Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski: „Muzułmanie w Ełku mordują Polaka”

10.01.2017

„Kim jest ten facet? Jak są arabskie napisy w kebabie, to ja nie wiem, kim jest ten facet” - mówił na antenie Radia Koszalin podróżnik i publicysta Wojciech Cejrowski.

Cejrowski w programie Radiowy Przegląd Prasy skomentował głośne wydarzenia z Ełku, gdzie pod kebab-barem został zadźgany przez kucharza 21-letni Daniel, po tym jak ukradł butelki napoju. 

„Muzułmanie w Ełku mordują Polaka. Europa taka zacofana intelektualnie i nie ogarnia sama siebie” - stwierdził Cejrowski. 

„W Polsce pisze się, że zatrzymano obcokrajowców, zamiast napisać islamistów z Algierii, Tunezji i Maroka, zamiast napisać arabów, zamordowali Polaka. Zabili Polaka na terenie Polski” - skomentował podróżnik. 

Zdaniem Cejrowskiego zabójca Polaka przybywając do Polski nie ucywilizował się. 

„Ja chcę stygmatyzować, nie przyjechał do Polski i nie powiesił sobie Matki Bożej Częstochowskiej na ścianie, nie ucywilizował się w Polsce w kierunku naszej kultury, tylko przywozi nam kompletnie obcą kulturę, wpycha nam na siłę” - mówił. 

„Kim jest ten facet? Jak są arabskie napisy w kebabie, to ja nie wiem, kim jest ten facet. On przyjechał ze swoją kulturą, to jest niebezpieczne, ta kultura się radykalizuje”  - dodał podróżnik. 

ak/se.pl 

[fot. YouTube/TV Republika]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook