Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: W Rosji nie ma demokracji

09.03.2015

„O Rosji wiemy wystarczająco dużo. Naiwnością jest sądzić, że tam nie będą strzelać do opozycji”.

„Nie wiem czemu - Europa śpi albo chodzi o propagandę, nie potrafię stwierdzić, dlaczego wam tego nie pokazują” - mówił Wojciech Cejrowski w „Radiu Wnet”. Dziennikarz ubolewał, że Europejczycy nie są informowani o realnym zagrożeniu ze strony islamistów.

„W Ameryce był Benjamin Netanjahu, premier Izraela, jednego państwa białych ludzi pośród morza państw islamskich na Bliskim Wschodzie. Powinniśmy traktować to państwo jako naszego sojusznika” - uważa Cejrowski.

„W tej chwili Iran buduje bomby atomowe. Iran ma już międzykontynentalne rakiety do przenoszenia tych bomb, czyli może walnąć w Stany Zjednoczone, może walnąć w Moskwę, może walnąć w Warszawę, w Paryż, w Rzym, w co tylko sobie chce. Konstruuje bomby atomowe - co nie znaczy, że już je ma. Natomiast nikt nic nie robi, żeby Iran powstrzymać. W dodatku Iran jest największym sponsorem terrorystów na całym świecie, którzy po Al-Kaidzie przerzucili się teraz na Państwo Islamskie. I Benjamin Netanjahu o tym tutaj mówił, wystąpił przed Kongresem Amerykańskim” - opowiadał podróżnik.

„Obama jest antysemitą, wszystko na to wskazuje, jak wielu Murzynów. (…) Tutaj Murzyni z Żydami się po prostu nie lubią. Nie jest to jakiś głęboki, rasowy, uzasadniony antysemityzm, tylko tak po prostu się nie lubią” - wyjaśnił. Według niego tę niechęć nosi w sobie również Barack Obama. „A poza tym on jest muzułmaninem. On wzrastał jako młody chłopak w krajach islamskich i po prostu ma stosunek, jaki ma. Wspiera Iran, nic nie robi, żeby powstrzymać ten program atomowy” - dodaje podróżnik.

„Należy zadusić Iran sankcjami, żeby zatrzymać program atomowy i rozmontować te wszystkie bunkry i urządzenia. (…) Ameryka może wprowadzić blokadę dokoła Iranu i już robi się naciski, nawet na Turcję, żeby nie wspomagała tego reżimu” - tłumaczył Cejrowski.

I dodaje, że Europa zupełnie nie dostrzega zagrożenia. „Natomiast Państwa w Europie żyją w takim radosnym kisielu. Jedyne problemy, jakie mamy, to czy już Gronkiewicz nakłamała, że otworzyła metro po raz 77. i to nas trochę zirytuje, albo przestaje obchodzić. Natomiast problemem jest zagrożenie tym, że tuż obok nas - w sensie strategicznym - ktoś produkuje bomby atomowe i jest to niebezpieczny reżim, który obcina ludziom głowy… To są ci sami ludzie! Państwo Islamskie i Iran konkurują ze sobą we dwójkę, ale zasadniczo to jest ta sama ideologia - jedni i drudzy obcinają głowy” - ostrzegał.

Skomentował też zabójstwo rosyjskiego opozycjonisty Borysa Niemcowa. „My już o Rosji wiemy wystarczająco dużo, więc dziwić nas nie powinno, że pułkownik KGB stosuje takie metody w polityce. Demokracja jest późnym wynalazkiem, więc nie znaczy, że jest najlepsza i wieczna. Nie ma więc nic dziwnego, że w Rosji nie ma demokracji, a naiwnością jest to, że tam nie będą strzelać do opozycji” - zauważył.

„W tej chwili i Iran, i Rosja są powalone na jedno kolano przez ceny ropy. To było nie do pomyślenia kilka lat temu, ponieważ Amerykanie klęczeli przed szejkami arabskimi, a teraz to Stany mogą stać się głównymi eksporterami! Można więc rozciąć sojusz Moskwy i Teheranu. W tej chwili grozi nam III wojna światowa, a jeszcze sprzedaje się okręty wojenne Ruskim” - analizował Wojciech Cejrowski.

ez,RadioWnet.pl
[Fot. WC/Facebook]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook