Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: Polska dryfuje, ktoś musi ją poprowadzić

27.02.2015

„Taka paniusia Kopacz jest głupią kobietą, w takim niezłośliwym sensie. To widać po jej zachowaniu”

„Atlantyk jest oceanem, który łączy i spowodował rozwój cywilizacyjny. A Pacyfik dzieli. A ja jestem antropologiem kultury, a więc filozofem praktykiem. Interesuje mnie jak taki młotek człowiek skonstruował i jak on wiedział, co z tym zrobić należycie” – mówi Wojciech Cejrowski w rozmowie z Radiem Wnet.

Jak zwraca uwagę dzisiaj nawet w lewackiej prasie wychodzi, że władza jest wyrodna. „A dlaczego ludzie, nie ciukną młotkiem taką władzę? Brakuje przywódcy w narodzie. Tak jak na okręcie, gdzie jest kapitan, który wszystkim tym steruje. U nas w kraju nie ma nawet ludzi chętnych do brania w tym udziału. Młodzi ludzie nie chcą w tym partycypować, bo wolą zarabiać na siebie. Taka paniusia Kopacz jest głupią kobietą, w takim niezłośliwym sensie. To widać po jej zachowaniu, chociaż skończyła medycynę” – zauważa podróżnik

W ocenie Cejrowskiego przywódca nie musi być bardzo mądry, ale musi mieć ducha jak Spartakus, który porwie tłumy za sobą. „On może mieć ekspertów, i musi odpowiednich ludzi sobie dobrać. A obecnie mamy grupy interesów i aferałów, które robią ciemne interesy naszym kosztem. Komorowski pełni funkcję prezydenta, ale nie jest żadnym przywódcą. Polska potrzebuje, żeby ktoś ją zaczął prowadzić, bo dryfujemy. Inaczej Niemcy nas zrobią przybudówką lub Ruscy pożrą!” – dodaje.

Jak ocenia Wojciech Cejrowski nic nie zwalnia nas z wypełniania powinności wobec ojczyzny. „Polska jest obowiązkiem! Pan Bóg mnie tu posadził i nic nie zwalnia mnie od obowiązków względem Polski chociaż niektórzy twierdzą, że państwa narodowe to przeszłość.” – podsumowuje.

ŁS, RadioWnet

Fot. YouTube

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook