Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: nieuprzejmie jest jeździć brudnym samochodem

16.03.2015

„Auto wypada mieć czyste, tak jak wypada mieć czyste buty, zęby, włosy i paznokcie”.

Wojciech Cejrowski, znany i ceniony podróżnik i dziennikarz, opisuje swoje najnowsze refleksje z Arizony, gdzie ma dom. Ciekawa historia rozpoczyna się z chwilą, gdy dziennikarz... umył samochód.

„Umyłem samochód. Dla mnie to wyprawa do miasta, gdzie jest myjnia automatyczna. Wjeżdżasz, wsadzasz kartę bankową, maszyna kasuje 5 dolarów i myje - bez udziału ludzi. A potem dostaje się kwitek z kodem kreskowym i z gwarancją na 3 dni” - opisuje Cejrowski. Na co gwarancja z myjni? „Na wypadek deszczu. Gdyby w ciągu trzech dni od umycia samochodu spadł deszcz, samochód wymaga kolejnego mycia (kurz, błoto, preria...) i maszyny zrobią to za darmo: Wjeżdżasz, wsadzasz do czytnika twój kwitek z kodem kreskowym i maszyna myje w ramach gwarancji, w dodatku sama wie, czy w promieniu 50 mil od niej padało, i kiedy” - wskazuje na profilu na Facebooku.

Dodaje, że właśnie taka jest Ameryka. „I tak powinno być wszędzie. Cena też amerykańska - w proporcji do tutejszych zarobków to jest tak jakby u nas za myjnię płaciło się 5 złotych” - zaznacza.

Na koniec wskazuje, że na Południu USA czysty samochód to coś ważnego. „Nie wiem jak jest w Nowym Jorku, ale w stanach południowych nieuprzejmie jest jeździć brudnym samochodem. Auto wypada mieć czyste, tak jak wypada mieć czyste buty, zęby, włosy i paznokcie. Buty budowlane oraz samochód roboczy typu pick-up, to inne kategorie, ale normalne buty do chodzenia i samochód osobowy - wypada mieć zawsze czyste. Tak jest na prerii” - kończy swój tekst Cejrowski.

TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook