Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: Polakom w USA utrudnia się głosowanie

08.05.2015

Kto na prezydenta? – pyta Wojciech Cejrowski i podsumowuje: Andrzej Duda – nie trzyma się własnych poglądów, Grzegorz Braun - myli się w kwestiach międzynarodowych, Janusz Korwin – Mikke - przeciwny wprowadzeniu JOW-ów, a Paweł Kukiz – wydaje się być najbardziej wiarygodny?

Na swoim profilu na portalu społecznościowym Wojciech Cejrowski podsumował ubiegających się o urząd prezydenta kandydatów. Odpowiadając na pytanie: Kto na prezydenta? pisze:

„Czy Duda? Przez wiele lat był pryncypialny w kwestii aborcji. Przysłali mi Państwo jednak wywiad zamieszczony w 50. numerze "Gościa Niedzielnego" (dziękuję za to ostrzeżenie!!), w którym Duda stwierdza, że jako prezydent nie będzie już mógł być taki pryncypialny w kwestii aborcji, ani in vitro... No to ja temu panu dziękuję, bo od prezydenta oczekuję, że pryncypialny pozostanie” – zaznacza Cejrowski.

„Braun? W mojej ocenie szczery, prawdziwy, ale myli się zasadniczo w kwestiach międzynarodowych. Tak mi się wydaje, a sprawami międzynarodowymi żyję od lat.
Ponadto w sztabie wyborczym Pana Brauna pracuje niejaki Rafał Mossakowski - kiedyś właściciel firmy Fulmen i wydawca mojej pierwszej książki. Wydał, sprzedał nie zapłacił. (…) Prezydenta, który otacza się podejrzanymi doradcami już mamy - dlatego Pan Braun nie będzie moim wyborem – zauważył podróżnik.

Z kolei odnosząc się do kandydatury Korwin-Mikkego, zaznaczył jest on przeciwny wprowadzeniu jednomandatowych okręgów wyborczych. „ A ja uważam, że to klucz do przepędzenia komuchów, peowców i zetezelu” – zaznaczył.

Co do Pawła Kukiza to krytyka Cejrowskiego jest znacznie słabsza, gdyż – jego opinii – „pociąga szczerością, pociąga pasją (…), pociąga kilkoma pomysłami”.

„U Kukiza liczą się jednomandatowe okręgi wyborcze (JOW) - to on je skutecznie wprowadził do debaty publicznej i, ponieważ są jego obsesją, wierzę, że jako prezydent szukałby wszelkich sposobów wprowadzenia JOW do konstytucji. Podzielam tę Jego obsesję - cała reszta ważnych spraw do załatwienia jest drugorzędna w stosunku do JOW. Dlatego najprawdopodobniej to Pan Kukiz dostałby mój głos, ale...” – nie kończy znacząco Cejrowski.

Zaznacza on jednocześnie, że ze względów oczywistych "nie rozważam komuchów, ludoffcuff, ani głupka z dubeltufką, oraz reszty, czyli kilku Nieznajomych".

Podróżnik zauważa także, że „Polakom mieszkającym w USA utrudnia się głosowanie wszelkimi możliwymi sposobami.”

„Propozycja, którą wysłał konsulat RP - że trzeba się wcześniej rejestrować, a potem przyjechać tam do nich kilkaset mil, albo podać im wszystkie wrażliwe dane mejlem i wtedy pozwolą zagłosować bez przyjeżdżania.. Ta propozycja jest bezczelna, dla wielu z nas niewykonalna. (…) Tym razem nie zagłosuję i ja. Ale gdybym, to bym” – zaznaczył Wojciech Cejrowski.

mmil/”Wojciech Cejrowski na face book”

[Fot. wikipedia.org]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook