Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski: Miller mnie wkurza

17.12.2014

Wojciech Cejrowski jest zirytowany faktem, że przewodniczący SLD rozdaje prezenty z okazji zbliżających się Świąt.

„Wkurza mnie Leszek Miller rozdający prezenty z okazji Bożego Narodzenia. Dla Leszka Millera, działacza PZPR (partii komunistycznej) żaden Bóg nie narodził się w Boże Narodzenie, a zatem jakiekolwiek obchodzenie tego religijnego święta przez towarzysza Leszka Millera jest irytującą próbą zawłaszczenia symboli Kościoła Katolickiego, który Leszek Miller na co dzień zwalcza - w skrócie: wkurzający hipokryta” - pisze na swoim fan page'u na Facebooku Cejrowski (pisownia oryginalna – przyp. red.).

Podróżnik podkreśla,że irytują go również ateiści, którzy praktykują świąteczne zwyczaje.

„Wkurza mnie też, że opłatkiem dzielą się ludzie kompletnie niewierzący. Jeśli człowieku nie wierzysz, to bądź konsekwentny i nie bierz do łapy czegoś co wprost symbolizuje Hostię, Jezusa żywego itd.” - czytamy w nowym poście Cejrowskiego.

To niejedyna rzecz, która wywołuje złość publicysty w okresie świątecznym.

„Choinka z masła z kolei nie wkurza mnie wcale, gdyż moja śp. Babcia potrafiła za pomocą noża maczanego we wrzątku rzeźbić przepiękne róże z masła. Robiła to w trzy sekundy a myśmy to podziwiali z rozdziawionymi gębami. Te róże był ozdobą naszych świątecznych stołów i wspominam je z rozrzewnieniem” - wspomina Cejrowski.

Choć podróżnik nie kryje swojej irytacji, nie zapomina również o charakterze świąt, który składania do zachowania spokoju.

„Ponieważ w świętach Bożego Narodzenie NIE chodzi o wkurze, tylko właśnie raczej o rozrzewnienie o wzruszenia, pozwolę sobie nagrodzić tę choinkę. WIEM - chodziło o wkurzenie, ale... owocem zasad konkursowych jest jednak wzruszenie tą maślaną choinką, wspomnienie babci. Cóż więc z tego, ze chodziło o wkurz, kiedy ostatecznie pojawił się wzrusz. Baj!” - puentuje Cejrowski.

gah 

[fot. YouTube]


CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook