Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Cejrowski: nieuprzejmie jest jeździć brudnym samochodem

16.03.2015

„Auto wypada mieć czyste, tak jak wypada mieć czyste buty, zęby, włosy i paznokcie”.

Wojciech Cejrowski, znany i ceniony podróżnik i dziennikarz, opisuje swoje najnowsze refleksje z Arizony, gdzie ma dom. Ciekawa historia rozpoczyna się z chwilą, gdy dziennikarz... umył samochód.

„Umyłem samochód. Dla mnie to wyprawa do miasta, gdzie jest myjnia automatyczna. Wjeżdżasz, wsadzasz kartę bankową, maszyna kasuje 5 dolarów i myje - bez udziału ludzi. A potem dostaje się kwitek z kodem kreskowym i z gwarancją na 3 dni” - opisuje Cejrowski. Na co gwarancja z myjni? „Na wypadek deszczu. Gdyby w ciągu trzech dni od umycia samochodu spadł deszcz, samochód wymaga kolejnego mycia (kurz, błoto, preria...) i maszyny zrobią to za darmo: Wjeżdżasz, wsadzasz do czytnika twój kwitek z kodem kreskowym i maszyna myje w ramach gwarancji, w dodatku sama wie, czy w promieniu 50 mil od niej padało, i kiedy” - wskazuje na profilu na Facebooku.

Dodaje, że właśnie taka jest Ameryka. „I tak powinno być wszędzie. Cena też amerykańska - w proporcji do tutejszych zarobków to jest tak jakby u nas za myjnię płaciło się 5 złotych” - zaznacza.

Na koniec wskazuje, że na Południu USA czysty samochód to coś ważnego. „Nie wiem jak jest w Nowym Jorku, ale w stanach południowych nieuprzejmie jest jeździć brudnym samochodem. Auto wypada mieć czyste, tak jak wypada mieć czyste buty, zęby, włosy i paznokcie. Buty budowlane oraz samochód roboczy typu pick-up, to inne kategorie, ale normalne buty do chodzenia i samochód osobowy - wypada mieć zawsze czyste. Tak jest na prerii” - kończy swój tekst Cejrowski.

TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Stuhrok 24.10.2016

  Stuhr: Kaczyński jak Hitler

  Aktor przekonuje, że w naszym kraju panuje dyktatura.

 2. woler 24.10.2016

  Piotr Zaremba we "wSieci": "Wołyń" niepoprawny

  Polecamy esej poświęcony zamieszaniu po nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego!

 3. lisisiew 24.10.2016

  Lisiewicz: Macierewicz ograniczył wpływ rosyjskiej agentury

  Dziennikarz "Gazety Polskiej" pisze o działaniach rosyjskich agentów w mediach.

 4. popopop 24.10.2016

  Terlikowska: Przybysz w końcu pęknie

  Małgorzata Terlikowska apeluje o modlitwę za kobietę, która dokonała aborcji.

 5. marcoashx 24.10.2016

  Król: Zastanawiam się nad zmianą płci

  "Jako kobieta mógłbym napisać takie rzeczy, które się w głowie nie mieszczą".

 6. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 7. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 8. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook