Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: Schetyna nie zajmuje się naszymi interesami

23.02.2015

„Schetyna powinien sprowadzić amerykańskie wojsko. Wtedy Putin mógłby się odczepić”.

Wojciech Cejrowski, w Radiu Wnet, krytykował polski MSZ i jego szefa. „Schetyna nie załatwia ważnych spraw. A gdzie bezpieczeństwo nasze fizyczne? Jest wojna religijna, tak jak w Libii gdzie Arab zabił Araba, tylko dlatego, że ci robotnicy byli Koptami. I co oni krzyczeli? Że następny jest Rzym, a motorówkami mają z 20 godzin. Po Paryżu będzie Rzym, a w Danii to już się strzelają” - mówił w radiu podróżnik i dziennikarz.

Dodaje, że „gdyby Schetyna chciał zająć się skutecznie naszym interesem, to by sprowadził amerykańskie rakiety, samoloty i wojsko gdzieś w okolice Białegostoku”. „Putin czuje słabość, a gdy u nas była armia amerykańska, to może połknąłby Czechosłowację, Węgry czy Państwa Bałtyckie, ale od nas by się odczepił. Nie słyszałem też, aby Schetyna wychodził z inicjatywami reform UE czy NATO. Przecież NATO uznało, że postsowiecka Rosja jest partnerem. A to błąd, bo Moskwa patrzy na NATO jak na wroga. A więc tutaj trzeba zmian. A gdzie są realne inicjatywy Schetyny?” - pyta Cejrowski.

Gość Radio Wnet odniósł się również do wyborów prezydenckich w Warszawie. Informował, że on sam nie może startować. „Byłem karany – zarówno w komunie, jak i postkomunie. Skazano mnie za protesty wobec Kwaśniewskiego, który chlał wódę i nas kompromitował. Musiałem zapłacić grzywnę za obrażanie urzędu. Pamiętacie jak Kwaśniewski się schlał i ładował się do limuzyny Łukaszenki. On tam pojechał nie jako nasz reprezentant, ale jako komunistyczny kacyk do swoich kolegów. Dlaczego Kwaśniewski się nie przyznał że jest pijakiem? Przecież Bush się przyznał, że chlał i się leczył, a i tak wygrał” - zaznacza Cejrowski.

Komentując poszczególnych kandydatów każdemu wytykał jakieś błędy. „Popatrzmy na panią Ogórek. Czy z jej wyglądem i zachowaniem, można ją wysłać na ciężkie rozmowy z Putinem. Czy Putin taką traktowałby poważnie? Taka Margaret Thatcher widać było, że to twarda kobieta była i że w torebce miała bombę atomową. A pani Ogórek? Można przecież nikogo nie wybrać i zamknąć ten gabinet z takim prezydentem. A Duda? On nie ma facjaty żeby wygrać! On ani dla kobiet nie jest przystojny, ani dla mężczyzn wiarygodny. W Polsce w ogóle nie bierzemy na poważnie wizerunku. No Duda z tą pupką na dole nie ma gęby na prezydenta. A wszyscy inni kandydaci też są niepoważni. A najlepiej na ich tle prezentuje się Komorowski, co może być jakąś robotą ruskiego wywiadu” - uważa Cejrowski.

Dodaje, że „Kukiz jako muzyk jest niewiarygodny dla starszych pań”. „On nadaje się do walki, a nie do wręczania orderów. Korwin jest za stary no i ma poparcie wąskiego grona. Gdyby urząd prezydenta RP miał takie kompetencję jak amerykański, to może bym wtedy na Korwina zagłosował. Ale i tak z całej tej bylejakości kontrkandydatów i tak wydaje się Komorowski najlepiej zaprezentowanym. Chciałbym, żeby prezydent był silnym ośrodkiem władzy. Ale tak u nas raczej nie będzie” - uważa Cejrowski.

Jak widać każdy kandydat na prezydenta może liczyć na słowo krytyki. Tym większa szkoda, że Cejrowski sam nie kandyduje...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. ludzie23032018 24.03.2018

  Dlaczego młodzi ludzie przyszli na "Czarny marsz" z małymi dziećmi?

  Byłem na „Czarnym marszu”. Wszedłem w ten tłum, choć z oczywistych powodów nie byłem jego częścią

 2. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 3. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 4. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 5. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 6. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 7. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 8. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook