Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: Polska jest bardzo biednym krajem

18.02.2015

„Polska żyje w nieszczęściu i jest grabiona przez swoich i przez obcych”.

Wojciech Cejrowski, znany i ceniony podróżnik i dziennikarz, krytycznie ocenia stan polskiego państwa. „Niestety Polska jest bardzo biednym krajem. I jak daleko sięga historia, to Polska żyje w nieszczęściu i jest grabiona przez swoich i przez obcych. Przecież to co wydaliśmy na Pendolino, starczyłoby na okręt atomowy jaki Francuzi zrobili dla Putina” – mówił w Radiu WNET Cejrowski.

Dodawał, że „jeżeli ktoś jest stale okradany to nie jest bogaty”. „On tylko jest stale rokujący, a Polska ma potężny potencjał, który jest marnowany i rozkradany. Ktoś nam wmówił, że górnictwo jest nieintratne. A za chwilę przyjdą Niemcy z Zagłębia i okaże się, że polski węgiel nie jest zasiarczony, bo się normy unijne zmieniły w międzyczasie” – prognozował Cejrowski.

Cejrowski wskazuje również na sytuację geopolityczną Polski. „Gdybyśmy za czasów Lecha Kaczyńskiego doprowadzili do powstania baz amerykańskich w Polsce, to byśmy byli chronieni od zakusów Putina. Poza tym, jakby stacjonowali u nas żołnierze amerykańscy, to być może FOX News relacjonowałby strajki na Śląsku, bo to byłby temat dla amerykańskich mediów. Media amerykańskie zamiast tego interesują się Bliskim Wschodem i tym jak ścinają tam głowy, szczególnie ci, biali, którzy wywodzili się z europejskich rodzin, a tam zabijają za Allaha. Stany Zjednoczony porzuciły Izrael jako swojego sojusznika i głównego obrońcę, tym samym islam jest już w Paryżu, ale i nam prędzej czy później on zagrozi” – zapewniał Cejrowski.

TK,RadioWnet
[Fot. WC/Facebook]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook