Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski krytykowany przez gejów za nazywanie ich „zboczeńcami”

22.11.2014

Organizacje LGBT skrzyknęły się i wydały oświadczenie ws. znanego podróżnika.

Znany z konserwatywnych poglądów podróżnik otwarcie krytykował plany emisji przez TVP spotu "Najbliżsi obcy", który przedstawia dzień z życia pary lesbijek. W TV Republika podróżnik komentował: - Jakiś pederasta zrobi spot, a drugi pederasta dostanie forsę z funduszy na jego wyemitowanie. I dodawał, że "to środowisko zboczeńców reprezentujących wartości antychrześcijańskie i antycywilizacyjne".

Jak podaje onet.pl po tej wypowiedzi Cejrowskiego 36 organizacji LGBT skrzyknęło się, by wydać wspólne oświadczenie. Według nich Cejrowski po raz kolejny "okazał nienawiść do ludzi o nieheteroseksualnej orientacji".

Słowa podróżnika nazwano "ewidentnym, homofobicznym przejawem mowy nienawiści". "Dotyka on nie tylko osób nieheteroseksualnych, twórców spotu i przedstawicieli Kampanii Przeciw Homofobii. Dotyka nas wszystkich, zaangażowanych w tworzenie społeczeństwa obywatelskiego, otwartego i tolerancyjnego" - czytamy w komunikacie.

Organizacje ubolewają także, że Cejrowski nie poniósł za swoje słowa żadnych konsekwencji. To wedle środowisk LGBT pokazuje słabość polskiego prawa.

źródło: onet.pl/run

fot. tvp.info/run
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook