Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: Gdy obywatel krytykuje władzę trzeba mu przyłożyć!

17.07.2014

„Teraz niedobrze jest zarabiać? Niedobrze jest prowadzić firmę? To w jakim celu Tusk zachęca młodych, by szli na studia a potem zaczynali własne kariery zawodowe, otwierali własne firmy?” - pisze na Facebooku Wojciech Cejrowski.

Znany podróżnik i publicysta odnosi się w tekście zamieszczonym na swoim profilu do publikacji dziennika „Fakt”, który prześwietlił jego dochody. Zdaniem Cejrowskiego to nie przypadek:

„Oooo jak miło - zaraz po tym jak obywatel skrytykuje władzę (wywiad dla Do Rzeczy), obywatelowi trzeba przyłożyć. A jeśli naprawdę nie ma czym, to może zacznijmy mieć pretensję o to, że obywatel odnosi sukcesy zawodowe i ma dochody, płaci państwu wysokie podatki oraz zatrudnia kilka osób dzięki czemu nie są bezrobotne” - pisze Cejrowski.

Dodaje, że chciałby zarabiać milionowe sumy wykazywane przez „Fakt”, jednak dziennik myli liczby:

„Niestety w tym tekście moje dochody osobiste mylone są z dochodami spółki, dochody producenta programu z moimi, no ale pewnie nie chodziło o merytoryczną poprawność lecz o wyrządzenie jakiejś szkody” - pisze.

I dodaje:

„Tylko jakiej? Teraz niedobrze jest zarabiać? Niedobrze jest prowadzić firmę? To w jakim celu Tusk zachęca młodych, by szli na studia a potem zaczynali własne kariery zawodowe, otwierali własne firmy?” - pyta podróżnik.

Jednak najbardziej zabolało go uderzenie w jego śp. ojca. Dziennik zasugerował, że to dzięki jego protekcji Wojciech Cejrowski trafił do telewizji:

„Nigdy (ojciec-red.) nie należał do partii komunistycznej, nigdy nie dał się skaptować bezpiece, a ja nie byłem resortowym dzieckiem. Nie dostawałem nawet darmowych wejściówek na koncerty organizowane przez mojego Ojca” - wspomina Cejrowski.

Na koniec dodaje, że tabloidowi udało się go zranić:

„Próba oczerniania mojego Taty, to jedyny moment tego tekstu, który mnie dotknął, sprawił przykrość. Jeśli więc Faktowi o sprawienie przykrości chodziło, to udało się!” - czytamy w profilu podróżnika.

lz

[fot: facebook]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook