Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski: Strach nie prowadzi ku wolności

21.10.2015

„Jeśli prasa, czyli czwarta władza, boi się CYTOWAĆ OPINIE, to jest źle”.

Wojciech Cejrowski, znany i ceniony podróżnik i dziennikarz, piętnuje autocenzurę w mediach konserwatywnych. „Jeśli prasa, czyli czwarta władza, boi się CYTOWAĆ OPINIE, to jest źle. Strach nie prowadzi ku wolności. Autocenzura nie prowadzi ku wolności. Nie zwycięża się kładąc uszy po sobie” - pisze na swoim profilu na Facebooku.

Cejrowski swoje przemyślenia publikuje w związku z wywiadem, jakiego udzielił „Do Rzeczy”. „Sprzedawano numer "Do Rzeczy" z moją osobą na okładce. Dopisek obok był taki: MOCNA ROZMOWA Z WOJCIECHEM CEJROWSKIM....” - przypomina Cejrowski. Dodaje, że dziwi go tytuł. „Jeśli to była "mocna rozmowa", to ręce załamuję. Wypowiedziałem kilka moich opinii i wcale nie uważam ich za "mocne". W Ameryce nie byłyby "mocne", tylko dość normalne, oczywiste” - przyznaje Cejrowski.

I ujawnia kulisy pracy nad tekstem. „W dodatku ta rozmowa została przed wydrukowaniem w znaczącym stopniu osłabiona na prośbę redakcji. Prosili bym usunął kilka zdań, złagodził niektóre wypowiedzi, gdyż boją się procesów w trybie wyborczym z panem Petru” - pisze podróżnik. I wskazuje, że „autocenzura nie prowadzi do wolności”. Jak widać problemy z nią mają różne środowiska...

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook