Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: PiS mi się nie podoba!

22.10.2015

Podróżnik i satyryk Wojciech Cejrowski, który był rozmówcą Katarzyny Gójskiej-Hejke w Telewizji Republika, przyznał, że zagłosuje na Prawo i Sprawiedliwość, mimo że ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego nie przypadło mu do gustu. Autor popularnych książek zarzuca największej partii opozycyjnej… socjalizm.

Cejrowski odniósł się do również do kwestii imigrantów.

Wytworzą się getta, to już było we Francji. (…) Nie chcę muzułmanów. Jeśli kogoś serce boli, że cierpią niedostatek w swoich krajach, to wymuszajmy jako Europa kroki, proszę - jest Arabia Saudyjska, zacznijmy wymuszać na Arabii Saudyjskiej – zajmijcie się sowimi koleżkami — mówił podróżnik.

Nikt się nie rwie do pomocy, ponieważ ich znają. (…) Oni zdają sobie sprawę, jaki to materiał idzie. Wolą, żeby podszedł do Europy — dodał Cejrowski.
Autor wielu bestsellerów skrytykował postawę europejskich polityków w tej kwestii.
Debatują, żeby debatować, to debaty pozorne. (…) UE powinna się rozwiązać, wówczas suwerenne państwa uzyskałyby możliwość samoobrony. (…) Obecnie ci silniejsi dyktują warunki — podkreślił rozmówca Telewizji Republika.
Nowy rząd powinien powiedzieć: „pamiętamy” i skreślić tamte ustawy. (…) Jesteśmy nowym rządem i zrywamy nowy kontrakt, który nie zaczął się realizować – to normalne, jak nieskonsumowane małżeństwo — stwierdził Wojciech Cejrowski.
Interlokutor Katarzyny Gójskiej-Hejke odniósł się również do polskiej sceny politycznej przed wyborami.

Wiążę coraz mniejsze nadzieje. Mnie się mylą nazwiska Szydło i Kopacz. Kopacz jeszcze pamiętam, że przekopała na metr w głąb. Szydło niczego nie przekuła. Przede wszystkim powinna fizycznie odróżniać się od tej drugiej babki. (…) Jak chce wygrać wybory, to musi być radykalnie inny wygląd. Szukamy różnicy, by człowiek z daleka widział: jestem inna. (…) Trzeba wykopać Kopacz do śmietnika. Jesteśmy zmuszeni głosować na PiS, ale nie podoba mi się PiS, bo tam są socjaliści. Tam nie ma kandydatów z osobowością, ale urzędniki. Tam nie ma ludzi, którzy byliby w biznesie. Nie znają pieniądza -twierdził Cejrowski.

Dziennikarz skrytykował również pomysł wprowadzenia podatku od sklepów wielkopowierzchniowych.

Komunistyczny absurdalny pomysł, podatek obrotowy! (…) Gdybyśmy rozwiązali UE, to zyski by zostały w Polsce, bo UE polega na tym, że można transferować pieniądze z jednego do drugiego kraju – wtedy Biedronka nie będzie mogła transferować pieniędzy do Portugalii. Po co pani Szydło chce zwiększać dochody budżetu? Budżet powinno się zmniejszać, a więcej pozostawiać w rękach obywateli. (…) Nie można karać kilka razy za to samo! (…) To nie jest chrześcijański system — mówił Cejrowski.
W demokracji się nie da, trzeba przejść przez dyktaturę. (…) W demokracji nie dało się skazać gen. Jaruzelskiego, Kociołka, nie da się wywalić sędziego — twierdził satyryk. Wojciech Cejrowski skrytykował również listy kandydatów ruchu Kukiz‘15.
Nie będę się z czymś takim identyfikować — powiedział odnosząc się do kandydatury Liroya.
Kukiz nie jest dla mnie politykiem moherowym, a u mnie poglądy są motywowane religijnie, również te ws. podatków. Kukiz mi tu nie pasuje do mojego rzymskiego katolicyzmu — podkreślił Cejrowski.


gah/ TV Republika

[fot. You Tube]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook