Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Cejrowski: Kwaśniewski to zdrajca

27.10.2015

„Jarosław Kaczyński jest wojownikiem, a polityka to wojna, wojna o sprawę, o interesy i tak dalej” - mówi Wojciech Cejrowski.

Wojciech Cejrowski uważa, że przed Polakami stoi zadanie opracowania nowej konstytucji. „Korzystamy z konstytucji, którą stworzył Aleksander Kwaśniewski, zdrajca, który służył obcemu mocarstwu. PZPR była partią, która służyła ZSRR. Nie możemy brać konstytucji od takiego gościa. Nie zmieniamy tej konstytucji, won z tą konstytucją!” – mówił w programie Cejrowski w TV Republika.

Cejrowski uważa, że premierem powinna być Beata Szydło i przyznaje, że nie wie czy będzie ona dobrą szefową rządu. „Nie znam Beaty Szydło, więc trudno mi stwierdzić, czy byłaby dobrym premierem, ale podobno jak się za coś zabierze, to idzie do końca” – zaznaczył.

Pytany o Kaczyńskiego, stwierdził: „Jarosław Kaczyński jest wojownikiem, a polityka to wojna, wojna o sprawę, o interesy i tak dalej”.

Oceniając wyniki wyborów Cejrowski stwierdził, że wszyscy się cieszą, a on jestem lekko przestraszony. „Czerwoni zrzucili odpowiedzialność na plecy PiSiorom. Zaraz przyjdą np. górnicy i będą się domagać tego, czego od PO. Przez 100 dni tego nie da się ogarnąć. Bardzo trudno jest zarządzić, jak nie ma z czego” – ocenił.

„Mam głębokie przeświadczenie, że to jest ustawienie PiS-u w pozycji 'poradźcie sobie z tym, ale i tak nie dacie rady'. 'Wy będziecie ponosić odpowiedzialność, a my tymczasowo przechodzimy do drugiej linii'” – ocenił Wojciech Cejrowski.

Cejrowski zwrócił również uwagę na ułomność systemu wyborczego w Polsce. „System z listami partyjnymi jest niedobry. Niechrześcijański i nieuczciwy” – ocenił. Zdaniem Cejrowskiego konieczne jest wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych, gdzie – według Cejrowskiego – jedna osoba odpowiada jednoosobowo przed samymi wyborcami.

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 2. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 3. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 4. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

 5. flick-refiugados 27.05.2017

  RDI: multikulturalizm w wydaniu unijnym jest iluzją

  List Macieja Świrskiego o poparciu działań rządu ws. imigrantów.

 6. Zbigniew-Brzezinski-dsdadsadaa 27.05.2017

  Jimmy Carter i eksperci o prof. Brzezińskim

  "Był ważną częścią naszego życia od ponad czterech dekad i był znakomitym urzędnikiem państwowym".

 7. teatrpowszechnySIobara 27.05.2017

  Kuriozalny list w obronie "Klątwy"

  Kuriozalny list w obronie przedstawienia "Klątwa" wystosował dyrektor Teatru Powszechnego Paweł Łysak: "Pamiętajmy, że tylko środowiskowa solidarność jest w stanie przeciwdziałać cenzurze i przemocy".

 8. abbczysksxc 27.05.2017

  Zyski spółek skarbu państwa!

  Spółki Skarbu Państwa obecne na polskiej giełdzie ogłaszają dzień po dniu swoje wyniki finansowe za I kwartał tego roku i okazuje się, że w zestawieniu z wynikami z I kwartału roku poprzedniego, są one wręcz rewelacyjne.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook