Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: Na prerii śnieg wywołuje sensację

03.01.2015

„Tutejsi ludzie siedzieli w domu i przez szybę oglądali dziwny świat”.

Znany i ceniony podróżnik i dziennikarz Wojciech Cejrowski w zabawny i ciekawy sposób opisuje, co dzieje się w USA w rejonie, w którym mieszka on w swoim domu w Arizonie. „Podobno na Polsacie pokazywali zaśnieżoną prerię w Arizonie i teraz ludzie mnie pytają "czy to prawda?". A do tego, z przekąsem dodają, że w PL 3 stopnie "ciepła"” - wskazuje na Facebooku.

I opisuje, że „w tej części prerii gdzie mieszka, śnieg pojawia się ze dwa razy w roku”. „Trzy lata temu spadł w dzień Bożego Narodzenia, a ponieważ zrobił to właśnie w dzień - nie nocą - i przetrwał do dnia następnego, wywołał sensacje i lokalne zatory drogowe. Opony zimowe są tu nieznane, skrobaczki do szyb wożą w samochodzie jedynie te osoby, które mają rodzinę w Montanie, albo w Nebrasce i spędziły tam kiedyś święta. Reszta towarzystwa po prostu nie wyjeżdża z domu, gdy pojawi się śnieg lub lód” - opisuje panikę Amerykanów Cejrowski.

Dodaje, że w ostatni Nowy Rok „śniegu nie widział, ale cały dzień padało i zamarzało”. „Na oko drogi czyste, ale próba wyjścia na żwir przed domem groziła połamaniem nóg, rąk i pleców. Wszystko pokrywała doskonale przezroczysta szklana warstwa lodu. Na drzewach zamarznięte kropelki, na liściach błyszcząca powłoka, żwir, ziemia, beton na drodze - wszytko ze szkła. Temperatura 31 farenhajtów. Odwołano msze w kościołach, gdyż proboszcz nie był w stanie wyjść z plebanii” - tłumaczy co dzieje się, gdy popada chwilę. Dodaje, że nawet solą nikt nie sypie dróg, ponieważ „po sól do Walmarta tutejsi ludzie -NIEPRZYZWYCZAJENI DO ŚNIEGU I LODU - pojadą dopiero dzisiaj. Wczoraj siedzieli w domu i przez szybę oglądali dziwny świat”.

Na koniec wskazuje, że w kolejnych dniach „na prerii nie ma śladu po śniegu, ni śladu po lodzie”. „Ciepło niestety też nie za bardzo - w naszych warunkach 40F (4C) uznajemy za skandaliczne mrozy !!! (Za które w tym roku odpowiada polityka klimatyczna Baraka Obamy.)” - tłumaczy Cejrowski.

Jak widać w niektórych rejonach USA śnieg to prawdziwa sensacja. Paraliż murowany...

ez
[Fot. Profil WC na Facebooku]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook