracy, zbyt niskiej płacy i >>umów śmieciowych<<" - zaznacza Cejrowski.

Jego zdaniem problem leży w mentalności, która toczy wielu Polaków. 

"To frustrujące, że zamiast się ucieszyć, że tu robota jest, od razu zabieramy się za narzekanie, że wprawdzie jest, ale właściwie powinna być lepsza. Zawsze powinna, lub mogłaby być lepsza, więc zawsze jest o co walczyć "Solidarności", ale moim zdaniem lepiej się walczy, z ludźmi, którzy są zadowoleni z tego co już mają i chcieliby mieć jeszcze lepiej, niż z ludźmi wdrożonymi do wiecznego narzekania na wszytko. Tu chodzi o stan ducha - jeśli punktem startowym jest narzekanie, a naszym rozmówcą pracodawca stojący na przeciw tłumu smutnych twarzy, to to jest punkt startowy dużo gorszy niż sytuacja, gdy pracodawca widzi ludzi ogólnie zadowolonych z tego, że dostali jakąś robotę, ale teraz stawiają mimo wszytko warunki, żeby ta robota była lepsza".

W opinii Cejrowskiego trzeba zmienić takie nastawienie. ">>Solidarność<< zaczęła się od ludzi, którzy z niewolników przeszli na pozycję wolnych. To tylko taki przełącznik w głowie, coś, ktoś, czasami ja sam, musi go tylko popchnąć, pstryknąć".

wwr, Facebook

[Fot. YT]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku. 

Słowa kluczowe:

Wojciech Cejrowski

,

praca

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook