Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: Polska jest bardzo biednym krajem

18.02.2015

„Polska żyje w nieszczęściu i jest grabiona przez swoich i przez obcych”.

Wojciech Cejrowski, znany i ceniony podróżnik i dziennikarz, krytycznie ocenia stan polskiego państwa. „Niestety Polska jest bardzo biednym krajem. I jak daleko sięga historia, to Polska żyje w nieszczęściu i jest grabiona przez swoich i przez obcych. Przecież to co wydaliśmy na Pendolino, starczyłoby na okręt atomowy jaki Francuzi zrobili dla Putina” – mówił w Radiu WNET Cejrowski.

Dodawał, że „jeżeli ktoś jest stale okradany to nie jest bogaty”. „On tylko jest stale rokujący, a Polska ma potężny potencjał, który jest marnowany i rozkradany. Ktoś nam wmówił, że górnictwo jest nieintratne. A za chwilę przyjdą Niemcy z Zagłębia i okaże się, że polski węgiel nie jest zasiarczony, bo się normy unijne zmieniły w międzyczasie” – prognozował Cejrowski.

Cejrowski wskazuje również na sytuację geopolityczną Polski. „Gdybyśmy za czasów Lecha Kaczyńskiego doprowadzili do powstania baz amerykańskich w Polsce, to byśmy byli chronieni od zakusów Putina. Poza tym, jakby stacjonowali u nas żołnierze amerykańscy, to być może FOX News relacjonowałby strajki na Śląsku, bo to byłby temat dla amerykańskich mediów. Media amerykańskie zamiast tego interesują się Bliskim Wschodem i tym jak ścinają tam głowy, szczególnie ci, biali, którzy wywodzili się z europejskich rodzin, a tam zabijają za Allaha. Stany Zjednoczony porzuciły Izrael jako swojego sojusznika i głównego obrońcę, tym samym islam jest już w Paryżu, ale i nam prędzej czy później on zagrozi” – zapewniał Cejrowski.

TK,RadioWnet
[Fot. WC/Facebook]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook