Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: Kwaśniewski to zdrajca

27.10.2015

„Jarosław Kaczyński jest wojownikiem, a polityka to wojna, wojna o sprawę, o interesy i tak dalej” - mówi Wojciech Cejrowski.

Wojciech Cejrowski uważa, że przed Polakami stoi zadanie opracowania nowej konstytucji. „Korzystamy z konstytucji, którą stworzył Aleksander Kwaśniewski, zdrajca, który służył obcemu mocarstwu. PZPR była partią, która służyła ZSRR. Nie możemy brać konstytucji od takiego gościa. Nie zmieniamy tej konstytucji, won z tą konstytucją!” – mówił w programie Cejrowski w TV Republika.

Cejrowski uważa, że premierem powinna być Beata Szydło i przyznaje, że nie wie czy będzie ona dobrą szefową rządu. „Nie znam Beaty Szydło, więc trudno mi stwierdzić, czy byłaby dobrym premierem, ale podobno jak się za coś zabierze, to idzie do końca” – zaznaczył.

Pytany o Kaczyńskiego, stwierdził: „Jarosław Kaczyński jest wojownikiem, a polityka to wojna, wojna o sprawę, o interesy i tak dalej”.

Oceniając wyniki wyborów Cejrowski stwierdził, że wszyscy się cieszą, a on jestem lekko przestraszony. „Czerwoni zrzucili odpowiedzialność na plecy PiSiorom. Zaraz przyjdą np. górnicy i będą się domagać tego, czego od PO. Przez 100 dni tego nie da się ogarnąć. Bardzo trudno jest zarządzić, jak nie ma z czego” – ocenił.

„Mam głębokie przeświadczenie, że to jest ustawienie PiS-u w pozycji 'poradźcie sobie z tym, ale i tak nie dacie rady'. 'Wy będziecie ponosić odpowiedzialność, a my tymczasowo przechodzimy do drugiej linii'” – ocenił Wojciech Cejrowski.

Cejrowski zwrócił również uwagę na ułomność systemu wyborczego w Polsce. „System z listami partyjnymi jest niedobry. Niechrześcijański i nieuczciwy” – ocenił. Zdaniem Cejrowskiego konieczne jest wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych, gdzie – według Cejrowskiego – jedna osoba odpowiada jednoosobowo przed samymi wyborcami.

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook