Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: PiS mi się nie podoba!

22.10.2015

Podróżnik i satyryk Wojciech Cejrowski, który był rozmówcą Katarzyny Gójskiej-Hejke w Telewizji Republika, przyznał, że zagłosuje na Prawo i Sprawiedliwość, mimo że ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego nie przypadło mu do gustu. Autor popularnych książek zarzuca największej partii opozycyjnej… socjalizm.

Cejrowski odniósł się do również do kwestii imigrantów.

Wytworzą się getta, to już było we Francji. (…) Nie chcę muzułmanów. Jeśli kogoś serce boli, że cierpią niedostatek w swoich krajach, to wymuszajmy jako Europa kroki, proszę - jest Arabia Saudyjska, zacznijmy wymuszać na Arabii Saudyjskiej – zajmijcie się sowimi koleżkami — mówił podróżnik.

Nikt się nie rwie do pomocy, ponieważ ich znają. (…) Oni zdają sobie sprawę, jaki to materiał idzie. Wolą, żeby podszedł do Europy — dodał Cejrowski.
Autor wielu bestsellerów skrytykował postawę europejskich polityków w tej kwestii.
Debatują, żeby debatować, to debaty pozorne. (…) UE powinna się rozwiązać, wówczas suwerenne państwa uzyskałyby możliwość samoobrony. (…) Obecnie ci silniejsi dyktują warunki — podkreślił rozmówca Telewizji Republika.
Nowy rząd powinien powiedzieć: „pamiętamy” i skreślić tamte ustawy. (…) Jesteśmy nowym rządem i zrywamy nowy kontrakt, który nie zaczął się realizować – to normalne, jak nieskonsumowane małżeństwo — stwierdził Wojciech Cejrowski.
Interlokutor Katarzyny Gójskiej-Hejke odniósł się również do polskiej sceny politycznej przed wyborami.

Wiążę coraz mniejsze nadzieje. Mnie się mylą nazwiska Szydło i Kopacz. Kopacz jeszcze pamiętam, że przekopała na metr w głąb. Szydło niczego nie przekuła. Przede wszystkim powinna fizycznie odróżniać się od tej drugiej babki. (…) Jak chce wygrać wybory, to musi być radykalnie inny wygląd. Szukamy różnicy, by człowiek z daleka widział: jestem inna. (…) Trzeba wykopać Kopacz do śmietnika. Jesteśmy zmuszeni głosować na PiS, ale nie podoba mi się PiS, bo tam są socjaliści. Tam nie ma kandydatów z osobowością, ale urzędniki. Tam nie ma ludzi, którzy byliby w biznesie. Nie znają pieniądza -twierdził Cejrowski.

Dziennikarz skrytykował również pomysł wprowadzenia podatku od sklepów wielkopowierzchniowych.

Komunistyczny absurdalny pomysł, podatek obrotowy! (…) Gdybyśmy rozwiązali UE, to zyski by zostały w Polsce, bo UE polega na tym, że można transferować pieniądze z jednego do drugiego kraju – wtedy Biedronka nie będzie mogła transferować pieniędzy do Portugalii. Po co pani Szydło chce zwiększać dochody budżetu? Budżet powinno się zmniejszać, a więcej pozostawiać w rękach obywateli. (…) Nie można karać kilka razy za to samo! (…) To nie jest chrześcijański system — mówił Cejrowski.
W demokracji się nie da, trzeba przejść przez dyktaturę. (…) W demokracji nie dało się skazać gen. Jaruzelskiego, Kociołka, nie da się wywalić sędziego — twierdził satyryk. Wojciech Cejrowski skrytykował również listy kandydatów ruchu Kukiz‘15.
Nie będę się z czymś takim identyfikować — powiedział odnosząc się do kandydatury Liroya.
Kukiz nie jest dla mnie politykiem moherowym, a u mnie poglądy są motywowane religijnie, również te ws. podatków. Kukiz mi tu nie pasuje do mojego rzymskiego katolicyzmu — podkreślił Cejrowski.


gah/ TV Republika

[fot. You Tube]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook