Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: Miller to komunistyczny aparatczyk

15.07.2015

„Można zostać ukaranym nawet za zorganizowanie turnieju brydżowego we własnym ogrodzie”.

Wojciech Cejrowski informuje czytelników, że będzie podpisywał książki na pikniku w Łebie. Wspomina przy tym swój pobyt w tym mieście w sierpniu 1995 roku. A przy tym krytykuje sytuację związaną z organizacją wszelkich imprez publicznych w Polsce.

Pisząc o swoich występach z 1995 roku Cejrowski wskazuje: „Nie było jeszcze wtedy ustawy o zgromadzeniach publicznych, którą przeprowadził kilka lat później komunistyczny aparatczyk Miller, a która powoduje, że spontaniczne imprezy i zgromadzenia stały się nielegalne” - zaznacza.

I dodaje, że „dziś można zostać ukaranym nawet za zorganizowanie turnieju brydżowego na własnych imieninach we własnym ogrodzie”.

„Dzisiaj imprezki trzeba zgłaszać, ubiegać się o zezwolenia, zatrudniać karetki pogotowia, kible i strażaków. Tak wygląda 'wolność zgromadzeń'” - wskazuje Cejrowski. Znany podróżnik wskazuje, że w związku z obowiązującym prawem „nie będzie tym razem w Łebie takiej swobody jak dwadzieścia lat temu”.

W rozmowie z portalem ekstramagazyn.pl znany podróżnik piętnuje z kolei promowane przez TVN „wzory kultury” oraz przypomina, że Aleksander Kwaśniewski powinien naprawić szkody, jakie wyrządził upijaniem się na oficjalnych wyjazdach zagranicznych.

Cejrowski wskazał, że wybryki pijanych polskich turystów przynoszą ujmę Polsce. „Ale skoro na oficjalnych wyjazdach zagranicznych upijał się publicznie i bełkotał do kamer prezydent RP Aleksander Kwaśniewski, to bardzo trudno jest zaprowadzić zachowania kulturalne pośród reszty narodu, prawda?” - zaznacza.

W jego ocenie od tamtego czasu Kwaśniewski, choć przyznał się, że „chlał”, nie zrobił nic, żeby inni nie szli jego śladem. „A powinien naprawić szkody, które spowodował. Na przykład poprzez uruchomienie jakiejś akcji w rodzaju „Polaku nie upijaj się za granicą! - ja to robiłem i wstyd mi do dziś”. To naprawdę nie jest żadna ujma na honorze, że ktoś jest alkoholikiem. Ujmą jest kłamać na ten temat” - podkreśla Cejrowski.

Przyznaje również, że boli go, jak słyszy w ustach Polaków wulgaryzmy. „Mnie osobiście boli, gdy słyszę za granicą to okropne słowo na literę „K”. No, ale czego mam się spodziewać, skoro to wulgarne, brudne słowo pada wciąż i wciąż z ust pewnej sławnej kucharki z telewizji TVN - Gessler, chyba tak się ona nazywa. Chce uchodzić za damę, a w gębie kloaka. Takie mamy „wzory kultury”, więc ja nawet nie mam prawa mieć pretensji do przeciętnych Polaków, że powielają ten „wzór”” - zauważa Wojciech Cejrowski.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook