Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski: Państwo Islamskie trzeba skopać po tyłku

09.02.2015

„Mamy kłopot z „państwem islamskim”, które trzeba skopać po tyłku i rozwalić” - mówi w rozmowie z Radiem Wnet podróżnik Wojciech Cejrowski.

W rozmowie, którą przeprowadzał ze swojego ranczo w Arizonie, podkreślił, że amerykańska opinia publiczna mało interesuje się konfliktem na Ukrainie. Dodał, że na świecie toczą się również inne wojny, w których władze USA starają się mediować. Największym problemem jest Państwo Islamskie:

„Nie da się negocjować, bo oni nie dotrzymują umów, nawet nie chcą z nami rozmawiać. Oni reprezentują następujący system wartości: niewiernych trzeba zabić, za zabicie niewiernego idzie się do raju” - mówi Cejrowski.

Dodaje, że metody zabijania – obcięcie głosy, spalenie żywcem w klatce” przez islamistów nie pasują nawet do średniowiecza.

„O tym były „newsy” – nie da się z tym dyskutować, trzeba rozwalić… A Obama nie chce być przywódcą świata. Zazwyczaj Stany Zjednoczone w takich interwencjach przyjmowały rolę mocarstwa i przywódcy. Czy był Clinton, czy Bush, to działało. W tej chwili jest Obama, który był kiedyś wyznawcą Islamu, obecnie jest wyznawcą nie wiadomo czego” - mówi podróżnik.

Zaznacza, że prezydent USA nie wiadomo skąd pochodzi, gdzie się urodził i co wyznaje, jednak każdy wie, że idzie na wojnę z „państwem islamskim”.

„Chcę Państwu uświadomić, że jak wsiądą na motory, to za trzy dni będą w Warszawie. Może w Polsce nas to ominie, ale jeżeli islamiści podpalą emocjonalnie Francję i tam się zacznie jakiś rodzaj „wiosny ludów”, to Polska nie jest tak daleko i jakaś fala do nas dotrze, np. uciekinierów” - mówi Cejrowski.

I dodaje:

„Jak „państwo islamskie” postanowi podpalić Europę, to wznieci powstania we wszystkich diasporach, które w tej chwili się radykalizują, w tych „gettach” arabskich w Europie. Mają swoich aktywistów, mają bomby. Jak podpalą Europę – w Anglii, we Francji, w Hiszpanii, trochę w Niemczech, to Polskę to też dotknie, bo uciekinierzy rozpierzchną się jak fala we wszystkie strony” - przyznaje.

Radio Wnet, lz

[fot: facebook]

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook