Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski o Gozdyrze: lubiłem tę małą wredną i konkretną osobę

27.10.2014

„Z Lisem spotkanie byłoby nudne i irytujące. On nie słucha i nie stosuje aktywnego intelektu”.

Ciekawy wątek porusza portal Dziennik.pl, opisując sylwetkę Agnieszki Gozdyry, dziennikarki, która zasłynęła pytaniem Janusza Korwin-Mikkego, dlaczego do jego partii nie zapisał się Roman Dmowski i inni nie żyjący od dawna działacze narodowi. Autor tekstu o prezenterce wskazuje na okres jej współpracy z Wojciechem Cejrowskim.

Okazuje się, że znany i ceniony podróżnik pomagał Gozdyrze wdrażać się w tajniki zawodu dziennikarza. Co więcej, to on miał wymyślić jej ksywkę, „pierzasta”, jaka przylgnęła do niej na lata. Gozdyra pomagała Cejrowskiemu w Radiu Kolor, gdzie prowadził popularne weekendowe pasmo.

„Nasze pierwsze spotkanie w radiu było starciem, bo mi się wepchnęła w program. Jakieś pomyłki w rezerwacji studia i w rezultacie ja nagrywam, a Gozdyra pcha się na mój fotel” - wspomina Cejrowski. Nawarczeli na siebie, ale kłótnia szybko zaowocowało wieloletnią przyjaźnią.

Cejrowski mówi nawet o szacunku i miłości. „Agnieszka pracowała za mną w radiu przez kilka następnych lat, kiedy prowadziłem poranne bloki. Nie musiała, ale lubiła przychodzić akurat do mnie. A ja nie musiałem jej zatrudniać, ale lubiłem tę małą wredną i konkretną osobę. Solidna firma i zawsze pomiędzy nami kupa śmiechu” - dodaje.

Cejrowski wskazuje, że mimo różnic poglądów ceni Gozdyrę. Dodaje, że różnica poglądów jest w tym przypadku nawet pozytywnym czynnikiem. „Nudne są spotkania z osobami, z którymi nie ma sporu intelektualnego. Dlatego z Tomaszem Lisem spotkanie byłoby nudne i irytujące, gdyż on nie słucha i nie stosuje w rozmowie aktywnego intelektu, lecz utarte szablony do oceny osoby i treści. To samo robi Monika Olejnik. A Agnieszka Gozdyra słucha i myśli w trakcie rozmowy. Nie jest niewolnikiem wcześniej przygotowanej tezy na temat tego, kim jestem i co powiem” - chwali ją Cejrowski.

Nie wiadomo, czy czytelnicy i widzowie podzielą optymizm Wojciecha Cejrowskiego, ale pewne jest jedno – rzeczywiście trudno się nudzić przy jej programach. Pytanie o bieżącą aktywność Romana Dmowskiego to jedna z wielu ciekawostek, które przynoszą jej programy...

ez,Dziennik.pl
[Fot. Youtube.pl/Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook