Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: W Rosji nie ma demokracji

09.03.2015

„O Rosji wiemy wystarczająco dużo. Naiwnością jest sądzić, że tam nie będą strzelać do opozycji”.

„Nie wiem czemu - Europa śpi albo chodzi o propagandę, nie potrafię stwierdzić, dlaczego wam tego nie pokazują” - mówił Wojciech Cejrowski w „Radiu Wnet”. Dziennikarz ubolewał, że Europejczycy nie są informowani o realnym zagrożeniu ze strony islamistów.

„W Ameryce był Benjamin Netanjahu, premier Izraela, jednego państwa białych ludzi pośród morza państw islamskich na Bliskim Wschodzie. Powinniśmy traktować to państwo jako naszego sojusznika” - uważa Cejrowski.

„W tej chwili Iran buduje bomby atomowe. Iran ma już międzykontynentalne rakiety do przenoszenia tych bomb, czyli może walnąć w Stany Zjednoczone, może walnąć w Moskwę, może walnąć w Warszawę, w Paryż, w Rzym, w co tylko sobie chce. Konstruuje bomby atomowe - co nie znaczy, że już je ma. Natomiast nikt nic nie robi, żeby Iran powstrzymać. W dodatku Iran jest największym sponsorem terrorystów na całym świecie, którzy po Al-Kaidzie przerzucili się teraz na Państwo Islamskie. I Benjamin Netanjahu o tym tutaj mówił, wystąpił przed Kongresem Amerykańskim” - opowiadał podróżnik.

„Obama jest antysemitą, wszystko na to wskazuje, jak wielu Murzynów. (…) Tutaj Murzyni z Żydami się po prostu nie lubią. Nie jest to jakiś głęboki, rasowy, uzasadniony antysemityzm, tylko tak po prostu się nie lubią” - wyjaśnił. Według niego tę niechęć nosi w sobie również Barack Obama. „A poza tym on jest muzułmaninem. On wzrastał jako młody chłopak w krajach islamskich i po prostu ma stosunek, jaki ma. Wspiera Iran, nic nie robi, żeby powstrzymać ten program atomowy” - dodaje podróżnik.

„Należy zadusić Iran sankcjami, żeby zatrzymać program atomowy i rozmontować te wszystkie bunkry i urządzenia. (…) Ameryka może wprowadzić blokadę dokoła Iranu i już robi się naciski, nawet na Turcję, żeby nie wspomagała tego reżimu” - tłumaczył Cejrowski.

I dodaje, że Europa zupełnie nie dostrzega zagrożenia. „Natomiast Państwa w Europie żyją w takim radosnym kisielu. Jedyne problemy, jakie mamy, to czy już Gronkiewicz nakłamała, że otworzyła metro po raz 77. i to nas trochę zirytuje, albo przestaje obchodzić. Natomiast problemem jest zagrożenie tym, że tuż obok nas - w sensie strategicznym - ktoś produkuje bomby atomowe i jest to niebezpieczny reżim, który obcina ludziom głowy… To są ci sami ludzie! Państwo Islamskie i Iran konkurują ze sobą we dwójkę, ale zasadniczo to jest ta sama ideologia - jedni i drudzy obcinają głowy” - ostrzegał.

Skomentował też zabójstwo rosyjskiego opozycjonisty Borysa Niemcowa. „My już o Rosji wiemy wystarczająco dużo, więc dziwić nas nie powinno, że pułkownik KGB stosuje takie metody w polityce. Demokracja jest późnym wynalazkiem, więc nie znaczy, że jest najlepsza i wieczna. Nie ma więc nic dziwnego, że w Rosji nie ma demokracji, a naiwnością jest to, że tam nie będą strzelać do opozycji” - zauważył.

„W tej chwili i Iran, i Rosja są powalone na jedno kolano przez ceny ropy. To było nie do pomyślenia kilka lat temu, ponieważ Amerykanie klęczeli przed szejkami arabskimi, a teraz to Stany mogą stać się głównymi eksporterami! Można więc rozciąć sojusz Moskwy i Teheranu. W tej chwili grozi nam III wojna światowa, a jeszcze sprzedaje się okręty wojenne Ruskim” - analizował Wojciech Cejrowski.

ez,RadioWnet.pl
[Fot. WC/Facebook]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook