Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski: Polska dryfuje, ktoś musi ją poprowadzić

27.02.2015

„Taka paniusia Kopacz jest głupią kobietą, w takim niezłośliwym sensie. To widać po jej zachowaniu”

„Atlantyk jest oceanem, który łączy i spowodował rozwój cywilizacyjny. A Pacyfik dzieli. A ja jestem antropologiem kultury, a więc filozofem praktykiem. Interesuje mnie jak taki młotek człowiek skonstruował i jak on wiedział, co z tym zrobić należycie” – mówi Wojciech Cejrowski w rozmowie z Radiem Wnet.

Jak zwraca uwagę dzisiaj nawet w lewackiej prasie wychodzi, że władza jest wyrodna. „A dlaczego ludzie, nie ciukną młotkiem taką władzę? Brakuje przywódcy w narodzie. Tak jak na okręcie, gdzie jest kapitan, który wszystkim tym steruje. U nas w kraju nie ma nawet ludzi chętnych do brania w tym udziału. Młodzi ludzie nie chcą w tym partycypować, bo wolą zarabiać na siebie. Taka paniusia Kopacz jest głupią kobietą, w takim niezłośliwym sensie. To widać po jej zachowaniu, chociaż skończyła medycynę” – zauważa podróżnik

W ocenie Cejrowskiego przywódca nie musi być bardzo mądry, ale musi mieć ducha jak Spartakus, który porwie tłumy za sobą. „On może mieć ekspertów, i musi odpowiednich ludzi sobie dobrać. A obecnie mamy grupy interesów i aferałów, które robią ciemne interesy naszym kosztem. Komorowski pełni funkcję prezydenta, ale nie jest żadnym przywódcą. Polska potrzebuje, żeby ktoś ją zaczął prowadzić, bo dryfujemy. Inaczej Niemcy nas zrobią przybudówką lub Ruscy pożrą!” – dodaje.

Jak ocenia Wojciech Cejrowski nic nie zwalnia nas z wypełniania powinności wobec ojczyzny. „Polska jest obowiązkiem! Pan Bóg mnie tu posadził i nic nie zwalnia mnie od obowiązków względem Polski chociaż niektórzy twierdzą, że państwa narodowe to przeszłość.” – podsumowuje.

ŁS, RadioWnet

Fot. YouTube

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook