Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski o Brexicie i Cameronie: należy odtworzyć związki wymyślone przez ojców założycieli

12.07.2016

"Zwracanie się do Unii Europejskiej „per”, że wszyscy mamy być równi, a dobrodziejstwem unii jest wspólny rynek to są farmazony, które UE sprzedaje Polsce" - powiedział w "Poranku" radia WNET Wojciech Cejrowski, dziennikarz, publicysta i podróżnik.

"Przed referendum akcesyjnym Polakom opowiadano farmazony w rodzaju, że teraz będziecie równi z Belgami i innymi osobami i państwami, które was przyjmują. To była nieprawda od początku" - mówił Cejrowski.

Podróżnik uważa, że należy wystąpić z Unii Europejskiej.

"Teraz należy wystąpić z Unii Europejskiej i odtworzyć związki wymyślone przez ojców założycieli unii. Nieprawda, że oni chcieli Unii Europejskiej. Oni chcieli pewnego rodzaju wspólnoty gospodarczej, gdzie gospodarczo od węgla i stali się zaczęło i miało się kontynuować w kierunku związków partnerskich, ale gospodarczych, a nie struktury politycznej, która przeróżne rzeczy narzuca" - stwierdził Cejrowski.

Zdaniem Wojciecha Cejrowskiego decyzja Davida Camerona o podaniu się do dymisji jest niezrozumiała. 

"Zupełnie nie rozumiem powodu dymisji Camerona. On nie został w mediach wyjaśniony. Cameron, zgodnie z wolą narodu został wybrany. Zwołał referendum w sprawie Brexitu, obiecał narodowi: będziecie mogli się wypowiedzieć. Oni go wybrali, bo był jedynym politykiem, który to obiecał. Potem organizuje to referendum. Naród się wypowiada - albo na „tak”, albo na „nie”. Nie widzę żadnego powodu, żeby premier, który wykonał swoją obietnicę, podawał się do dymisji. To, że zaangażował się on na pewnym etapie tego referendum po złej stronie, czyli za pozostaniem w Unii Europejskiej, nie ma żadnego znaczenia. Obiecywał referendum, spełnił obietnicę, powinien dalej być premierem - podkreślił Cejrowski.

Dziennikarz odniósł się również do zmian w Telewizji Polskiej, w szczególności do zmian w "Wiadomościach".

"Są dużo lepsze niż były za poprzedniej komuny PO. Teraz, za pana Kurskiego, są dużo lepsze wiadomości. Wyprzedziły o „lepszość” swoją wcześniejsze w Telewizji Trwam, które były uczciwe. Były robione trochę siermiężną metodą, ale to dobrze, bo trzeba do ludzi mówić wolniej, żeby zrozumieli" - stwierdził.

Jak dodał, powinno mówić się ludziom o tym, co się dzieje.

- „Wiadomości” są przyzwoitsze niż były. Natomiast cały czas podaje się jakieś duperele, które powinny być w serwisie sportowym, o tym, że jakaś tam drużyna ubiega się o Euro, itd. Wiem, że dla wielu osób jest to ważne, ale w „Wiadomościach” powinny być wiadomości o tym, że ISIS poderżnęło kolejne gardło i jak blisko nas są, że nikt nic nie robi, żeby się zabezpieczyć. Uważam, że trzeba mówić ludziom o tym, co się dzieje za naszymi granicami i idzie w kierunku Polski. "Wiadomości" powinny być początkiem myślenia o tym, co tu zrobić, skoro nikt nic nie robi? - mówił dziennikarz.

"Zamykanie oczu na realne zagrożenia jest działaniem nieroztropnym. To jest narażanie na niebezpieczeństwo różnych naszych bliskich. Trzeba podjąć wysiłek, bo robi się niebezpiecznie. Nieroztropnym działaniem jest nie myśleć i pandemii. Nie jesteśmy zabezpieczeni na kolejna grypę hiszpankę, która teraz rozmnoży się na świecie w ciągu jednego popołudnia, bo samoloty latają" - dodał Wojciech Cejrowski.

wkt/radiownet.pl

[fot. youtube.com]


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook