Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski o 10/4: „Najbardziej absurdalną teorię trzeba badać”

13.04.2014

Znany publicysta i podróżnik Wojciech Cejrowski odniósł się do wydarzeń towarzyszących rocznicy tragedii smoleńskiej. Jak zaznaczył, rocznicowy dzień spędził na warszawskim Krakowskim Przedmieściu.

Cejrowski krytycznie ocenia wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego wygłoszone przed Pałacem Prezydenckim.

Było zmęczone. A jesteśmy na takim poziomie emocji, w zgromadzeniach publicznych potrzebujemy skrzydeł, które pozwolą pokrzyczeć, pomachać chorągwiami. Po to się idzie na manifestację, aby była żywa fizycznie, a nie po to aby była przeżyciem duchowym czy emocjonalnym – powiedział w Radiu Wnet.

Według Cejrowskiego, lider PiS miał lepsze wystąpienia, podczas poprzednich rocznic, rok temu i dwa lata temu.

Może to chwilowa niedyspozycja? Może dyskusja o raporcie Macierewicza go zmęczyła? Bo po raz kolejny przerabiamy to samo, że oni kłamią, wykręcają rzeczywistość na drugą stronę – stwierdził Cejrowski.

Nawiązując do raportu o przyczynach tragedii smoleńskiej, ogłoszonego przez zespół Antoniego Macierewicza, publicysta uznał, że w materiale tym niewłaściwie ujęto wątek świadków mówiących o trzech osobach, które miały zostać odwiezione do szpitala po katastrofie smoleńskiej.

- Macierewicz to źle podaje. Powinien powiedzieć, że skoro ja znalazłem takich świadków pracując pod prąd i bez pełnego poparcia władzy,  to wasza komisja [Millera – red] powinna znaleźć tych świadków i zdecydować - prawda czy fałsz. Sam fakt, że komisja tych świadków nie znalazła ją dyskwalifikuje - powiedział Cejrowski.

Publicysta emocjonalnie odniósł się do jednej z dyskusji telewizyjnych, w której członek komisji Millera prześmiewał z wyższością naukowca teorię wybuchu.

Ja wrzeszczałem do telewizora: "Debilu! Przecież są wybuchy punktowe". Jak gadają, że wybuch byłoby widać i słuchać, to mnie to irytuje. Drugi wątek to mówienie, że "absurdalną teorię o wybuchu odrzuciliśmy". Absurdalne teorie trzeba przewracać wielokrotnie na stole, sprawdzając czy to nie to. Bo przecież jak służby specjalne robią zamach, to będą starały się ukryć fakty, więc najbardziej absurdalną teorię trzeba badać -  tłumaczył w Radiu Wnet.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JKUB/Radio Wnet

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook