Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: Wstydziłbym się trzymać "Wyborczą" przy twarzy

09.12.2015

System XIX-wiecznej gospodarki w Polsce? Sprawdź pomysł Cejrowskiego.

- Najmocniej kłamie "Gazeta Wyborcza" - mówi Wojciech Cejrowski w rozmowie z "Najwyższym Czasem".

Podróżnik odpowiadając na pytanie, czy ma plany i ambicje wejścia do polityki, przekonuje, że to wymysły mediów, bowiem chce obalić system, a nie reformować go od środka. "Dzisiaj czytałem (dostaję wycinki prasowe mejlem, oryginał "Wyborczej" wstydziłbym się trzymać przy twarzy), no więc dzisiaj czytałem skan artykułu, w którym podają, że obraziłem papieża Franciszka. Głowy mojego Kościoła nie obrażam. Tym zajmuje się raczej "Wyborcza", która Kościół katolicki wyszydza i oczernia od wielu lat" - ocenia Cejrowski.

W wywiadzie pojawia się też wizja idealnego - zdaniem Cejrowskiego - systemu polityczno-gospodarczego. "Chciałbym w Polsce wprowadzić kapitalizm w wersji... powiedzmy dziewiętnastowiecznej. Pełna swoboda bogacenia się, zagospodarowywania planety. Trzeba zacząć od przywrócenia prawa własności. Dzisiaj na przykład nikt w Polsce nie jest właścicielem domu, posesji..." - ubolewa podróżnik.

I podaje przykład zmian, jakie powinniśmy wprowadzić: "Sarny, która przyjdzie do mojego lasu, nie wolno mi zastrzelić i zjeść (w USA wolno). A kret, który niszczy moje marchewki, jest pod ochroną państwa, więc nie wolno mi go z mojego ogrodu wytrzebić" - przekonuje.

ll, Najwyższy Czas

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook