Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski: PE należy omijać, obalać, likwidować

07.05.2014

„Marek Jurek jest facetem mądrzejszym ode mnie - szczerze tak uważam! - więc być może Jego kandydowanie ma jakiś głębszy sens, którego ja nie widzę. Dlatego, 25 maja życzę Mu nawet w tym dziele, którego nie pojmuję, powodzenia i bożego błogosławieństwa” - pisze Wojciech Cejrowski.

Podróżnik przekonuje, że uczciwi ludzie nie powinni przywiązywać większej wagi do tego, co dzieje się w Parlamencie Europejskim.

„Parlament Europejski należy omijać, obalać, likwidować, ignorować, ale nie wchodzić do niego nawet z najlepszą intencją jego zmiany czy reformy. Diabelstwa nie reformujemy, w świństwie się nie nurzamy. Uważam więc, że Marek Jurek traci czas, bo w Parlamencie Europejskim ani się nikogo nie przekona do budowania dobra, ani też nie podejmuje się tam żadnych decyzji o znaczeniu praktycznym. Powiem krótko - szkoda pływać w tym szambie, nawet jeśli ktoś uważa, że wyłowi diamentowy pierścionek” — pisze w swoim stylu Cejrowski.

Według niego takie wybory najlepiej byłoby bojkotować: zarówno pod względem kandydowania, jak i głosowania.

„Jestem zdania, że dużo lepszą koncepcją byłoby pozostawienie Parlamentu Europejskiego komuchom, lewakom, zboczeńcom, zielonym, Ruskom, Tuskom i Millerom - niech się tam kiszą we własnym gronie i niech to świństwo wygnije od środka. Niech sobie tam w środku ćpają co chcą i sypiają stosami jeden na drugim bez zwracania uwagi na płeć. Naszym obowiązkiem jest jedynie modlić się do Michała Archanioła, żeby wypalił to gniazdo robactwa. Takie mam zdanie i tyle” — przekonuje.

Jest tylko jedno „ale”. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości (i przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej) jest dla Cejrowskiego na tyle wiarygodny, że - jak sam pisze - trzeba rozważyć oddanie głosu właśnie na Jurka.

„Marek Jurek jest facetem mądrzejszym ode mnie - szczerze tak uważam! - więc być może Jego kandydowanie ma jakiś głębszy sens, którego ja nie widzę. Dlatego, 25 maja życzę Mu nawet w tym dziele, którego nie pojmuję, powodzenia i bożego błogosławieństwa” — kończy Cejrowski.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 25 maja.

Lw, lz, facebook

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook