Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Cejrowski: System wymaga buntu, obalenia

06.05.2015

„Jesteśmy traktowani jak popychadła - mamy pracować, płacić i słuchać. Mnie to nie odpowiada”.

Wojciech Cejrowski, znany i ceniony podróżnik i dziennikarz mieszkający przez dużą część roku w USA, jest oburzony korespondencją jaką otrzymał z Polski. W niej bowiem znalazł rachunki. I to dość zaskakujące.

„Dostałem kwietniowe rachunki z Polski. Między innymi rachunek za prąd na posesji, gdzie pod moją nieobecność nic się nie dzieje. Na rachunku uwzględniono ten fakt pisząc: pobór w okresie rozliczeniowym zero kWh. Potem jest tabelka z wyliczeniem, że mam zapłacić za nic 155 złotych. Kilowaty wprawdzie zero, ale są jeszcze takie rzeczy jak: opłata handlowa, opłata jakościowa, opłata sieciowa zmienna, opłata sieciowa stała, opłata przejściowa i opłata abonamentowa. W sumie 155 złotych bez pięciu groszy” - opisuje Cejrowski na swoim profilu na Facebooku.

I dodaje, że taka sytuacja w Stanach Zjednoczonych byłaby nie do pomyślenia. „W USA płacę ZERO dolarów, kiedy zużywam zero prądu. Mój dostawca w Ameryce nie ośmieliłby się naliczać pieniędzy za gotowość - podlicza mnie tylko za prąd dostarczony i tak kalkuluje cenę by mu się opłacało” - tłumaczy.

To jednak nie koniec jego refleksji. Okazuje się, że „wraz z rachunkiem za nic dostał jeszcze list z elektrowni, który świadczy o ich nieuczciwym podejściu do nas”. „Mogli napisać krótko: podnosimy cenę prądu. Ale... Zamiast pisać zwyczajnie i wprost oni kamuflują fakty potokami pustych słów, a do tego dołączają skomplikowane tabele” - informuje i publikuje rachunki, jakie otrzymał.

„Moje wnioski są takie: ten system wymaga buntu, wymaga obalenia przez społeczeństwo. Skoro są kraje, gdzie ludzi traktuje się lepiej, to ja w takim razie chcę, żeby mnie w Polsce traktowano lepiej niż teraz. I rzecz wcale nie sprowadza się do wielkich wyborów prezydenckich. Rzecz sprowadza się do rachunków za prąd, do tego czy urzędnik wstaje na powitanie obywatela (w USA wstaje), czy lekarz wstaje na powitanie pacjenta (w USA wstaje)... Rzecz sprowadza się do tego jak nas traktują - uczciwie, czy nie. Na razie w Polsce jesteśmy traktowani jak popychadła - mamy pracować, płacić i grzecznie słuchać. Mnie to nie odpowiada” - zaznacza Cejrowski.

Jak widać absurdy polskiej rzeczywistości dopadły Wojciecha Cejrowskiego nawet za Oceanem.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Stuhrok 24.10.2016

  Stuhr: Kaczyński jak Hitler

  Aktor przekonuje, że w naszym kraju panuje dyktatura.

 2. woler 24.10.2016

  Piotr Zaremba we "wSieci": "Wołyń" niepoprawny

  Polecamy esej poświęcony zamieszaniu po nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego!

 3. lisisiew 24.10.2016

  Lisiewicz: Macierewicz ograniczył wpływ rosyjskiej agentury

  Dziennikarz "Gazety Polskiej" pisze o działaniach rosyjskich agentów w mediach.

 4. popopop 24.10.2016

  Terlikowska: Przybysz w końcu pęknie

  Małgorzata Terlikowska apeluje o modlitwę za kobietę, która dokonała aborcji.

 5. marcoashx 24.10.2016

  Król: Zastanawiam się nad zmianą płci

  "Jako kobieta mógłbym napisać takie rzeczy, które się w głowie nie mieszczą".

 6. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 7. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 8. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook