Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: Szwedzi coraz bardziej brną w bagno

07.03.2017

"Teraz w Szwecji jest około miliona imigrantów, którzy korzystają ze szwedzkiej gospodarki, jednocześnie narzucają autorytarnie swoje prawa, chcą przywłaszczyć sobie dzielnice, założyć meczety i rządzić krajem" - powiedział podróżnik Wojciech Cejrowski na antenie Radia Wnet.


Cejrowski ocenił wygląd współczesnej Szwecji. "Szwedzi zamiast stanąć w prawdzie coraz głębiej brną w to bagno. W przyszłym roku sprowadzą kolejne 200. tys uchodźców. Zapominają, że większość z nich to imigranci ekonomiczni, i taki np. Erytrejczyk który chce tylko poprawić swój byt materialny nie przyjmie szwedzkich wartości  nadal chcą pozostać Erytrejczykiem” – zaznaczył.


Podróżnik wypowiedział się również na temat bezpieczeństwa w Szwecji. „Są miasta w których rabunek jest na porządku dziennym, te miasta są poza zasięgiem policji. Donald Trump mówił o tym kilka dni temu. Jarosław Kaczyński mówił kilkanaście miesięcy temu wywołując wielką lawiną burzę w polskich mediach” – dodał.

Cejrowski jest zdania, że problem migracyjny może dosięgnąć również Polskę. "Teraz w Szwecji jest około miliona imigrantów, którzy korzystają ze szwedzkiej gospodarki, jednocześnie narzucają autorytarnie swoje prawa, chcą przywłaszczyć sobie dzielnice, założyć meczety i rządzić krajem. Są oni w stanie wsiąść na promy i przypłynąć do Polski a wtedy będziemy mieli potop szwedzkich Erytrejczyków. Jesteśmy zagrożeni. W Niemczech duża grupa ludzi chce obcinać głowy niewiernym- czyli nam rzymskim katolikom" – ostrzegał.


Podróżnik skrytykował Jarosława Kaczyńskiego  za niewyraźną postawę wobec polityki międzynarodowej. „Jest on niestety trochę za mały, za mały w sensie poparcia społecznego dla takich radykalnych akcji przeciwko islamowi . Trochę za bardzo się układa z lewicą , prawicą, z Europą. Próbuje przelawirować przez temat,  a w ten sposób nie da się tego załatwić. Potrzebny jest osobowościowy generał, który powie +koniec, wypowiadamy umowy międzynarodowe o przesiedleniach, wsadzamy ich na statki towarowe w kontenery i wywozimy do Syrii+" - ocenił Cejrowski.

Publicysta na antenie Radia Koszalin odniósł się do sprawy wycinki drzew. „PiS wycofał się z ustawy o wycince pod naporem idiotów. Ta wycinka lawinowa była spowodowana wyłączenie tym, że przez dziesiątki lat była blokada. Ludzie nie mogli suchych drzew wyciąć z własnej posesji, bo mieli jakiś pomnik przyrody, który im się walał po dachu. Jeżeli drzewo zawali mi się na dom, to mam karę za to, że doprowadziłem katastrofy na zabytku. Jak wytnę drzewo, to mam karę 50 tys. za wycinkę pomniku przyrody. Nikt na swojej posesji nie wycina drzew pochopnie. Ktoś sobie drzewo posadziło i chce sobie je wyciąć. To, że PiS się wycofał z tego to jest granda" – podkreślił Cejrowski.

[fot.youtube/Wojciech Cejrowski]

MW/RadioWnet/Radio Koszalin/youtube


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

Opinie