Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski: Szwedzi coraz bardziej brną w bagno

07.03.2017

"Teraz w Szwecji jest około miliona imigrantów, którzy korzystają ze szwedzkiej gospodarki, jednocześnie narzucają autorytarnie swoje prawa, chcą przywłaszczyć sobie dzielnice, założyć meczety i rządzić krajem" - powiedział podróżnik Wojciech Cejrowski na antenie Radia Wnet.


Cejrowski ocenił wygląd współczesnej Szwecji. "Szwedzi zamiast stanąć w prawdzie coraz głębiej brną w to bagno. W przyszłym roku sprowadzą kolejne 200. tys uchodźców. Zapominają, że większość z nich to imigranci ekonomiczni, i taki np. Erytrejczyk który chce tylko poprawić swój byt materialny nie przyjmie szwedzkich wartości  nadal chcą pozostać Erytrejczykiem” – zaznaczył.


Podróżnik wypowiedział się również na temat bezpieczeństwa w Szwecji. „Są miasta w których rabunek jest na porządku dziennym, te miasta są poza zasięgiem policji. Donald Trump mówił o tym kilka dni temu. Jarosław Kaczyński mówił kilkanaście miesięcy temu wywołując wielką lawiną burzę w polskich mediach” – dodał.

Cejrowski jest zdania, że problem migracyjny może dosięgnąć również Polskę. "Teraz w Szwecji jest około miliona imigrantów, którzy korzystają ze szwedzkiej gospodarki, jednocześnie narzucają autorytarnie swoje prawa, chcą przywłaszczyć sobie dzielnice, założyć meczety i rządzić krajem. Są oni w stanie wsiąść na promy i przypłynąć do Polski a wtedy będziemy mieli potop szwedzkich Erytrejczyków. Jesteśmy zagrożeni. W Niemczech duża grupa ludzi chce obcinać głowy niewiernym- czyli nam rzymskim katolikom" – ostrzegał.


Podróżnik skrytykował Jarosława Kaczyńskiego  za niewyraźną postawę wobec polityki międzynarodowej. „Jest on niestety trochę za mały, za mały w sensie poparcia społecznego dla takich radykalnych akcji przeciwko islamowi . Trochę za bardzo się układa z lewicą , prawicą, z Europą. Próbuje przelawirować przez temat,  a w ten sposób nie da się tego załatwić. Potrzebny jest osobowościowy generał, który powie +koniec, wypowiadamy umowy międzynarodowe o przesiedleniach, wsadzamy ich na statki towarowe w kontenery i wywozimy do Syrii+" - ocenił Cejrowski.

Publicysta na antenie Radia Koszalin odniósł się do sprawy wycinki drzew. „PiS wycofał się z ustawy o wycince pod naporem idiotów. Ta wycinka lawinowa była spowodowana wyłączenie tym, że przez dziesiątki lat była blokada. Ludzie nie mogli suchych drzew wyciąć z własnej posesji, bo mieli jakiś pomnik przyrody, który im się walał po dachu. Jeżeli drzewo zawali mi się na dom, to mam karę za to, że doprowadziłem katastrofy na zabytku. Jak wytnę drzewo, to mam karę 50 tys. za wycinkę pomniku przyrody. Nikt na swojej posesji nie wycina drzew pochopnie. Ktoś sobie drzewo posadziło i chce sobie je wyciąć. To, że PiS się wycofał z tego to jest granda" – podkreślił Cejrowski.

[fot.youtube/Wojciech Cejrowski]

MW/RadioWnet/Radio Koszalin/youtube


CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook