Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski: Idą ciężkie czasy

30.09.2015

„Na Europę ciągnie nawałnica. Ludzie nie chcą uchodźców. Przyłączam się do tego”.

Wojciech Cejrowski w swoim wpisie na Facebooku wraca do problemu imigrantów, którzy wciąż docierają do Europy. Nazywa ich „nawałnicą”.

„Oczywiście wiem, że idą ciężkie czasy, że na Europę ciągnie nawałnica, a w takich czasach dobrze jest zawsze nosić w kieszeni poutykane monety ze złota i srebra... Kto je ma przy sobie, zwiększa swoją szansę ucieczki z łapanki, z obławy, z kotła. Kto ma” - pisze na swoim profilu na Facebooku Cejrowski.

Dodaje, że „doradzam każdemu, kogo stać by mieć, choćby jeden srebrny dolar w kieszeni, choćby jedna złota świnka, lub dolar z bizonem... cokolwiek i oby nigdy nie było potrzebne”.

Podróżnik komentuje również łódzki marsz przeciwko przyjmowaniu imigrantów w Polsce. „Ludzie wyszli na ulice, bo nie chcą wpuszczania uchodźców. Może gdyby władza była bardziej udolna, gdybyśmy mieli porządne służby do sprawdzania fali imigrantów, Naród myślałby inaczej, ale na razie Naród nie chce i Naród protestuje. A ja przyłączam się do tego protestu” - pisze Cejrowski.

Dodaje, że „nieudolna władza, nie potrafi sprawdzić kogo wpuszcza”. „A po wyborach? Po wyborach ktokolwiek wygra też będzie, przynajmniej na początku, sprawował władzę nieudolnie. Bo cały aparat państwowy mamy nieudolny i nawet gdyby do parlamentu nagle weszło 400 geniuszy to nie udźwigną - taki to ciężar, ta.. "kamieni kupa". (A poza wszystkim żaden geniusz nie kandyduje z list partyjnych, bo jest na to zbyt mądry...)” - podsumowuje Wojciech Cejrowski.

Jak widać nie patrzy optymistycznie na sprawę imigrantów.

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook