Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski o HGW: „Karzeł wiercący się na miejscu Kolosa”

31.03.2015

Wojciech Cejrowski zastanawia się przed wyborami, który z kandydatów na prezydenta byłby gotów oddać życie za Ojczyznę. Na marginesie tych rozważań słynny podróżnik i pisarz ostro określa prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz.

- Zastanawiam się czy którykolwiek z kandydatów byłby gotów oddać życie za sprawę. Prezydent kraju powinien być gotów to zrobić - poświęcić siebie, do śmierci włącznie, za innych, za Ojczyznę, za sprawę, której służy. Takim prezydentem był przedwojenny prezydent Warszawy Stefan Starzyński. (Pani GHW siedząca dzisiaj na Jego miejscu to obraźliwe. Karzeł wiercący się na miejscu Kolosa.) I takim prezydentem był też Lech Kaczyński, który zaryzykował życie wystawiając się na zestrzelenie, gdy leciał do Gruzji – napisał Cejrowski na swoim facebookowym profilu. 

Podróżnik podkreśla, że widzi tylko dwóch kandydatów, co do których ma przekonanie, że każdy z nich rzeczywiście byłby gotów oddać życie za Ojczyznę. To Andrzej Duda i Grzegorz Braun. Cejrowski gratuluję Braunowi, że udało mu się zarejestrować swoją kandydaturę, a dla Dudy ma radę.

- Właściwie sztabowi wyborczemu Pana Dudy polecam serdecznie, by nie bawili się w dobieranie piosenek. To takie głupie, takie nieprezydenckie, mało dostojne te wszystkie piosenki wyborcza. Ten podrygujący głupawo bawidamek Kwaśniewski.. Te żenujące teksty... – stwierdza Cejrowki.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JKUB

[fot. PAP/Tomasz Gzell]

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook