Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski: Kwaśniewski to zdrajca

27.10.2015

„Jarosław Kaczyński jest wojownikiem, a polityka to wojna, wojna o sprawę, o interesy i tak dalej” - mówi Wojciech Cejrowski.

Wojciech Cejrowski uważa, że przed Polakami stoi zadanie opracowania nowej konstytucji. „Korzystamy z konstytucji, którą stworzył Aleksander Kwaśniewski, zdrajca, który służył obcemu mocarstwu. PZPR była partią, która służyła ZSRR. Nie możemy brać konstytucji od takiego gościa. Nie zmieniamy tej konstytucji, won z tą konstytucją!” – mówił w programie Cejrowski w TV Republika.

Cejrowski uważa, że premierem powinna być Beata Szydło i przyznaje, że nie wie czy będzie ona dobrą szefową rządu. „Nie znam Beaty Szydło, więc trudno mi stwierdzić, czy byłaby dobrym premierem, ale podobno jak się za coś zabierze, to idzie do końca” – zaznaczył.

Pytany o Kaczyńskiego, stwierdził: „Jarosław Kaczyński jest wojownikiem, a polityka to wojna, wojna o sprawę, o interesy i tak dalej”.

Oceniając wyniki wyborów Cejrowski stwierdził, że wszyscy się cieszą, a on jestem lekko przestraszony. „Czerwoni zrzucili odpowiedzialność na plecy PiSiorom. Zaraz przyjdą np. górnicy i będą się domagać tego, czego od PO. Przez 100 dni tego nie da się ogarnąć. Bardzo trudno jest zarządzić, jak nie ma z czego” – ocenił.

„Mam głębokie przeświadczenie, że to jest ustawienie PiS-u w pozycji 'poradźcie sobie z tym, ale i tak nie dacie rady'. 'Wy będziecie ponosić odpowiedzialność, a my tymczasowo przechodzimy do drugiej linii'” – ocenił Wojciech Cejrowski.

Cejrowski zwrócił również uwagę na ułomność systemu wyborczego w Polsce. „System z listami partyjnymi jest niedobry. Niechrześcijański i nieuczciwy” – ocenił. Zdaniem Cejrowskiego konieczne jest wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych, gdzie – według Cejrowskiego – jedna osoba odpowiada jednoosobowo przed samymi wyborcami.

ez

[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook