Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski wierzy w szczerość Trumpa

28.11.2016

„Trump jest zawsze szczery. Nie kręci, nie udaje, nie ukrywa złości - woli prawdę – uważa Wojciech Cejrowski, podróżnik i dziennikarz.

Cejrowski uważa, że Donald Trump szczegółowo przedstawił plan swojej prezydentury "Konstytucyjnym obowiązkiem prezydenta Stanów Zjednoczonych jest stawiać na pierwszy miejscu interes USA" - mówi w rozmowie z tygodnikiem „Do rzeczy” Wojciech Cejrowski, pisarz i przedsiębiorca mieszkający w Arizonie.

Zdaniem Cejrowskiego Trump wygrał wybory w Stanach Zjednoczonych, bo mówił o pracy i gospodarce. 

>"Hillary właśnie dlatego przegrała, że gadała o ideologii – stwierdził. Podkreśla, że zwycięstwo Trumpa to wynik jego ogromnego doświadczenia politycznego. – Przez dziesiątki lat ogrywał i rozgrywał polityków, załatwiał sobie koncesje, ulgi podatkowe. Robił interesy na całym świecie, w wielu systemach politycznych i ekonomicznych – wszędzie gdzie dziś są jego inwestycje, wieżowce, pola golfowe "– stwierdził.


Cejrowski podkreśla również jego ogromne zdolności negocjacyjne i doświadczenie dyplomatyczne. Według niego Trump jest szczery w tym co robi, ciepły i miły, a wszystkie te cechy zachowuje gdy ktoś go wkurzy, – Nie kręci, nie udaje, nie ukrywa złości – woli prawdę od krętactwa wiecznie uśmiechniętych i zawsze grzecznych dyplomatów – uważa. 

Jego zdaniem w przeciwieństwie do Hillary Clinton, Trump bardzo dokładnie i szczegółowo przedstawił plan swojej prezydentury, wyznaczył cele i wskazał konkretnie, co zamierza osiągnąć. Podkreślił, że wygrał kampanię wyborczą za 100 mln, podczas gdy jego przeciwniczka wydała na nią aż 2 mld. – Jeśli chodzi o efektywność, to Trump nie ma sobie równych – mówi. Dodał również, że w przeciwieństwie do Hillary, Trump nie chciał zdobyć prezydentury dla osobistych korzyści. – Amerykanie wybrali prezydenta dla siebie, nie dla świata – powiedział.

Pytany o to co może zrobić Polska, by stać się dla Trumpa wartościowym partnerem, odpowiedział, że przede wszystkim powinna skupić się na interesie polskim a nie UE. – Powinna jak najszybciej wyjść z Unii – podobnie jak zrobili to Brytyjczycy – mówi. Jego zdaniem UE dławi gospodarczo, politycznie, a także dławi prawa człowieka i suwerenności.

ansa/TVP Info/ Do rzeczy

[fot. TVP Info]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook