Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski kpi z Oscarów

01.03.2016

„Gwizdanie na murzyna to rasizm, a gwizdanie za to samo na białego to... Hollywood”.

Wojciech Cejrowski, znany i ceniony podróżnik i dziennikarz, kpi z gali rozdania Oscarów. Naświetla przy tym, jak wygląda poprawność polityczna w Hollywood.

 

„Wczoraj na rozdaniu Oscarów prowadzący komik (Chris Rock) był zabawny jak trzeba. Wielokrotnie i bardzo celnie robił sobie bekę z pomysłów bojkotowania Oscarów przez murzynów. On sam też murzyn, więc poza tym, że było wesoło, było mu też więcej wolno. Gdyby to samo mówił biały, byłby wygwizdany, a gwizdać na murzyna nie wypadało, bo... murzyn. Gwizdanie na murzyna to rasizm, a gwizdanie za to samo na białego to... Hollywood” – pisze na Facebooku Cejrowski.

 

Cejrowski wskazuje, że gwiazdy filmowe mówiły „głupoty”. „Prowadzący mnie ubawił, technologia wykonania przedstawienia też, reklamy, których większość przygotowano specjalnie na ten wieczór, były świetne, ale już artyści odbierający Oscary wygadywali takie głupoty, że co chwilę prychałem” – kontynuuje Cejrowski.

 

Dodaje, że „nagradzano lub nominowano filmy o dewiantach, na które nikt nie poszedł do kina”. „Nagradzano też filmy o innych dewiantach (Mad Max) na które walą tłumy. Tak czy owak za dużo dewiantów, a do tego jeszcze sztandarowy głupek z Białego Domu - vice prezydent J.Biden, przy którym Bredzisław Komorowski może uchodzić za szczyt finezji, elegancji i błyskotliwej wypowiedzi” – zaznacza Cejrowski.

 

Podróżnik wskazuje, że w Ameryce „wolno publicznie wygłaszać każdą głupotę, kłamstwa, herezje etc.” „Gwarantuje to pierwsza poprawka do Konstytucji, która mówi, że władza państwowa nie może uchwalić żadnych ustaw ograniczających wolność słowa. Dlatego aktorzy na rozdaniu Oscarów mogą opowiadać głupoty, dlatego nie może być ciszy wyborczej, ani kary za mowę nienawiści. Obywatel ma nieograniczone prawo głosić rzeczy które innych wkurzają, obrażają, zniesmaczają, a WŁADZY NIC DO TEGO - na tym polega wolność.  Tak jest w Ameryce i tak powinno być wszędzie” – tłumaczy Cejrowski.

 

ez

[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook