Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: Na prerii śnieg wywołuje sensację

03.01.2015

„Tutejsi ludzie siedzieli w domu i przez szybę oglądali dziwny świat”.

Znany i ceniony podróżnik i dziennikarz Wojciech Cejrowski w zabawny i ciekawy sposób opisuje, co dzieje się w USA w rejonie, w którym mieszka on w swoim domu w Arizonie. „Podobno na Polsacie pokazywali zaśnieżoną prerię w Arizonie i teraz ludzie mnie pytają "czy to prawda?". A do tego, z przekąsem dodają, że w PL 3 stopnie "ciepła"” - wskazuje na Facebooku.

I opisuje, że „w tej części prerii gdzie mieszka, śnieg pojawia się ze dwa razy w roku”. „Trzy lata temu spadł w dzień Bożego Narodzenia, a ponieważ zrobił to właśnie w dzień - nie nocą - i przetrwał do dnia następnego, wywołał sensacje i lokalne zatory drogowe. Opony zimowe są tu nieznane, skrobaczki do szyb wożą w samochodzie jedynie te osoby, które mają rodzinę w Montanie, albo w Nebrasce i spędziły tam kiedyś święta. Reszta towarzystwa po prostu nie wyjeżdża z domu, gdy pojawi się śnieg lub lód” - opisuje panikę Amerykanów Cejrowski.

Dodaje, że w ostatni Nowy Rok „śniegu nie widział, ale cały dzień padało i zamarzało”. „Na oko drogi czyste, ale próba wyjścia na żwir przed domem groziła połamaniem nóg, rąk i pleców. Wszystko pokrywała doskonale przezroczysta szklana warstwa lodu. Na drzewach zamarznięte kropelki, na liściach błyszcząca powłoka, żwir, ziemia, beton na drodze - wszytko ze szkła. Temperatura 31 farenhajtów. Odwołano msze w kościołach, gdyż proboszcz nie był w stanie wyjść z plebanii” - tłumaczy co dzieje się, gdy popada chwilę. Dodaje, że nawet solą nikt nie sypie dróg, ponieważ „po sól do Walmarta tutejsi ludzie -NIEPRZYZWYCZAJENI DO ŚNIEGU I LODU - pojadą dopiero dzisiaj. Wczoraj siedzieli w domu i przez szybę oglądali dziwny świat”.

Na koniec wskazuje, że w kolejnych dniach „na prerii nie ma śladu po śniegu, ni śladu po lodzie”. „Ciepło niestety też nie za bardzo - w naszych warunkach 40F (4C) uznajemy za skandaliczne mrozy !!! (Za które w tym roku odpowiada polityka klimatyczna Baraka Obamy.)” - tłumaczy Cejrowski.

Jak widać w niektórych rejonach USA śnieg to prawdziwa sensacja. Paraliż murowany...

ez
[Fot. Profil WC na Facebooku]

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook