Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski o HGW: „Karzeł wiercący się na miejscu Kolosa”

31.03.2015

Wojciech Cejrowski zastanawia się przed wyborami, który z kandydatów na prezydenta byłby gotów oddać życie za Ojczyznę. Na marginesie tych rozważań słynny podróżnik i pisarz ostro określa prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz.

- Zastanawiam się czy którykolwiek z kandydatów byłby gotów oddać życie za sprawę. Prezydent kraju powinien być gotów to zrobić - poświęcić siebie, do śmierci włącznie, za innych, za Ojczyznę, za sprawę, której służy. Takim prezydentem był przedwojenny prezydent Warszawy Stefan Starzyński. (Pani GHW siedząca dzisiaj na Jego miejscu to obraźliwe. Karzeł wiercący się na miejscu Kolosa.) I takim prezydentem był też Lech Kaczyński, który zaryzykował życie wystawiając się na zestrzelenie, gdy leciał do Gruzji – napisał Cejrowski na swoim facebookowym profilu. 

Podróżnik podkreśla, że widzi tylko dwóch kandydatów, co do których ma przekonanie, że każdy z nich rzeczywiście byłby gotów oddać życie za Ojczyznę. To Andrzej Duda i Grzegorz Braun. Cejrowski gratuluję Braunowi, że udało mu się zarejestrować swoją kandydaturę, a dla Dudy ma radę.

- Właściwie sztabowi wyborczemu Pana Dudy polecam serdecznie, by nie bawili się w dobieranie piosenek. To takie głupie, takie nieprezydenckie, mało dostojne te wszystkie piosenki wyborcza. Ten podrygujący głupawo bawidamek Kwaśniewski.. Te żenujące teksty... – stwierdza Cejrowki.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JKUB

[fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook