Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: Kopacz jest jak Korwin

02.04.2015

"Rosjanie wejdą, droga pani Kopacz, wejdą, szanowny Korwinie..."

"A czy ja komu każę głosować na Dudę lub Brauna? Nic takiego z mojego tekstu nie wynika. Podzieliłem się dwoma spostrzeżeniami - jedno dotyczyło oddawania życia za sprawę, drugie piosenek wyborczych. Rozważanie kandydatów, którzy występują w ofercie to chyba normalne, prawda?" - pyta w swoim wpisie na Facebooku Wojciech Cejrowski, odnosząc się do swojej poprzedniej notki, w której zastanawiał się nad tym, który z kandydatów w wyborach prezydenckich byłby najlepszy.

Podróżnik zapewnia, że nie chodzi na pasku żadnej z partii i sam jeszcze nie podjął decyzji w sprawie głosowania.

"Publiczne zastanawianie się którzy kandydaci wydają się (sic) zdolni do oddania życia za sprawę, za nas - tylko tyle. A skąd niby wiem, że Duda byłby zdolny poświęcić życie? Konsekwentnie broni ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Kampania wyborcza jest od tego byśmy się zastanawiali, który najlepszy, albo który nie-najgorsz. No to zastanawiam się. I na razie nie wiem" - przyznaje.

Cejrowski zastanawia się też nad wypowiedziami innego z kandydatów - Janusza Korwin-Mikkego, który straszy, że głosowanie na PiS lub PO to głosowanie na… trzecią wojnę światową. "Korwin zna się na kwestiach wolności obywatelskich oraz ekonomii, natomiast nie ma pojęcia o sprawach międzynarodowych. A kompetencje Prezydenta RP to przede wszystkim kwestie międzynarodowe oraz przywództwo na wypadek wojny. Postawa Korwina w kwestii trwającej wojny jest postawą niejakiej Kopacz, która chciała się zamknąć w domu i przeczekać - może Rosjanie nie wejdą. Wejdą droga pani, wejdą szanowny Korwinie. Putin zapowiedział to wprost co najmniej dwa razy w rozmowach z przedstawicielami Zachodu. Co konkretnie? Że w dwa tygodnie może być w Warszawie, albo w Rydze… A potem poprawił się, że miał na myśli dwa dni" - tłumaczy.

I dodaje: "Sprawę przynależności Dudy do Unii Wolności omówiłem już (bardzo krytycznie) w radiu WNET, wiec zarzutu, że przegapiam ten istotny brud w jego życiorysie nie przyjmuję. I NA RAZIE DOŚĆ O TYM. O WYBORACH POGADAMY BYĆ MOŻE JESZCZE ALE PO WIELKANOCY OK?" - kończy Cejrowski.

LL

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook