Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

24.03.2017

Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

„To nie jest żaden działacz demokratyczny, tylko kolejny kanclerz Niemiec jak Bismarck czy tam Adolf Hitler. Nie chodzi o zbrodnie, tylko o sposób zarządzania krajem, autorytarny sposób” - mówił Wojciech Cejrowski na antenie Radia Wnet.

Dziennikarz przywołuje napiętą sytuacje na linii Holandia-Turcja i winą za te wydarzenia częściowo obarcza Angelę Merkel. Cejrowski zwraca uwagę na ewentualny szantaż jaki zastosować może Turcja Erdogana.

„Mamy z Turcją poważny konflikt dyplomatyczny. Dania się dołączyła do Holendrów, Szwecja popiera Holendrów, zamiast się z tymi Turkami dogadać. A efekt będzie taki, że Unia płaci 3 miliardy na ochranianie granicy, a Turcja może wziąć te trzy miliardy i granicy nie chronić. A Unia nie jest w stanie strzec naszych granic” - powiedział Cejrowski.

Zdaniem dziennikarza, odpowiedzialnym za taki stan rzeczy jest właśnie kanclerz Niemiec. Cejrowski krytykuje też zachowanie państwa holenderskiego, które zawróciło samolot z tureckim ministrem na pokładzie.

„Kto do tego wszystkiego doprowadził? Pani Merkel! Dała forsę Turcji bez żadnych gwarancji, a teraz weszła z konflikt z Turkami. Ta wielka baba, która pilnuje całej Europy nie upilnowała jakoś Holandii, która zabroniła ministrowi suwerennego kraju wjechać do własnej ambasady” - tłumaczył Cejrowski.

Mly/radiownet.pl

fot. [YouTube]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook