Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski: Kwaśniewski to zdrajca

27.10.2015

„Jarosław Kaczyński jest wojownikiem, a polityka to wojna, wojna o sprawę, o interesy i tak dalej” - mówi Wojciech Cejrowski.

Wojciech Cejrowski uważa, że przed Polakami stoi zadanie opracowania nowej konstytucji. „Korzystamy z konstytucji, którą stworzył Aleksander Kwaśniewski, zdrajca, który służył obcemu mocarstwu. PZPR była partią, która służyła ZSRR. Nie możemy brać konstytucji od takiego gościa. Nie zmieniamy tej konstytucji, won z tą konstytucją!” – mówił w programie Cejrowski w TV Republika.

Cejrowski uważa, że premierem powinna być Beata Szydło i przyznaje, że nie wie czy będzie ona dobrą szefową rządu. „Nie znam Beaty Szydło, więc trudno mi stwierdzić, czy byłaby dobrym premierem, ale podobno jak się za coś zabierze, to idzie do końca” – zaznaczył.

Pytany o Kaczyńskiego, stwierdził: „Jarosław Kaczyński jest wojownikiem, a polityka to wojna, wojna o sprawę, o interesy i tak dalej”.

Oceniając wyniki wyborów Cejrowski stwierdził, że wszyscy się cieszą, a on jestem lekko przestraszony. „Czerwoni zrzucili odpowiedzialność na plecy PiSiorom. Zaraz przyjdą np. górnicy i będą się domagać tego, czego od PO. Przez 100 dni tego nie da się ogarnąć. Bardzo trudno jest zarządzić, jak nie ma z czego” – ocenił.

„Mam głębokie przeświadczenie, że to jest ustawienie PiS-u w pozycji 'poradźcie sobie z tym, ale i tak nie dacie rady'. 'Wy będziecie ponosić odpowiedzialność, a my tymczasowo przechodzimy do drugiej linii'” – ocenił Wojciech Cejrowski.

Cejrowski zwrócił również uwagę na ułomność systemu wyborczego w Polsce. „System z listami partyjnymi jest niedobry. Niechrześcijański i nieuczciwy” – ocenił. Zdaniem Cejrowskiego konieczne jest wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych, gdzie – według Cejrowskiego – jedna osoba odpowiada jednoosobowo przed samymi wyborcami.

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook