Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: Sikorski powinien oddać pieniądze, które brał za czasów PO

15.04.2017

"Radka Sikorskiego pozbawiłbym wszystkich pieniędzy, które brał za rządów Platformy Obywatelskiej. Podczas przesłuchania mówił, że nie miał wiedzy na temat przygotowań wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu; nie organizował jego lotu; nie wiedział o rozdzieleniu wizyt prezydenta i premiera, a lot nazwał pielgrzymką, a nie lotem państwowym. Tak argumentował swoją nieznajomość instrukcji lądowania samolotu i stanu lotniska w Smoleńsku. Przecież minister spraw zagranicznych bierze forsę za to, żeby się orientować w sprawach państwowych" - stwierdził na antenie radia Wnet Wojciech Cejrowski, pisarz, podróżnik.

Przyznał, że jego zdaniem „Gazeta Polska” z manifestacjami powinna się przenieść pod Ministerstwo Spraw Zagranicznych, bo Rosja nie ma żadnego interesu i ma ich gdzieś. Natomiast to zaniechanie MSZ – mamy nieukaranych winnych i nie mamy wraku. 

"Kopacz powiedziała wtedy o ruskich: „Pracujemy, jak jedna wspólna rodzina”. Moim zdaniem, kiedy to mówiła,  to nie kłamała, tylko przemówiła przez nią szczerość. Widać, że cała ta władza pracowała jak rodzina rosyjska. Kopacz mówiła prawdę. W związku z tym, Kopacz za zdradę polskich interesów powinna pójść do więzienia – bo przyznała się do zdrady. Współpracowała z Ruskimi, a nie pracowała na rzecz wyjaśnienia tej sprawy" - podkreślił Cejrowski.

Wojciech Cejrowski wspomniał również o jeszcze jednej osobie, której pozbawił by wszystkich pieniędzy, które brał za rządów PO. 

"Przesłuchiwano Radka Sikorskiego, byłego szefa MSZ i on powiedział, ze nie miał wiedzy na temat przygotowań tamtej wizyty prezydenta Kaczyńskiego, nie organizował lotu, nie wiedział o rozdzieleni wizyt prezydenta i premiera, a lot prezydenta nazwał „pielgrzymką do Katynia” i nie była to wizyta państwowa i nie znał żadnych instrukcji. Minister spraw zagranicznych bierze forsę za to, żeby się orientować w sprawach państwa, żeby się orientować, że głowa państwa gdzieś leci – nawet na prywatną pielgrzymkę. Sikorski zeznał, że nie miał żadnej wiedzy na temat przygotowań, czyli kompletnie nie wiem, za co brał wtedy pieniądze. Nie organizował lotu zagranicznego głowy państwa i całej masy innych postaci – gość powinien oddać forsę i być jeszcze jakoś osądzony za kompletną niekompetencję"- dodał Cejrowski.  

Zwrócił uwagę, że nawet jeśli to byłą prywatna pielgrzymka, to każda wizyta zagraniczna i wewnętrzna prezydenta, jest jakąś sprawą państwową. 

"Ma ochronę BOR, więc MSZ musi się tym zajmować – nawet, jeżeli jedzie prywatnie odwiedzić córkę na studiach w Londynie. Nie ma niepaństwowych wizyt prezydenta za granicą" - stwierdził Wojciech Cejrowski. 


wkt

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook