Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski: „Ruskich nie obsługujemy” to piękna idea

04.09.2014

Znany podróżnik i dziennikarz Wojciech Cejrowski jest zadowolony z akcji jednej z restauracji nad morzem, by nie obsługiwać Rosjan w wojną na Ukrainie.

Cejrowski na Facebooku opisał swoją wizytę w jednej z knajp. „Wspominałem tu niedawno, że Bohaterowie Monte Cassino przewracają się w grobach widząc co dzieje się na poświęconej Ich pamięci głównej ulicy Sopotu prowadzącej na Molo. Chodzić tamtędy przykro, ale... Gdyby dojść do Mola i skręcić w lewo, można trafić do miejsca godnego polecenia. Byłem ze znajomymi, siedzieliśmy na piasku, pojadaliśmy smacznie, popijaliśmy czerwone wytrawne. Miejsce warte polecenia i WSPARCIA, gdyż - proszę popatrzeć na fotki - dbają tam nie tylko o dobre żarcie, lecz także o PRZYZWOITOŚĆ. Serce rośnie, że nie wszyscy przeliczają swój żywot wyłącznie na forsę” - wskazuje Cejrowski, publikując jednocześnie zdjęcie drzwi wejściowych do restauracji. Na drzwiach widać kartkę z napisem: „nie obsługujemy Rosjan”.

„RUSKICH NIE OBSŁUGUJEM to piękna idea. I przyzwoity Rosjanin widząc taką kartkę nie obrazi się, lecz zrozumie nasz stosunek do Putina, bo sam ma podobny. A nieprzyzwoity? Nieprzyzwoitych nie obsługujem” - kwituje Cejrowski.

Zapewne to podejście do Rosjan w polskim mainstreamie wywołać może nie lada sprzeciw. Rosjanie w Polsce mają wielu obrońców...

TK
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook