Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski o Gozdyrze: lubiłem tę małą wredną i konkretną osobę

27.10.2014

„Z Lisem spotkanie byłoby nudne i irytujące. On nie słucha i nie stosuje aktywnego intelektu”.

Ciekawy wątek porusza portal Dziennik.pl, opisując sylwetkę Agnieszki Gozdyry, dziennikarki, która zasłynęła pytaniem Janusza Korwin-Mikkego, dlaczego do jego partii nie zapisał się Roman Dmowski i inni nie żyjący od dawna działacze narodowi. Autor tekstu o prezenterce wskazuje na okres jej współpracy z Wojciechem Cejrowskim.

Okazuje się, że znany i ceniony podróżnik pomagał Gozdyrze wdrażać się w tajniki zawodu dziennikarza. Co więcej, to on miał wymyślić jej ksywkę, „pierzasta”, jaka przylgnęła do niej na lata. Gozdyra pomagała Cejrowskiemu w Radiu Kolor, gdzie prowadził popularne weekendowe pasmo.

„Nasze pierwsze spotkanie w radiu było starciem, bo mi się wepchnęła w program. Jakieś pomyłki w rezerwacji studia i w rezultacie ja nagrywam, a Gozdyra pcha się na mój fotel” - wspomina Cejrowski. Nawarczeli na siebie, ale kłótnia szybko zaowocowało wieloletnią przyjaźnią.

Cejrowski mówi nawet o szacunku i miłości. „Agnieszka pracowała za mną w radiu przez kilka następnych lat, kiedy prowadziłem poranne bloki. Nie musiała, ale lubiła przychodzić akurat do mnie. A ja nie musiałem jej zatrudniać, ale lubiłem tę małą wredną i konkretną osobę. Solidna firma i zawsze pomiędzy nami kupa śmiechu” - dodaje.

Cejrowski wskazuje, że mimo różnic poglądów ceni Gozdyrę. Dodaje, że różnica poglądów jest w tym przypadku nawet pozytywnym czynnikiem. „Nudne są spotkania z osobami, z którymi nie ma sporu intelektualnego. Dlatego z Tomaszem Lisem spotkanie byłoby nudne i irytujące, gdyż on nie słucha i nie stosuje w rozmowie aktywnego intelektu, lecz utarte szablony do oceny osoby i treści. To samo robi Monika Olejnik. A Agnieszka Gozdyra słucha i myśli w trakcie rozmowy. Nie jest niewolnikiem wcześniej przygotowanej tezy na temat tego, kim jestem i co powiem” - chwali ją Cejrowski.

Nie wiadomo, czy czytelnicy i widzowie podzielą optymizm Wojciecha Cejrowskiego, ale pewne jest jedno – rzeczywiście trudno się nudzić przy jej programach. Pytanie o bieżącą aktywność Romana Dmowskiego to jedna z wielu ciekawostek, które przynoszą jej programy...

ez,Dziennik.pl
[Fot. Youtube.pl/Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook