Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Cejrowski: Gdy obywatel krytykuje władzę trzeba mu przyłożyć!

17.07.2014

„Teraz niedobrze jest zarabiać? Niedobrze jest prowadzić firmę? To w jakim celu Tusk zachęca młodych, by szli na studia a potem zaczynali własne kariery zawodowe, otwierali własne firmy?” - pisze na Facebooku Wojciech Cejrowski.

Znany podróżnik i publicysta odnosi się w tekście zamieszczonym na swoim profilu do publikacji dziennika „Fakt”, który prześwietlił jego dochody. Zdaniem Cejrowskiego to nie przypadek:

„Oooo jak miło - zaraz po tym jak obywatel skrytykuje władzę (wywiad dla Do Rzeczy), obywatelowi trzeba przyłożyć. A jeśli naprawdę nie ma czym, to może zacznijmy mieć pretensję o to, że obywatel odnosi sukcesy zawodowe i ma dochody, płaci państwu wysokie podatki oraz zatrudnia kilka osób dzięki czemu nie są bezrobotne” - pisze Cejrowski.

Dodaje, że chciałby zarabiać milionowe sumy wykazywane przez „Fakt”, jednak dziennik myli liczby:

„Niestety w tym tekście moje dochody osobiste mylone są z dochodami spółki, dochody producenta programu z moimi, no ale pewnie nie chodziło o merytoryczną poprawność lecz o wyrządzenie jakiejś szkody” - pisze.

I dodaje:

„Tylko jakiej? Teraz niedobrze jest zarabiać? Niedobrze jest prowadzić firmę? To w jakim celu Tusk zachęca młodych, by szli na studia a potem zaczynali własne kariery zawodowe, otwierali własne firmy?” - pyta podróżnik.

Jednak najbardziej zabolało go uderzenie w jego śp. ojca. Dziennik zasugerował, że to dzięki jego protekcji Wojciech Cejrowski trafił do telewizji:

„Nigdy (ojciec-red.) nie należał do partii komunistycznej, nigdy nie dał się skaptować bezpiece, a ja nie byłem resortowym dzieckiem. Nie dostawałem nawet darmowych wejściówek na koncerty organizowane przez mojego Ojca” - wspomina Cejrowski.

Na koniec dodaje, że tabloidowi udało się go zranić:

„Próba oczerniania mojego Taty, to jedyny moment tego tekstu, który mnie dotknął, sprawił przykrość. Jeśli więc Faktowi o sprawienie przykrości chodziło, to udało się!” - czytamy w profilu podróżnika.

lz

[fot: facebook]

Warto poczytać

 1. Google1477x83142-2016 20.10.2016

  Antoni Macierewicz dla "wSieci": Zbudujemy polski śmigłowiec!

  "Mamy szanse zbudowania środkowoeuropejskiego systemu współpracy w dziedzinie zbrojeniowej, tak by móc konkurować z największymi koncernami zbrojeniowymi w Europie".

 2. Internet700x40040-2016-kopia 20.10.2016

  „Sienkiewicz wielki” na łamach miesięcznika „wSieci Historii”

  „My wszyscy z niego” – o tym, że Cat-Mackiewicz tak pisał o Henryku Sienkiewiczu przypomina w najnowszym numerze miesięcznika „wSieci Historii” Jan Żaryn.

 3. f6bdaf33dd3c4d0194a772945eedb3c9 20.10.2016

  Apel: "Zastanawiam się, jak można zakochać się w budżecie?". WYWIAD

  "To bardzo źle skrojony budżet, który świadczy o tym, że rząd nie przyłożył się do tego projektu. Dlatego pozostaje tylko tak irracjonalne uczucie jak zakochanie".

 4. Zrzut-ekranu-2016-10-20-o-164757 20.10.2016

  Sędzia Muszyński: Zdanie prezesa TK jest dla mnie drugorzędne

  "Andrzej Rzepliński nie posiada żadnych uprawnień do tego, by traktować mnie inaczej niż innych sędziów TK”.

 5. spie-st 20.10.2016

  Śpiewak: Zależy nam na wyjaśnieniu patologii

  Śpiewak dodał, że będzie bacznie przyglądał się zapowiadanemu przez PiS projektowi powołania komisji weryfikacyjnej w sprawie afery reprywatyzacyjnej.

 6. mat-st 20.10.2016

  Potrzebny audyt w KNF?

  Rozmowa z Rafałem Matusiakiem, prezesem Krajowej SKOK, członkiem Rady Dyrektorów WOCCU.

 7. wsiecipiesiewicz1910 19.10.2016

  „wSieci”: Kulisy procesu Piesiewicza

  „Już sama sentencja wyroku przyprawia karnistów o ból głowy”.

 8. EurocopterEC-725CougarMkII 19.10.2016

  Pawłowicz: Państwo musi się kierować swoim interesem

  Posłanka PiS prof. Krystyna Pawłowicz mówiła w rozmowie z portalem wPolityce.pl o sprawie Caracali.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook