Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski: W PO brak koleżeńskiej lojalności

28.05.2015

„Kumpla za burtę wywalą byle tylko interes własny nie zatonął? Fuj. Nieładnie”.

Wojciech Cejrowski, znany podróżnik i dziennikarz, komentuje ostatnie wydarzenia polityczne. Na swoim profilu na Facebooku odniósł się do reakcji polityków PO na przegraną Bronisława Komorowskiego w wyborach. „Wczoraj PO oficjalnie stwierdziło, że "wybory przegrał B.Komorowski, a nie Platforma" - taka to u nich lojalność koleżeńska, że kumpla za burtę wywalą byle tylko interes własny nie zatonął? Fuj. Nieładnie. Ja bym się do takiej partii nie zapisał” - tłumaczy Cejrowski.

Odnosząc się do wyniku wyborów wskazuje, że „o Dudzie nadal mało wiadomo, poza tym, że dzielny, pracowity i w miarę sympatyczny, żona trochę zbyt krótko ostrzyżona, a córka śliczna”. „Z radia dowiedziałem się też, że Ojciec elekta Dudy profesorem jest, to dał dzieciom porządne wychowanie: 'Człowiek wolny ma strażnika w sobie - sam siebie pilnuje, by zła nie czynić. Niewolnik ma strażnika zewnętrznego'. Hmm. Jeśli zważymy, że druga tura była w Zesłanie Ducha Świętego, a zaprzysiężenie planowane jest na Przemienienie Pańskie, to jest nadzieja na poparcie z Góry” - tłumaczy Wojciech Cejrowski.

Informując również o dużym zainteresowaniu jego produkcjami Cejrowski dziękuje za zainteresowanie i zaznacza: „cieszy mnie najbardziej to, że oglądał to również elektorat Komorowskiego”. „Może w konsekwencji zaczną dopuszczać to siebie tę myśl, że wolność słowa jest rzeczą dobrą, że różnorodność poglądów, koncepcji, pomysłów, kandydatów.. jest rzeczą dobrą. Jedność partii z narodem już mieliśmy - za komuny. Żyłem już wtedy i nie było mi dobrze” - podkreśla Cejrowski.

Na koniec wskazuje, że komuś jego teksty mogą wydać się „mokrym moherem”. „I słusznie, gdyż ja jestem Moher. Jedni czytają horoskopy, inni Gazetę Wyborczą lub sondaże, a jeszcze inni kalendarz katolicki” - zaznacza Wojciech Cejrowski.

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook