Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski: Wielkanocy nie da się sprowadzić do świeckiej tradcji

04.04.2015

Wielkanocy nie da się sprowadzić do świeckiej tradycji - uważa Wojciech Cejrowski.

„Życzenia z okazji Bożego Narodzenia są łatwiejsze, bo te chętnie przyjmuje każdy, nawet niewierzący. A Wielkanoc - święta Zmartwychwstania Pańskiego - są poważniejsze i nie da się ich sprowadzić do świeckiej tradycji. Boże Narodzenie da się zamienić na świecką „Gwiazdkę” czyli pamiątkę „urodzin pewnego człowieka, który realnie istniał w historii”. Z Wielkanocą to się nie udaje”

— zauważa na swoim facebookowym profilu.

Podróżnik twierdzi, że wielkanocnym symbolom nie da się nadać świeckiego znaczenia, ponieważ zmartwychwstanie Jezusa, jak to określił, jest czymś, „czego się normalnie nie robi”.

„Ucieczka w cukrowe baranki, koszyczki ze święconką, pisanki i zajączki niczego nie zmienia, niczego nie daje. Choinka w czyimś domu może stać, bo „dawno dawno temu ktoś tam się urodził”, ale malowane jajko na stole jest pamiątką tego, że ktoś dawno dawno temu zrobił coś czego się normalnie nie robi - powrócił ze śmierci do życia.”

Cejrowski na koniec postanowił jednak złożyć życzenia wszystkim, zarówno wierzącym jak i niewierzącym. Także tym, którzy Boga zwalczają.

„Wszystkim niewierzącym życzę wiary. Wszystkim byłym wierzącym, życzę powrotu wiary. Wszystkich walczących z Bogiem, zawiadamiam, że są wierzący - gdyby nie wierzyli, to by nie zwalczali czegoś czego nie ma, tak jak ja nie zwalczam UFO oraz osób wierzących w UFO i organizacji przygotowujących się na powrót UFO. Wszystkim walczącym o wolność i niepodległość, życzę zmartwychwstania Ojczyzny wolnej i niepodległej”

lap

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook