Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Cejrowski: PiS mi się nie podoba!

22.10.2015

Podróżnik i satyryk Wojciech Cejrowski, który był rozmówcą Katarzyny Gójskiej-Hejke w Telewizji Republika, przyznał, że zagłosuje na Prawo i Sprawiedliwość, mimo że ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego nie przypadło mu do gustu. Autor popularnych książek zarzuca największej partii opozycyjnej… socjalizm.

Cejrowski odniósł się do również do kwestii imigrantów.

Wytworzą się getta, to już było we Francji. (…) Nie chcę muzułmanów. Jeśli kogoś serce boli, że cierpią niedostatek w swoich krajach, to wymuszajmy jako Europa kroki, proszę - jest Arabia Saudyjska, zacznijmy wymuszać na Arabii Saudyjskiej – zajmijcie się sowimi koleżkami — mówił podróżnik.

Nikt się nie rwie do pomocy, ponieważ ich znają. (…) Oni zdają sobie sprawę, jaki to materiał idzie. Wolą, żeby podszedł do Europy — dodał Cejrowski.
Autor wielu bestsellerów skrytykował postawę europejskich polityków w tej kwestii.
Debatują, żeby debatować, to debaty pozorne. (…) UE powinna się rozwiązać, wówczas suwerenne państwa uzyskałyby możliwość samoobrony. (…) Obecnie ci silniejsi dyktują warunki — podkreślił rozmówca Telewizji Republika.
Nowy rząd powinien powiedzieć: „pamiętamy” i skreślić tamte ustawy. (…) Jesteśmy nowym rządem i zrywamy nowy kontrakt, który nie zaczął się realizować – to normalne, jak nieskonsumowane małżeństwo — stwierdził Wojciech Cejrowski.
Interlokutor Katarzyny Gójskiej-Hejke odniósł się również do polskiej sceny politycznej przed wyborami.

Wiążę coraz mniejsze nadzieje. Mnie się mylą nazwiska Szydło i Kopacz. Kopacz jeszcze pamiętam, że przekopała na metr w głąb. Szydło niczego nie przekuła. Przede wszystkim powinna fizycznie odróżniać się od tej drugiej babki. (…) Jak chce wygrać wybory, to musi być radykalnie inny wygląd. Szukamy różnicy, by człowiek z daleka widział: jestem inna. (…) Trzeba wykopać Kopacz do śmietnika. Jesteśmy zmuszeni głosować na PiS, ale nie podoba mi się PiS, bo tam są socjaliści. Tam nie ma kandydatów z osobowością, ale urzędniki. Tam nie ma ludzi, którzy byliby w biznesie. Nie znają pieniądza -twierdził Cejrowski.

Dziennikarz skrytykował również pomysł wprowadzenia podatku od sklepów wielkopowierzchniowych.

Komunistyczny absurdalny pomysł, podatek obrotowy! (…) Gdybyśmy rozwiązali UE, to zyski by zostały w Polsce, bo UE polega na tym, że można transferować pieniądze z jednego do drugiego kraju – wtedy Biedronka nie będzie mogła transferować pieniędzy do Portugalii. Po co pani Szydło chce zwiększać dochody budżetu? Budżet powinno się zmniejszać, a więcej pozostawiać w rękach obywateli. (…) Nie można karać kilka razy za to samo! (…) To nie jest chrześcijański system — mówił Cejrowski.
W demokracji się nie da, trzeba przejść przez dyktaturę. (…) W demokracji nie dało się skazać gen. Jaruzelskiego, Kociołka, nie da się wywalić sędziego — twierdził satyryk. Wojciech Cejrowski skrytykował również listy kandydatów ruchu Kukiz‘15.
Nie będę się z czymś takim identyfikować — powiedział odnosząc się do kandydatury Liroya.
Kukiz nie jest dla mnie politykiem moherowym, a u mnie poglądy są motywowane religijnie, również te ws. podatków. Kukiz mi tu nie pasuje do mojego rzymskiego katolicyzmu — podkreślił Cejrowski.


gah/ TV Republika

[fot. You Tube]

Warto poczytać

 1. joachimbrudzinskitvrepublikaYT 23.01.2017

  Brudziński: Zależy nam na wielu kadencjach

  „Niech ci, którzy grzmią, dokształcą się z tego, na czym polega demokracja”.

 2. JanZarynKancelariaSenatu2015 23.01.2017

  Prof. Żaryn: Olbrzymie oczekiwania wobec zbioru zastrzeżonego

  - W Polsce opinia publiczna ma olbrzymie oczekiwania wobec tzw. zbioru zastrzeżonego; głównie dotyczą one lat 90. - powiedział historyk, senator PiS prof. Jan Żaryn.

 3. rzepcio 23.01.2017

  "wSieci": Balanga w Trybunale

  Wojciech Biedroń o ostatnim roku prezesury Rzeplińskiego.

 4. mid-epa05742807 23.01.2017

  Czarnecki: Trump będzie stawiać na NATO

  - Wbrew tej propagandzie antytrumpowskiej, prezydent Stanów Zjednoczonych będzie stawiać na NATO. To dla Polski dobra wiadomość - ocenił wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

 5. port-817598960720 23.01.2017

  Kuźmiuk: Fikcyjny eksport zawyżał wzrost PKB

  W ostatnich latach rządów koalicji PO-PSL ze względu na masowe wystawianie fikcyjnych faktur dotyczących sprzedaży na eksport, zawyżany był także wzrost PKB szczególnie w latach 2014-2015.

 6. 1b3ba3d672ce402fbf27f56062859d641270x714 22.01.2017

  Morawiecki: „Wyszkowski za mało tropił agentów”

  „Adamowicz za długo w Gdańsku rządzi (…). Dla niego najlepszym wyjściem byłaby dymisja”.

 7. szczerskiworoniczaobozySI 22.01.2017

  Szczerski o „polskich obozach”: to próba odwrócenia logiki historii

  „Musimy stać na gruncie prawdy o Polsce. Jeśli my sami się nie obronimy, to sami siebie szkalujemy”.

 8. Google1477x83104-2017 22.01.2017

  Nowy numer "wSieci"

  W nowym numerze tygodnika „wSieci” redakcja odsłania kulisy wspólnych podróży Ryszarda Petru i Joanny Schmidt.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook