Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Cejrowski: Najlepiej żeby euro upadło

03.07.2015

„Grecję uratuje Putin. W zamian za to odzyska dostęp do portów wojennych”.

Wojciech Cejrowski na swoim profilu Facebooku komentuje ostatnie problemy Grecji i strefy euro. W jego ocenie dla Polski byłoby najlepiej, gdyby strefa euro upadła.

Komentując sprawę kryzysu euro podróżnik wskazuje, że „najlepiej byłoby Grecji, gdyby ona sama wróciła do drachmy i sobie tę własną walutę dewaluowała w miarę potrzeb - to się sprawdzało przez całe dekady po II wojnie światowej”.

W ocenie Cejrowskiego „Niemcy też już nie chcą euro tylko nie bardzo wiedzą jak się z tego idiotyzmu wycofać, a teraz jest okazja - całą winę wizerunkową zwali się na złodziei Greków, długi przepadną, ale wróci bardzo mocna waluta jaką była marka niemiecka”. Dziennikarz przypomina, że to „waluta duuużo mocniejsza niż było kiedykowiek euro”. „Waluta duuużo równiejsza, solidniejsza, niż euro oparte o nierówne gospodarki krajów, które od siebie nawzajem odstają gospodarczo tak bardzo jak choćby Hiszpania i Niemcy” – zauważa.

Cejrowski wskazuje, że w jego ocenie „najbardziej prawdopodobne wydaje się, że Grecję uratuje Putin - da Grecji forsę, ale w zamian za to odzyska dostęp do portów wojennych oraz połknie kawałek Unii Europejskiej”. „Jemu o to chodzi - o rozwalenie Unii oraz o odzyskanie starej sowieckiej strefy wpływów. Grecja przez dekady po II wojnie światowej komunizowała i była sowieckim sojusznikiem... Putin ma więc teraz doskonałą okazję. Forsy mu brakuje? Hmm.. owszem, ale jednocześnie wciąż ma komu zabrać. Najwyżej ktoś tam w Rosji zdechnie z głodu, gdzieś tam w Rosji czegoś niezbędnego nie zbudują, nie naprawią. Forsa na wykupienie Grecji znajdzie się, jeśli chęć jest” – zaznacza.

Cejrowski wskazuje, że „gdyby chęci nie było u Putina, już 5 lat temu Chińczycy chcieli Grecji zapłacić całe miliardy w twardej walucie w zamian za dzierżawę portów wojennych i handlowych...”

„Więc z punktu widzenia naszego bezpieczeństwa najlepiej byłoby gdyby euro upadło i to już. Bo alternatywę stanowią Putin i Mao (jakkolwiek nazywa się dzisiaj..)” – kończy swój wpis Cejrowski.

TK
[Fot. Youtube.pl]
CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook