Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: Kopacz jest jak Korwin

02.04.2015

"Rosjanie wejdą, droga pani Kopacz, wejdą, szanowny Korwinie..."

"A czy ja komu każę głosować na Dudę lub Brauna? Nic takiego z mojego tekstu nie wynika. Podzieliłem się dwoma spostrzeżeniami - jedno dotyczyło oddawania życia za sprawę, drugie piosenek wyborczych. Rozważanie kandydatów, którzy występują w ofercie to chyba normalne, prawda?" - pyta w swoim wpisie na Facebooku Wojciech Cejrowski, odnosząc się do swojej poprzedniej notki, w której zastanawiał się nad tym, który z kandydatów w wyborach prezydenckich byłby najlepszy.

Podróżnik zapewnia, że nie chodzi na pasku żadnej z partii i sam jeszcze nie podjął decyzji w sprawie głosowania.

"Publiczne zastanawianie się którzy kandydaci wydają się (sic) zdolni do oddania życia za sprawę, za nas - tylko tyle. A skąd niby wiem, że Duda byłby zdolny poświęcić życie? Konsekwentnie broni ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Kampania wyborcza jest od tego byśmy się zastanawiali, który najlepszy, albo który nie-najgorsz. No to zastanawiam się. I na razie nie wiem" - przyznaje.

Cejrowski zastanawia się też nad wypowiedziami innego z kandydatów - Janusza Korwin-Mikkego, który straszy, że głosowanie na PiS lub PO to głosowanie na… trzecią wojnę światową. "Korwin zna się na kwestiach wolności obywatelskich oraz ekonomii, natomiast nie ma pojęcia o sprawach międzynarodowych. A kompetencje Prezydenta RP to przede wszystkim kwestie międzynarodowe oraz przywództwo na wypadek wojny. Postawa Korwina w kwestii trwającej wojny jest postawą niejakiej Kopacz, która chciała się zamknąć w domu i przeczekać - może Rosjanie nie wejdą. Wejdą droga pani, wejdą szanowny Korwinie. Putin zapowiedział to wprost co najmniej dwa razy w rozmowach z przedstawicielami Zachodu. Co konkretnie? Że w dwa tygodnie może być w Warszawie, albo w Rydze… A potem poprawił się, że miał na myśli dwa dni" - tłumaczy.

I dodaje: "Sprawę przynależności Dudy do Unii Wolności omówiłem już (bardzo krytycznie) w radiu WNET, wiec zarzutu, że przegapiam ten istotny brud w jego życiorysie nie przyjmuję. I NA RAZIE DOŚĆ O TYM. O WYBORACH POGADAMY BYĆ MOŻE JESZCZE ALE PO WIELKANOCY OK?" - kończy Cejrowski.

LL

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook