Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: Komunistyczne obchody 1 maja trzeba zlikwidować

03.05.2017

Wojciech Cejrowski na antenie Radia Wnet skomentował między innymi świętowanie dnia flagi narodowej. Jego zdaniem, święto flagi 2 maja ustanowione po to, żeby nie likwidować 1 maja.

"Ma to miejsce dlatego, żeby stworzyć taki długi weekend. Uważam, że 1 maja powinno się pryncypialnie zlikwidować jako święto państwowe w Polsce. Co nie znaczy, że lewica nie może sobie wtedy świętować. To jest z gruntu komunistyczne święto. To, że początkowe wydarzenia miały miejsce w czasach związków zawodowych, to nie ma znaczenia. Jest to święto wielkich marszy w krajach komunistycznych" – podkreślił Cejrowski. 


Zwrócił uwagę, że przez trzy święta, jedno po drugim, rozmywa się wartość trzeciego maja, jako tego jedynego. 

 "Pokazuje się w Polsce, że 1 maja stoi na równi ze świętem narodowym 3 maja, które do tego jest świętem maryjnym. Nie zgadzam się z tym, dlatego 2 maja – ten pomost łączący te dwa święta za pomocą flagi, odrzucam z całego serca"- dodał. 

 Podkreślił, że 1 maja to święto takich ludzi, jak Fidel Castro czy Mao Tse Tung. Podróżnik przyznał, że według niego święto Polonii powinno przypadać 3 maja, a nie 2 maja. 

 "W czasie zaborów wszyscy byliśmy Polonią, wielu Polaków wyjeżdżało na obczyznę"  – zauważył. 

 Rozmowa dotyczyła także obietnicy wyborczej Donalda Trumpa o tym, że na granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem powstanie mur. 

 "Najlepiej byłoby powtórzyć mur z granicy Izraela z Autonomią Palestyńską, czyli tam, gdzie mieszkają terroryści, którzy uczą dzieci, jak zabijać Izraelczyków. Ten mur się tam sprawdza. To bardzo wysokie klocki z betonu, dobrze usadzone w ziemi, nie da się go rozwalić" - stwierdził Cejrowski. 

Cejrowski wyjaśnił, dlaczego trzeba oddzielać się murami od Meksyku, chociaż eksperci uważają, że ten kraj za kilka lat będzie szóstą najszybciej rozwijającą się gospodarką świata. Jego zdaniem, można być szóstą gospodarką świata w ujęciu statystycznym, a faktycznie być krajem biednym. 

"Meksyk to kraj kontrastów. Pięć procent ludzi żyje tam na wysokim poziomie, a reszta to biedota" - podkreślił.

Zaznaczył, że podobnie sytuacja wygląda w Chinach i Indiach, gdzie rozwarstwienie społeczne przybiera kolosalne rozmiary, mimo że w ubiegłym roku były to najszybciej rozwijające się gospodarki świata. Jego zdaniem, aby być najszybciej rozwijającą się gospodarką świata, należy zlikwidować zasiłek oraz socjal dla ludzi biednych.  

"Gdyby Polska chciała być 6 gospodarką świata, to musiałaby zlikwidować zasiłki i mieć dużo biednych ludzi, którzy będą musieli pracować "– powiedział Cejrowski. 

Zaznaczył przy tym, że nie musi podobać się nam  model chiński ani indyjski, ale to właśnie napędza ich gospodarkę. Wojciech Cejrowski, mówiąc  o problemie z zasiłkami w Ameryce, powiedział, że jedna szósta  Amerykanów, czyli 50 milionów ludzi, pobiera zasiłki. Stwierdził, że „socjal” stał się elementem swoistej wielopokoleniowej tradycji, zwłaszcza wśród ciemnoskórych Amerykanów.

"W ten sposób znów stali się niewolnikami… socjalu"– powiedział Wojciech Cejrowski.


wkt/wnet.fm

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook