Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: Komunistyczne obchody 1 maja trzeba zlikwidować

03.05.2017

Wojciech Cejrowski na antenie Radia Wnet skomentował między innymi świętowanie dnia flagi narodowej. Jego zdaniem, święto flagi 2 maja ustanowione po to, żeby nie likwidować 1 maja.

"Ma to miejsce dlatego, żeby stworzyć taki długi weekend. Uważam, że 1 maja powinno się pryncypialnie zlikwidować jako święto państwowe w Polsce. Co nie znaczy, że lewica nie może sobie wtedy świętować. To jest z gruntu komunistyczne święto. To, że początkowe wydarzenia miały miejsce w czasach związków zawodowych, to nie ma znaczenia. Jest to święto wielkich marszy w krajach komunistycznych" – podkreślił Cejrowski. 


Zwrócił uwagę, że przez trzy święta, jedno po drugim, rozmywa się wartość trzeciego maja, jako tego jedynego. 

 "Pokazuje się w Polsce, że 1 maja stoi na równi ze świętem narodowym 3 maja, które do tego jest świętem maryjnym. Nie zgadzam się z tym, dlatego 2 maja – ten pomost łączący te dwa święta za pomocą flagi, odrzucam z całego serca"- dodał. 

 Podkreślił, że 1 maja to święto takich ludzi, jak Fidel Castro czy Mao Tse Tung. Podróżnik przyznał, że według niego święto Polonii powinno przypadać 3 maja, a nie 2 maja. 

 "W czasie zaborów wszyscy byliśmy Polonią, wielu Polaków wyjeżdżało na obczyznę"  – zauważył. 

 Rozmowa dotyczyła także obietnicy wyborczej Donalda Trumpa o tym, że na granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem powstanie mur. 

 "Najlepiej byłoby powtórzyć mur z granicy Izraela z Autonomią Palestyńską, czyli tam, gdzie mieszkają terroryści, którzy uczą dzieci, jak zabijać Izraelczyków. Ten mur się tam sprawdza. To bardzo wysokie klocki z betonu, dobrze usadzone w ziemi, nie da się go rozwalić" - stwierdził Cejrowski. 

Cejrowski wyjaśnił, dlaczego trzeba oddzielać się murami od Meksyku, chociaż eksperci uważają, że ten kraj za kilka lat będzie szóstą najszybciej rozwijającą się gospodarką świata. Jego zdaniem, można być szóstą gospodarką świata w ujęciu statystycznym, a faktycznie być krajem biednym. 

"Meksyk to kraj kontrastów. Pięć procent ludzi żyje tam na wysokim poziomie, a reszta to biedota" - podkreślił.

Zaznaczył, że podobnie sytuacja wygląda w Chinach i Indiach, gdzie rozwarstwienie społeczne przybiera kolosalne rozmiary, mimo że w ubiegłym roku były to najszybciej rozwijające się gospodarki świata. Jego zdaniem, aby być najszybciej rozwijającą się gospodarką świata, należy zlikwidować zasiłek oraz socjal dla ludzi biednych.  

"Gdyby Polska chciała być 6 gospodarką świata, to musiałaby zlikwidować zasiłki i mieć dużo biednych ludzi, którzy będą musieli pracować "– powiedział Cejrowski. 

Zaznaczył przy tym, że nie musi podobać się nam  model chiński ani indyjski, ale to właśnie napędza ich gospodarkę. Wojciech Cejrowski, mówiąc  o problemie z zasiłkami w Ameryce, powiedział, że jedna szósta  Amerykanów, czyli 50 milionów ludzi, pobiera zasiłki. Stwierdził, że „socjal” stał się elementem swoistej wielopokoleniowej tradycji, zwłaszcza wśród ciemnoskórych Amerykanów.

"W ten sposób znów stali się niewolnikami… socjalu"– powiedział Wojciech Cejrowski.


wkt/wnet.fm

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook