Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: System wymaga buntu, obalenia

06.05.2015

„Jesteśmy traktowani jak popychadła - mamy pracować, płacić i słuchać. Mnie to nie odpowiada”.

Wojciech Cejrowski, znany i ceniony podróżnik i dziennikarz mieszkający przez dużą część roku w USA, jest oburzony korespondencją jaką otrzymał z Polski. W niej bowiem znalazł rachunki. I to dość zaskakujące.

„Dostałem kwietniowe rachunki z Polski. Między innymi rachunek za prąd na posesji, gdzie pod moją nieobecność nic się nie dzieje. Na rachunku uwzględniono ten fakt pisząc: pobór w okresie rozliczeniowym zero kWh. Potem jest tabelka z wyliczeniem, że mam zapłacić za nic 155 złotych. Kilowaty wprawdzie zero, ale są jeszcze takie rzeczy jak: opłata handlowa, opłata jakościowa, opłata sieciowa zmienna, opłata sieciowa stała, opłata przejściowa i opłata abonamentowa. W sumie 155 złotych bez pięciu groszy” - opisuje Cejrowski na swoim profilu na Facebooku.

I dodaje, że taka sytuacja w Stanach Zjednoczonych byłaby nie do pomyślenia. „W USA płacę ZERO dolarów, kiedy zużywam zero prądu. Mój dostawca w Ameryce nie ośmieliłby się naliczać pieniędzy za gotowość - podlicza mnie tylko za prąd dostarczony i tak kalkuluje cenę by mu się opłacało” - tłumaczy.

To jednak nie koniec jego refleksji. Okazuje się, że „wraz z rachunkiem za nic dostał jeszcze list z elektrowni, który świadczy o ich nieuczciwym podejściu do nas”. „Mogli napisać krótko: podnosimy cenę prądu. Ale... Zamiast pisać zwyczajnie i wprost oni kamuflują fakty potokami pustych słów, a do tego dołączają skomplikowane tabele” - informuje i publikuje rachunki, jakie otrzymał.

„Moje wnioski są takie: ten system wymaga buntu, wymaga obalenia przez społeczeństwo. Skoro są kraje, gdzie ludzi traktuje się lepiej, to ja w takim razie chcę, żeby mnie w Polsce traktowano lepiej niż teraz. I rzecz wcale nie sprowadza się do wielkich wyborów prezydenckich. Rzecz sprowadza się do rachunków za prąd, do tego czy urzędnik wstaje na powitanie obywatela (w USA wstaje), czy lekarz wstaje na powitanie pacjenta (w USA wstaje)... Rzecz sprowadza się do tego jak nas traktują - uczciwie, czy nie. Na razie w Polsce jesteśmy traktowani jak popychadła - mamy pracować, płacić i grzecznie słuchać. Mnie to nie odpowiada” - zaznacza Cejrowski.

Jak widać absurdy polskiej rzeczywistości dopadły Wojciecha Cejrowskiego nawet za Oceanem.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook