Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: Wielkanocy nie da się sprowadzić do świeckiej tradcji

04.04.2015

Wielkanocy nie da się sprowadzić do świeckiej tradycji - uważa Wojciech Cejrowski.

„Życzenia z okazji Bożego Narodzenia są łatwiejsze, bo te chętnie przyjmuje każdy, nawet niewierzący. A Wielkanoc - święta Zmartwychwstania Pańskiego - są poważniejsze i nie da się ich sprowadzić do świeckiej tradycji. Boże Narodzenie da się zamienić na świecką „Gwiazdkę” czyli pamiątkę „urodzin pewnego człowieka, który realnie istniał w historii”. Z Wielkanocą to się nie udaje”

— zauważa na swoim facebookowym profilu.

Podróżnik twierdzi, że wielkanocnym symbolom nie da się nadać świeckiego znaczenia, ponieważ zmartwychwstanie Jezusa, jak to określił, jest czymś, „czego się normalnie nie robi”.

„Ucieczka w cukrowe baranki, koszyczki ze święconką, pisanki i zajączki niczego nie zmienia, niczego nie daje. Choinka w czyimś domu może stać, bo „dawno dawno temu ktoś tam się urodził”, ale malowane jajko na stole jest pamiątką tego, że ktoś dawno dawno temu zrobił coś czego się normalnie nie robi - powrócił ze śmierci do życia.”

Cejrowski na koniec postanowił jednak złożyć życzenia wszystkim, zarówno wierzącym jak i niewierzącym. Także tym, którzy Boga zwalczają.

„Wszystkim niewierzącym życzę wiary. Wszystkim byłym wierzącym, życzę powrotu wiary. Wszystkich walczących z Bogiem, zawiadamiam, że są wierzący - gdyby nie wierzyli, to by nie zwalczali czegoś czego nie ma, tak jak ja nie zwalczam UFO oraz osób wierzących w UFO i organizacji przygotowujących się na powrót UFO. Wszystkim walczącym o wolność i niepodległość, życzę zmartwychwstania Ojczyzny wolnej i niepodległej”

lap

[fot. YouTube]
CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook