Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Cejrowski o 10/4: „Najbardziej absurdalną teorię trzeba badać”

13.04.2014

Znany publicysta i podróżnik Wojciech Cejrowski odniósł się do wydarzeń towarzyszących rocznicy tragedii smoleńskiej. Jak zaznaczył, rocznicowy dzień spędził na warszawskim Krakowskim Przedmieściu.

Cejrowski krytycznie ocenia wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego wygłoszone przed Pałacem Prezydenckim.

Było zmęczone. A jesteśmy na takim poziomie emocji, w zgromadzeniach publicznych potrzebujemy skrzydeł, które pozwolą pokrzyczeć, pomachać chorągwiami. Po to się idzie na manifestację, aby była żywa fizycznie, a nie po to aby była przeżyciem duchowym czy emocjonalnym – powiedział w Radiu Wnet.

Według Cejrowskiego, lider PiS miał lepsze wystąpienia, podczas poprzednich rocznic, rok temu i dwa lata temu.

Może to chwilowa niedyspozycja? Może dyskusja o raporcie Macierewicza go zmęczyła? Bo po raz kolejny przerabiamy to samo, że oni kłamią, wykręcają rzeczywistość na drugą stronę – stwierdził Cejrowski.

Nawiązując do raportu o przyczynach tragedii smoleńskiej, ogłoszonego przez zespół Antoniego Macierewicza, publicysta uznał, że w materiale tym niewłaściwie ujęto wątek świadków mówiących o trzech osobach, które miały zostać odwiezione do szpitala po katastrofie smoleńskiej.

- Macierewicz to źle podaje. Powinien powiedzieć, że skoro ja znalazłem takich świadków pracując pod prąd i bez pełnego poparcia władzy,  to wasza komisja [Millera – red] powinna znaleźć tych świadków i zdecydować - prawda czy fałsz. Sam fakt, że komisja tych świadków nie znalazła ją dyskwalifikuje - powiedział Cejrowski.

Publicysta emocjonalnie odniósł się do jednej z dyskusji telewizyjnych, w której członek komisji Millera prześmiewał z wyższością naukowca teorię wybuchu.

Ja wrzeszczałem do telewizora: "Debilu! Przecież są wybuchy punktowe". Jak gadają, że wybuch byłoby widać i słuchać, to mnie to irytuje. Drugi wątek to mówienie, że "absurdalną teorię o wybuchu odrzuciliśmy". Absurdalne teorie trzeba przewracać wielokrotnie na stole, sprawdzając czy to nie to. Bo przecież jak służby specjalne robią zamach, to będą starały się ukryć fakty, więc najbardziej absurdalną teorię trzeba badać -  tłumaczył w Radiu Wnet.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JKUB/Radio Wnet

Warto poczytać

 1. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 2. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 3. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

 4. Google1477x83143-2016 23.10.2016

  W nowym numerze "wSieci"

  W numerze ekskluzywny wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą.

 5. wpolitycewildstein 23.10.2016

  Wildstein: Nie potrafimy odróżniać świata wirtualnego od rzeczywistego

  Telewizja cały czas sprawia takie wrażenie, że wszyscy możemy być tymi, którzy są najwyżej.

 6. money-3679731920 23.10.2016

  Kuźmiuk: PO i Nowoczesna przeciw zaostrzeniu sankcji za wyłudzenie VAT

  W ostatni piątek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie nowelizacji kodeksu karnego przewidujące zaostrzenie sankcji za wyłudzanie podatku VAT na wielką skalę.

 7. oopo32o423432 22.10.2016

  Prof. Piotrowski: "Kanadzie bardziej zależy na CETA"

  "Jeśli ta umowa wejdzie w życie, to zapewni dodatkowych 80 tys. miejsc pracy w Kanadzie. Pozostaje więc pytanie: co zapewni Europejczykom i Polakom?"

 8. zari 22.10.2016

  Zaremba: PiS nie stracił przez "Czarny protest"

  Publicysta "wSieci" o przewadze sondażowej Prawa i Sprawiedliwości.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook