Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: Prawda i tak wyjdzie na jaw

10.04.2015

„Gra ekipy Tuska i Putina miała przedłużać sprawę 10/04, żeby się rozeszła po kościach”.

Wojciech Cejrowski, znany i ceniony podróżnik i pisarz, uważa, że sprawa tragedii smoleńskiej została skazana na zafałszowanie. „Poza bezpośrednią rocznicą niestety już nikogo to nie interesuje. I to była od początku gra i ekipy Tuska, i Putina, na to żeby przedłużać w nieskończoność, to może się rozejdzie po kościach” - tłumaczy w Radiu Wnet.

Dodaje, że „oni nie odrobili lekcji z Katynia”. „Że nawet jeżeli coś zaschnie pod takim strupem zapomnienia na pięćdziesiąt lat, to ponieważ pod tym strupem jest żywe ciało, które czuje jakąś stratę (…) to zagrzebanie tego i przedłużanie w nieskończoność i tak nie doprowadzi do tego, że prawda nie wyjdzie na jaw. Wyjdzie, kiedyś, nawet za pięćdziesiąt lat” – zakończył.

W rozmowie z Radiem Wnet Cejrowski wskazał również na sprawy międzynarodowe. „W Stanach Zjednoczonych nastąpiło przerażenie co ten Obama wynegocjował, bo on podpisał zezwolenie, z którego Arabowie już korzystają. Oni miesiąc temu krzyczeli „śmierć Ameryce”, na wielkim wiecu, gdzie był Ajatollah (…) a Obama podpisuje teraz z nimi umowę jakby byli cywilizowanym krajem” - mówił Cejrowski o relacjach USA-Iran.

Dodał, że „po tym co Obama zrobił zjednoczył się świat arabski, poza Irański, z Izraelem”. „To niebywałe zjawisko. To za to w cudzysłowie Obama powinien dostać nagrodę pokojową Nobla. (…) Egipt rozmawia z Izraelem jak ze sprzymierzeńcem wojennym. Bo Arabowie sami się przestraszyli. Iran eksportuje bandytów do wszystkich krajów gdzie osłabła władza i chce przejąć kontrolę nad całym regionem i to już się arabom przestało podobać” - tłumaczył.

TK,RadioWnet.pl
[Fot. Youtube.pl]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook