Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: PiS trzeba życzliwie krytykować

14.03.2017

"Wycinano mi pewne słowa. Czasami jakieś słowa redakcja uznawała za grubiańskie, choć same w sobie były eleganckie. Przypomnę, że nie jest cenzurą usuwanie z jakiegoś materiału wulgaryzmów czy słów niezręcznych" - powiedział podróżnik Wojciech Cejrowski na antenie Radia Wnet nt. cenzury w TVP w latach 90.

Podróżnik odniósł się do możliwej sytuacji, kiedy nastąpiłoby wprowadzenie ruchu wizowego pomiędzy Stanami Zjednoczonym a Europą.

- Władza w Europie zarządza obywatelami, zaś w USA obywatele zarządzają władzą. Dlatego władza europejska zarządzi w imieniu swoich obywateli, aby wprowadzić wizy dla Amerykanów, bo Unia Europejska nie lubi Trumpa. Ameryka nawet tego nie zauważy, a Europa straci na ruchu turystycznym. Amerykanie automatycznie wprowadzą wizy dla Europejczyków - zaznaczył.

Publicysta podkreśliła rolę polskiej władzy w staraniu się o ruch bezwizowy do USA.

- PiS trzeba życzliwie krytykować, niestety nie ma nikogo lepszego. Spraw wiz jest do załatwienia dekretem prezydenckim, tymczasowo można to załatwiać. Są kongresmeni, którzy celowo opóźnialiby dekret prezydencki. W tym czasie Polacy mogliby udowodnić, że nie ma fali niewykształconych robotników, którzy zajadą Amerykę. Czesi to załatwili, my też potrafimy - ocenił Cejrowski.

Dodał, że tak naprawdę nie wiadomo, czy ruch bezwizowy byłby dla Polski dobrym rozwiązaniem.

- Ruch bezwizowy mógłby nie być dobry dla Polaków. To nie jest dobre dla Polski, bo Polska opustoszeje i zniknie z mapy. Ja bym po ludzku walczył o te wizy, ale zostawiłbym ostateczne rozwiązanie Panu Bogu - powiedział.

Wojciech Cejrowski powiedział, że w latach 90 w TVP cenzurowano część jego wypowiedzi, które nie były po drodze z linią programową telewizji.

- Wycinano mi pewne słowa. Czasami jakieś słowa redakcja uznawała za grubiańskie, choć same w sobie były eleganckie. Przypomnę, że nie jest cenzurą usuwanie z jakiegoś materiału wulgaryzmów czy słów niezręcznych. To wszystko jest korektą, nie cenzurą. Natomiast, kiedy usuwa się fakty, myśli, wątki bądź opinie na dany temat, można to uznać za cenzurę - stwierdził.

Podróżnik wspominał również o ostatnich rozmowach z TVP na temat podjęcia współpracy.

Były dwie rozmowy, które zakończyły się kompletną porażką. TVP nie płaci rachunków za moje programy, choć puszczają je cały czas. Ja nie walczę o swój majątek, lecz o zarobki dla moich pracowników. Mój kamerzysta mógłby żyć przez wiele lat za te tantiemy. Należy mu się to, bo na tym polega emerytura dla artystów – zaznaczył.


[fot.youtube/F.Channel]
MW/Radiownet

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook