Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski: Schetyna nie zajmuje się naszymi interesami

23.02.2015

„Schetyna powinien sprowadzić amerykańskie wojsko. Wtedy Putin mógłby się odczepić”.

Wojciech Cejrowski, w Radiu Wnet, krytykował polski MSZ i jego szefa. „Schetyna nie załatwia ważnych spraw. A gdzie bezpieczeństwo nasze fizyczne? Jest wojna religijna, tak jak w Libii gdzie Arab zabił Araba, tylko dlatego, że ci robotnicy byli Koptami. I co oni krzyczeli? Że następny jest Rzym, a motorówkami mają z 20 godzin. Po Paryżu będzie Rzym, a w Danii to już się strzelają” - mówił w radiu podróżnik i dziennikarz.

Dodaje, że „gdyby Schetyna chciał zająć się skutecznie naszym interesem, to by sprowadził amerykańskie rakiety, samoloty i wojsko gdzieś w okolice Białegostoku”. „Putin czuje słabość, a gdy u nas była armia amerykańska, to może połknąłby Czechosłowację, Węgry czy Państwa Bałtyckie, ale od nas by się odczepił. Nie słyszałem też, aby Schetyna wychodził z inicjatywami reform UE czy NATO. Przecież NATO uznało, że postsowiecka Rosja jest partnerem. A to błąd, bo Moskwa patrzy na NATO jak na wroga. A więc tutaj trzeba zmian. A gdzie są realne inicjatywy Schetyny?” - pyta Cejrowski.

Gość Radio Wnet odniósł się również do wyborów prezydenckich w Warszawie. Informował, że on sam nie może startować. „Byłem karany – zarówno w komunie, jak i postkomunie. Skazano mnie za protesty wobec Kwaśniewskiego, który chlał wódę i nas kompromitował. Musiałem zapłacić grzywnę za obrażanie urzędu. Pamiętacie jak Kwaśniewski się schlał i ładował się do limuzyny Łukaszenki. On tam pojechał nie jako nasz reprezentant, ale jako komunistyczny kacyk do swoich kolegów. Dlaczego Kwaśniewski się nie przyznał że jest pijakiem? Przecież Bush się przyznał, że chlał i się leczył, a i tak wygrał” - zaznacza Cejrowski.

Komentując poszczególnych kandydatów każdemu wytykał jakieś błędy. „Popatrzmy na panią Ogórek. Czy z jej wyglądem i zachowaniem, można ją wysłać na ciężkie rozmowy z Putinem. Czy Putin taką traktowałby poważnie? Taka Margaret Thatcher widać było, że to twarda kobieta była i że w torebce miała bombę atomową. A pani Ogórek? Można przecież nikogo nie wybrać i zamknąć ten gabinet z takim prezydentem. A Duda? On nie ma facjaty żeby wygrać! On ani dla kobiet nie jest przystojny, ani dla mężczyzn wiarygodny. W Polsce w ogóle nie bierzemy na poważnie wizerunku. No Duda z tą pupką na dole nie ma gęby na prezydenta. A wszyscy inni kandydaci też są niepoważni. A najlepiej na ich tle prezentuje się Komorowski, co może być jakąś robotą ruskiego wywiadu” - uważa Cejrowski.

Dodaje, że „Kukiz jako muzyk jest niewiarygodny dla starszych pań”. „On nadaje się do walki, a nie do wręczania orderów. Korwin jest za stary no i ma poparcie wąskiego grona. Gdyby urząd prezydenta RP miał takie kompetencję jak amerykański, to może bym wtedy na Korwina zagłosował. Ale i tak z całej tej bylejakości kontrkandydatów i tak wydaje się Komorowski najlepiej zaprezentowanym. Chciałbym, żeby prezydent był silnym ośrodkiem władzy. Ale tak u nas raczej nie będzie” - uważa Cejrowski.

Jak widać każdy kandydat na prezydenta może liczyć na słowo krytyki. Tym większa szkoda, że Cejrowski sam nie kandyduje...

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook