Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski: Tak, JESTEM ekstremistą religijnym

02.11.2014

„Nie z każdym warto rozmawiać, ale warto, by każdy miał prawo mówić”.

Znany podróżnik i dziennikarz Wojciech Cejrowski wskazuje, że wolność słowa jest ważna i nie powinno się jej limitować. Jednak swój wpis na Facebooku zaczyna od wyznania:

„W Państwa komentarzach najbardziej ucieszyło mnie, że jestem "ekstremistą religijnym". Tak, tak, tak – JESTEM!” - zaznacza.

A potem dodaje: „Najbardziej zmartwiło mnie to, że tak wiele osób zamyka się intelektualnie na inny pogląd niż ich własny. Wolność słowa jest dobra i nie powinna być limitowana”.

Podróżnik wskazuje, że jego fani „chcieliby, by była limitowana - by Cejrowski gadał tylko o podróżach, by ekstremiści religijni się zamknęli, by głupek nie wygadywał idiotyzmów, a Rydzyk siedział cicho”. „Mogą sobie Państwo tak myśleć i tak urządzać świat, ja natomiast jestem z całego serca przeciwnego zdania” - zaznacza Cejrowski.

„I wcale nie chodzi o to, że "z każdym warto rozmawiać", bo wcale nie z każdym warto, z niektórymi to strata czasu, z innymi zwyczajnie nam się nie chce, jeszcze inni nas irytują, więc nic z takiego gadania nie wyniknie poza pyskówką. A zatem nie z każdym warto rozmawiać, ale warto, by każdy miał prawo mówić” - kończy swój tekst Wojciech Cejrowski.

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook