Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski wierzy w szczerość Trumpa

28.11.2016

„Trump jest zawsze szczery. Nie kręci, nie udaje, nie ukrywa złości - woli prawdę – uważa Wojciech Cejrowski, podróżnik i dziennikarz.

Cejrowski uważa, że Donald Trump szczegółowo przedstawił plan swojej prezydentury "Konstytucyjnym obowiązkiem prezydenta Stanów Zjednoczonych jest stawiać na pierwszy miejscu interes USA" - mówi w rozmowie z tygodnikiem „Do rzeczy” Wojciech Cejrowski, pisarz i przedsiębiorca mieszkający w Arizonie.

Zdaniem Cejrowskiego Trump wygrał wybory w Stanach Zjednoczonych, bo mówił o pracy i gospodarce. 

>"Hillary właśnie dlatego przegrała, że gadała o ideologii – stwierdził. Podkreśla, że zwycięstwo Trumpa to wynik jego ogromnego doświadczenia politycznego. – Przez dziesiątki lat ogrywał i rozgrywał polityków, załatwiał sobie koncesje, ulgi podatkowe. Robił interesy na całym świecie, w wielu systemach politycznych i ekonomicznych – wszędzie gdzie dziś są jego inwestycje, wieżowce, pola golfowe "– stwierdził.


Cejrowski podkreśla również jego ogromne zdolności negocjacyjne i doświadczenie dyplomatyczne. Według niego Trump jest szczery w tym co robi, ciepły i miły, a wszystkie te cechy zachowuje gdy ktoś go wkurzy, – Nie kręci, nie udaje, nie ukrywa złości – woli prawdę od krętactwa wiecznie uśmiechniętych i zawsze grzecznych dyplomatów – uważa. 

Jego zdaniem w przeciwieństwie do Hillary Clinton, Trump bardzo dokładnie i szczegółowo przedstawił plan swojej prezydentury, wyznaczył cele i wskazał konkretnie, co zamierza osiągnąć. Podkreślił, że wygrał kampanię wyborczą za 100 mln, podczas gdy jego przeciwniczka wydała na nią aż 2 mld. – Jeśli chodzi o efektywność, to Trump nie ma sobie równych – mówi. Dodał również, że w przeciwieństwie do Hillary, Trump nie chciał zdobyć prezydentury dla osobistych korzyści. – Amerykanie wybrali prezydenta dla siebie, nie dla świata – powiedział.

Pytany o to co może zrobić Polska, by stać się dla Trumpa wartościowym partnerem, odpowiedział, że przede wszystkim powinna skupić się na interesie polskim a nie UE. – Powinna jak najszybciej wyjść z Unii – podobnie jak zrobili to Brytyjczycy – mówi. Jego zdaniem UE dławi gospodarczo, politycznie, a także dławi prawa człowieka i suwerenności.

ansa/TVP Info/ Do rzeczy

[fot. TVP Info]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook