Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski: Kibole spałują syryjską nawałę

03.11.2016

Dziennikarz chwali i broni środowiska kibicowskie.

„To jest jedyny moment, gdy policja ćwiczy się w sztuce obrony” - mówi Wojciech Cejrowski na antenie Radia Koszalin, odnosząc się do sprawy awantur kibiców piłkarskich.


„Rolą państwa jest jakoś tych kibiców zagospodarować. Ja bym z tym sobie poradził jako minister spraw wewnętrznych. Ja bym ich zapraszał na ustawki, tylko bym to organizował w sposób godziwy, by nie było niszczone pół dzielnicy” - twierdzi dziennikarz.


Mówił też o ewentualnej roli kibiców w walce z imigrantami.


„Mamy dzięki temu zorganizowane oddziały, które mogą się uzbroić w kamień i kij i pokonać syryjską nawałnicę” - przekonywał podróżnik.
Odpowiadając na krytykę środowisk kibicowskich, Cejrowski przypomina patriotyczne działania podejmowane przez to środowisko.


„Zbierali pośród siebie pieniądze na renowacje grobów Żołnierzy Wyklętych. Robili wielkie patriotyczne prezentacje na stadionach” - mówi WC.


Przekonuje też, że gdy dojdzie do kryzysowej sytuacji, kibol poradzą sobie lepiej niż żołnierze Wojska Polskiego.


„Obronią Ojczyznę i zasłonią ją własną piersią, kiedy przyjdzie potrzeba. Tylko kibole, bo żołnierz jest tłusty i szkolony na sucho na poligonie. A kibol nie boi się wejść w zwarcie, gdy leci na niego kamień” - przekonywał dziennikarz.


Cejrowski mówił również o sytuacji, w której Angela Merkel będzie chciała się pozbyć imigrantów ze swojego kraju.


„Kiedy zaczną się wlewać przez nieistniejącą granicę do Polski, to pan pokocha kiboli z Poznania, którzy spałują syryjską nawałnicę” - powiedział.

Mly/YouTube/Radio Koszalin

fot. [YouTube]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook