Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: Miller to komunistyczny aparatczyk

15.07.2015

„Można zostać ukaranym nawet za zorganizowanie turnieju brydżowego we własnym ogrodzie”.

Wojciech Cejrowski informuje czytelników, że będzie podpisywał książki na pikniku w Łebie. Wspomina przy tym swój pobyt w tym mieście w sierpniu 1995 roku. A przy tym krytykuje sytuację związaną z organizacją wszelkich imprez publicznych w Polsce.

Pisząc o swoich występach z 1995 roku Cejrowski wskazuje: „Nie było jeszcze wtedy ustawy o zgromadzeniach publicznych, którą przeprowadził kilka lat później komunistyczny aparatczyk Miller, a która powoduje, że spontaniczne imprezy i zgromadzenia stały się nielegalne” - zaznacza.

I dodaje, że „dziś można zostać ukaranym nawet za zorganizowanie turnieju brydżowego na własnych imieninach we własnym ogrodzie”.

„Dzisiaj imprezki trzeba zgłaszać, ubiegać się o zezwolenia, zatrudniać karetki pogotowia, kible i strażaków. Tak wygląda 'wolność zgromadzeń'” - wskazuje Cejrowski. Znany podróżnik wskazuje, że w związku z obowiązującym prawem „nie będzie tym razem w Łebie takiej swobody jak dwadzieścia lat temu”.

W rozmowie z portalem ekstramagazyn.pl znany podróżnik piętnuje z kolei promowane przez TVN „wzory kultury” oraz przypomina, że Aleksander Kwaśniewski powinien naprawić szkody, jakie wyrządził upijaniem się na oficjalnych wyjazdach zagranicznych.

Cejrowski wskazał, że wybryki pijanych polskich turystów przynoszą ujmę Polsce. „Ale skoro na oficjalnych wyjazdach zagranicznych upijał się publicznie i bełkotał do kamer prezydent RP Aleksander Kwaśniewski, to bardzo trudno jest zaprowadzić zachowania kulturalne pośród reszty narodu, prawda?” - zaznacza.

W jego ocenie od tamtego czasu Kwaśniewski, choć przyznał się, że „chlał”, nie zrobił nic, żeby inni nie szli jego śladem. „A powinien naprawić szkody, które spowodował. Na przykład poprzez uruchomienie jakiejś akcji w rodzaju „Polaku nie upijaj się za granicą! - ja to robiłem i wstyd mi do dziś”. To naprawdę nie jest żadna ujma na honorze, że ktoś jest alkoholikiem. Ujmą jest kłamać na ten temat” - podkreśla Cejrowski.

Przyznaje również, że boli go, jak słyszy w ustach Polaków wulgaryzmy. „Mnie osobiście boli, gdy słyszę za granicą to okropne słowo na literę „K”. No, ale czego mam się spodziewać, skoro to wulgarne, brudne słowo pada wciąż i wciąż z ust pewnej sławnej kucharki z telewizji TVN - Gessler, chyba tak się ona nazywa. Chce uchodzić za damę, a w gębie kloaka. Takie mamy „wzory kultury”, więc ja nawet nie mam prawa mieć pretensji do przeciętnych Polaków, że powielają ten „wzór”” - zauważa Wojciech Cejrowski.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook