Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: PiS trzeba życzliwie krytykować

14.03.2017

"Wycinano mi pewne słowa. Czasami jakieś słowa redakcja uznawała za grubiańskie, choć same w sobie były eleganckie. Przypomnę, że nie jest cenzurą usuwanie z jakiegoś materiału wulgaryzmów czy słów niezręcznych" - powiedział podróżnik Wojciech Cejrowski na antenie Radia Wnet nt. cenzury w TVP w latach 90.

Podróżnik odniósł się do możliwej sytuacji, kiedy nastąpiłoby wprowadzenie ruchu wizowego pomiędzy Stanami Zjednoczonym a Europą.

- Władza w Europie zarządza obywatelami, zaś w USA obywatele zarządzają władzą. Dlatego władza europejska zarządzi w imieniu swoich obywateli, aby wprowadzić wizy dla Amerykanów, bo Unia Europejska nie lubi Trumpa. Ameryka nawet tego nie zauważy, a Europa straci na ruchu turystycznym. Amerykanie automatycznie wprowadzą wizy dla Europejczyków - zaznaczył.

Publicysta podkreśliła rolę polskiej władzy w staraniu się o ruch bezwizowy do USA.

- PiS trzeba życzliwie krytykować, niestety nie ma nikogo lepszego. Spraw wiz jest do załatwienia dekretem prezydenckim, tymczasowo można to załatwiać. Są kongresmeni, którzy celowo opóźnialiby dekret prezydencki. W tym czasie Polacy mogliby udowodnić, że nie ma fali niewykształconych robotników, którzy zajadą Amerykę. Czesi to załatwili, my też potrafimy - ocenił Cejrowski.

Dodał, że tak naprawdę nie wiadomo, czy ruch bezwizowy byłby dla Polski dobrym rozwiązaniem.

- Ruch bezwizowy mógłby nie być dobry dla Polaków. To nie jest dobre dla Polski, bo Polska opustoszeje i zniknie z mapy. Ja bym po ludzku walczył o te wizy, ale zostawiłbym ostateczne rozwiązanie Panu Bogu - powiedział.

Wojciech Cejrowski powiedział, że w latach 90 w TVP cenzurowano część jego wypowiedzi, które nie były po drodze z linią programową telewizji.

- Wycinano mi pewne słowa. Czasami jakieś słowa redakcja uznawała za grubiańskie, choć same w sobie były eleganckie. Przypomnę, że nie jest cenzurą usuwanie z jakiegoś materiału wulgaryzmów czy słów niezręcznych. To wszystko jest korektą, nie cenzurą. Natomiast, kiedy usuwa się fakty, myśli, wątki bądź opinie na dany temat, można to uznać za cenzurę - stwierdził.

Podróżnik wspominał również o ostatnich rozmowach z TVP na temat podjęcia współpracy.

Były dwie rozmowy, które zakończyły się kompletną porażką. TVP nie płaci rachunków za moje programy, choć puszczają je cały czas. Ja nie walczę o swój majątek, lecz o zarobki dla moich pracowników. Mój kamerzysta mógłby żyć przez wiele lat za te tantiemy. Należy mu się to, bo na tym polega emerytura dla artystów – zaznaczył.


[fot.youtube/F.Channel]
MW/Radiownet

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook