Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski o 10/4: „Najbardziej absurdalną teorię trzeba badać”

13.04.2014

Znany publicysta i podróżnik Wojciech Cejrowski odniósł się do wydarzeń towarzyszących rocznicy tragedii smoleńskiej. Jak zaznaczył, rocznicowy dzień spędził na warszawskim Krakowskim Przedmieściu.

Cejrowski krytycznie ocenia wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego wygłoszone przed Pałacem Prezydenckim.

Było zmęczone. A jesteśmy na takim poziomie emocji, w zgromadzeniach publicznych potrzebujemy skrzydeł, które pozwolą pokrzyczeć, pomachać chorągwiami. Po to się idzie na manifestację, aby była żywa fizycznie, a nie po to aby była przeżyciem duchowym czy emocjonalnym – powiedział w Radiu Wnet.

Według Cejrowskiego, lider PiS miał lepsze wystąpienia, podczas poprzednich rocznic, rok temu i dwa lata temu.

Może to chwilowa niedyspozycja? Może dyskusja o raporcie Macierewicza go zmęczyła? Bo po raz kolejny przerabiamy to samo, że oni kłamią, wykręcają rzeczywistość na drugą stronę – stwierdził Cejrowski.

Nawiązując do raportu o przyczynach tragedii smoleńskiej, ogłoszonego przez zespół Antoniego Macierewicza, publicysta uznał, że w materiale tym niewłaściwie ujęto wątek świadków mówiących o trzech osobach, które miały zostać odwiezione do szpitala po katastrofie smoleńskiej.

- Macierewicz to źle podaje. Powinien powiedzieć, że skoro ja znalazłem takich świadków pracując pod prąd i bez pełnego poparcia władzy,  to wasza komisja [Millera – red] powinna znaleźć tych świadków i zdecydować - prawda czy fałsz. Sam fakt, że komisja tych świadków nie znalazła ją dyskwalifikuje - powiedział Cejrowski.

Publicysta emocjonalnie odniósł się do jednej z dyskusji telewizyjnych, w której członek komisji Millera prześmiewał z wyższością naukowca teorię wybuchu.

Ja wrzeszczałem do telewizora: "Debilu! Przecież są wybuchy punktowe". Jak gadają, że wybuch byłoby widać i słuchać, to mnie to irytuje. Drugi wątek to mówienie, że "absurdalną teorię o wybuchu odrzuciliśmy". Absurdalne teorie trzeba przewracać wielokrotnie na stole, sprawdzając czy to nie to. Bo przecież jak służby specjalne robią zamach, to będą starały się ukryć fakty, więc najbardziej absurdalną teorię trzeba badać -  tłumaczył w Radiu Wnet.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JKUB/Radio Wnet
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook