Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski: Skoro Kwaśniewski upijał się publicznie...

06.07.2015

"... to bardzo trudno jest zaprowadzić zachowania kulturalne pośród reszty narodu, prawda?"

"Popijawa rzeczywiście przynosi ujmę Polsce. Zawsze i każda. Ale skoro na oficjalnych wyjazdach zagranicznych upijał się publicznie i bełkotał do kamer prezydent RP Aleksander Kwaśniewski, to bardzo trudno jest zaprowadzić zachowania kulturalne pośród reszty narodu, prawda?" - pyta w rozmowie z "Polską The Times" Wojciech Cejrowski. 

Podróżnik w rozmowie o turystycznych wypadach Polaków mówi między innymi o pijackich ekscesach naszych rodaków za granicą. W jego ocenie przyzwolenie na takie zachowanie dała "góra", czyli właśnie prezydent Kwaśniewski. "Od tamtego czasu Kwaśniewski przyznał się, że chlał, ale jednocześnie nie zrobił nic, żeby inni nie szli jego śladem. A powinien naprawić szkody, które spowodował" - czytamy. 

Cejrowski przekonuje również o tym, że Polacy nie powinni "dostosowywać się" do kultur i zwyczajów innych narodów i nacji. "Moim zdaniem nie ma żadnego powodu, byśmy się dostosowywali. Hindus na terenie Polski nadal nosi swój turban - nie zamienia go na polski beret, Żyd jada koszernie, a schabowego odmawia. Takoż i Polak za granicą wcale nie musi dostosowywać się do miejscowych obyczajów - ja zachowuję własne, gdziekolwiek jestem. Proponują mięso w piątek - odmawiam grzecznie, ale stanowczo. Proponują pracę w niedzielę, też odmawiam. Indiański wódz proponuje mi jedną ze swoich żon - odmawiam, a przecież odmowa przyjęcia daru to zniewaga" - tłumaczy. 

LL, "PTT"

[YT]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook