Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: nieuprzejmie jest jeździć brudnym samochodem

16.03.2015

„Auto wypada mieć czyste, tak jak wypada mieć czyste buty, zęby, włosy i paznokcie”.

Wojciech Cejrowski, znany i ceniony podróżnik i dziennikarz, opisuje swoje najnowsze refleksje z Arizony, gdzie ma dom. Ciekawa historia rozpoczyna się z chwilą, gdy dziennikarz... umył samochód.

„Umyłem samochód. Dla mnie to wyprawa do miasta, gdzie jest myjnia automatyczna. Wjeżdżasz, wsadzasz kartę bankową, maszyna kasuje 5 dolarów i myje - bez udziału ludzi. A potem dostaje się kwitek z kodem kreskowym i z gwarancją na 3 dni” - opisuje Cejrowski. Na co gwarancja z myjni? „Na wypadek deszczu. Gdyby w ciągu trzech dni od umycia samochodu spadł deszcz, samochód wymaga kolejnego mycia (kurz, błoto, preria...) i maszyny zrobią to za darmo: Wjeżdżasz, wsadzasz do czytnika twój kwitek z kodem kreskowym i maszyna myje w ramach gwarancji, w dodatku sama wie, czy w promieniu 50 mil od niej padało, i kiedy” - wskazuje na profilu na Facebooku.

Dodaje, że właśnie taka jest Ameryka. „I tak powinno być wszędzie. Cena też amerykańska - w proporcji do tutejszych zarobków to jest tak jakby u nas za myjnię płaciło się 5 złotych” - zaznacza.

Na koniec wskazuje, że na Południu USA czysty samochód to coś ważnego. „Nie wiem jak jest w Nowym Jorku, ale w stanach południowych nieuprzejmie jest jeździć brudnym samochodem. Auto wypada mieć czyste, tak jak wypada mieć czyste buty, zęby, włosy i paznokcie. Buty budowlane oraz samochód roboczy typu pick-up, to inne kategorie, ale normalne buty do chodzenia i samochód osobowy - wypada mieć zawsze czyste. Tak jest na prerii” - kończy swój tekst Cejrowski.

TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook