Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski o władzach: To tchórzyki i kurdupelki

06.11.2014

Popularny dziennikarz i podróżnik Wojciech Cejrowski w Telewizji Republika komentował sprawę tragedii smoleńskiej. Wskazał, że obecne władze wciąż nie chcą upamiętnić ofiar tragedii z 10 kwietnia 2010 roku.

„Nie zauważyłem, żeby ktoś upamiętniał ofiary katastrofy smoleńskiej” – mówił Wojciech Cejrowski. Prowadzącą program Katarzynę Gójskiej-Hejke pytał: „Oczekuje pani, że faceci, którzy mieszali w tym brudnym kotle zaczną teraz upamiętniać ofiary? Kto to ma zrobić: Komuruski, Zdradek, czy kłamczucha Kopacz?”

Nawiązując do ostatniej inicjatywy Pałacu Prezydenckiego i deklaracji Bronisława Komorowskiego dotyczącej pomnika ofiar tragedii, Cejrowski zaznaczył również, że nie uwierzy w dobrą wolę prezydenta, do momentu, kiedy pomnik naprawdę powstanie. „'Po owocach ich poznacie', na razie nie oceniam gdybalstwa” – stwierdził.

Cejrowski jest przekonany, że pomnik powinien stanąć, tam gdzie był krzyż, „tam, gdzie sikali na znicze, tam gdzie Komorowski powinien zajechać od przodu i złożyć wieniec, ale zabrakło mu męskiej podstawy”. „To są tchórzyki i kurdupelki, karły moralne i intelektualne” – skwitował postawę rządzących, którzy próbują zatuszować sprawę Smoleńska.

Założył jednak, że taki był Boży plan, żebyśmy musieli trochę poczekać na ujawnienie prawdy. „Może to ma być droga przez sekwencję cierpień, jak w przypadku Katynia. To Pan Bóg rządzi w tych sprawach” – powiedział.

Stwierdził również, że z niecierpliwością czeka na „ostatni akord” w tej sprawie. „Na przykład Donald Tusk w więzieniu – to byłby dla mnie końcowy akord” – uznał.

ez,TelewizjaRepublika
[Fot. Youtube.pl]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook