Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: PiS mi się nie podoba!

22.10.2015

Podróżnik i satyryk Wojciech Cejrowski, który był rozmówcą Katarzyny Gójskiej-Hejke w Telewizji Republika, przyznał, że zagłosuje na Prawo i Sprawiedliwość, mimo że ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego nie przypadło mu do gustu. Autor popularnych książek zarzuca największej partii opozycyjnej… socjalizm.

Cejrowski odniósł się do również do kwestii imigrantów.

Wytworzą się getta, to już było we Francji. (…) Nie chcę muzułmanów. Jeśli kogoś serce boli, że cierpią niedostatek w swoich krajach, to wymuszajmy jako Europa kroki, proszę - jest Arabia Saudyjska, zacznijmy wymuszać na Arabii Saudyjskiej – zajmijcie się sowimi koleżkami — mówił podróżnik.

Nikt się nie rwie do pomocy, ponieważ ich znają. (…) Oni zdają sobie sprawę, jaki to materiał idzie. Wolą, żeby podszedł do Europy — dodał Cejrowski.
Autor wielu bestsellerów skrytykował postawę europejskich polityków w tej kwestii.
Debatują, żeby debatować, to debaty pozorne. (…) UE powinna się rozwiązać, wówczas suwerenne państwa uzyskałyby możliwość samoobrony. (…) Obecnie ci silniejsi dyktują warunki — podkreślił rozmówca Telewizji Republika.
Nowy rząd powinien powiedzieć: „pamiętamy” i skreślić tamte ustawy. (…) Jesteśmy nowym rządem i zrywamy nowy kontrakt, który nie zaczął się realizować – to normalne, jak nieskonsumowane małżeństwo — stwierdził Wojciech Cejrowski.
Interlokutor Katarzyny Gójskiej-Hejke odniósł się również do polskiej sceny politycznej przed wyborami.

Wiążę coraz mniejsze nadzieje. Mnie się mylą nazwiska Szydło i Kopacz. Kopacz jeszcze pamiętam, że przekopała na metr w głąb. Szydło niczego nie przekuła. Przede wszystkim powinna fizycznie odróżniać się od tej drugiej babki. (…) Jak chce wygrać wybory, to musi być radykalnie inny wygląd. Szukamy różnicy, by człowiek z daleka widział: jestem inna. (…) Trzeba wykopać Kopacz do śmietnika. Jesteśmy zmuszeni głosować na PiS, ale nie podoba mi się PiS, bo tam są socjaliści. Tam nie ma kandydatów z osobowością, ale urzędniki. Tam nie ma ludzi, którzy byliby w biznesie. Nie znają pieniądza -twierdził Cejrowski.

Dziennikarz skrytykował również pomysł wprowadzenia podatku od sklepów wielkopowierzchniowych.

Komunistyczny absurdalny pomysł, podatek obrotowy! (…) Gdybyśmy rozwiązali UE, to zyski by zostały w Polsce, bo UE polega na tym, że można transferować pieniądze z jednego do drugiego kraju – wtedy Biedronka nie będzie mogła transferować pieniędzy do Portugalii. Po co pani Szydło chce zwiększać dochody budżetu? Budżet powinno się zmniejszać, a więcej pozostawiać w rękach obywateli. (…) Nie można karać kilka razy za to samo! (…) To nie jest chrześcijański system — mówił Cejrowski.
W demokracji się nie da, trzeba przejść przez dyktaturę. (…) W demokracji nie dało się skazać gen. Jaruzelskiego, Kociołka, nie da się wywalić sędziego — twierdził satyryk. Wojciech Cejrowski skrytykował również listy kandydatów ruchu Kukiz‘15.
Nie będę się z czymś takim identyfikować — powiedział odnosząc się do kandydatury Liroya.
Kukiz nie jest dla mnie politykiem moherowym, a u mnie poglądy są motywowane religijnie, również te ws. podatków. Kukiz mi tu nie pasuje do mojego rzymskiego katolicyzmu — podkreślił Cejrowski.


gah/ TV Republika

[fot. You Tube]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook