Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski o 10/4: „Najbardziej absurdalną teorię trzeba badać”

13.04.2014

Znany publicysta i podróżnik Wojciech Cejrowski odniósł się do wydarzeń towarzyszących rocznicy tragedii smoleńskiej. Jak zaznaczył, rocznicowy dzień spędził na warszawskim Krakowskim Przedmieściu.

Cejrowski krytycznie ocenia wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego wygłoszone przed Pałacem Prezydenckim.

Było zmęczone. A jesteśmy na takim poziomie emocji, w zgromadzeniach publicznych potrzebujemy skrzydeł, które pozwolą pokrzyczeć, pomachać chorągwiami. Po to się idzie na manifestację, aby była żywa fizycznie, a nie po to aby była przeżyciem duchowym czy emocjonalnym – powiedział w Radiu Wnet.

Według Cejrowskiego, lider PiS miał lepsze wystąpienia, podczas poprzednich rocznic, rok temu i dwa lata temu.

Może to chwilowa niedyspozycja? Może dyskusja o raporcie Macierewicza go zmęczyła? Bo po raz kolejny przerabiamy to samo, że oni kłamią, wykręcają rzeczywistość na drugą stronę – stwierdził Cejrowski.

Nawiązując do raportu o przyczynach tragedii smoleńskiej, ogłoszonego przez zespół Antoniego Macierewicza, publicysta uznał, że w materiale tym niewłaściwie ujęto wątek świadków mówiących o trzech osobach, które miały zostać odwiezione do szpitala po katastrofie smoleńskiej.

- Macierewicz to źle podaje. Powinien powiedzieć, że skoro ja znalazłem takich świadków pracując pod prąd i bez pełnego poparcia władzy,  to wasza komisja [Millera – red] powinna znaleźć tych świadków i zdecydować - prawda czy fałsz. Sam fakt, że komisja tych świadków nie znalazła ją dyskwalifikuje - powiedział Cejrowski.

Publicysta emocjonalnie odniósł się do jednej z dyskusji telewizyjnych, w której członek komisji Millera prześmiewał z wyższością naukowca teorię wybuchu.

Ja wrzeszczałem do telewizora: "Debilu! Przecież są wybuchy punktowe". Jak gadają, że wybuch byłoby widać i słuchać, to mnie to irytuje. Drugi wątek to mówienie, że "absurdalną teorię o wybuchu odrzuciliśmy". Absurdalne teorie trzeba przewracać wielokrotnie na stole, sprawdzając czy to nie to. Bo przecież jak służby specjalne robią zamach, to będą starały się ukryć fakty, więc najbardziej absurdalną teorię trzeba badać -  tłumaczył w Radiu Wnet.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JKUB/Radio Wnet

Warto poczytać

 1. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook