Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: Gdy obywatel krytykuje władzę trzeba mu przyłożyć!

17.07.2014

„Teraz niedobrze jest zarabiać? Niedobrze jest prowadzić firmę? To w jakim celu Tusk zachęca młodych, by szli na studia a potem zaczynali własne kariery zawodowe, otwierali własne firmy?” - pisze na Facebooku Wojciech Cejrowski.

Znany podróżnik i publicysta odnosi się w tekście zamieszczonym na swoim profilu do publikacji dziennika „Fakt”, który prześwietlił jego dochody. Zdaniem Cejrowskiego to nie przypadek:

„Oooo jak miło - zaraz po tym jak obywatel skrytykuje władzę (wywiad dla Do Rzeczy), obywatelowi trzeba przyłożyć. A jeśli naprawdę nie ma czym, to może zacznijmy mieć pretensję o to, że obywatel odnosi sukcesy zawodowe i ma dochody, płaci państwu wysokie podatki oraz zatrudnia kilka osób dzięki czemu nie są bezrobotne” - pisze Cejrowski.

Dodaje, że chciałby zarabiać milionowe sumy wykazywane przez „Fakt”, jednak dziennik myli liczby:

„Niestety w tym tekście moje dochody osobiste mylone są z dochodami spółki, dochody producenta programu z moimi, no ale pewnie nie chodziło o merytoryczną poprawność lecz o wyrządzenie jakiejś szkody” - pisze.

I dodaje:

„Tylko jakiej? Teraz niedobrze jest zarabiać? Niedobrze jest prowadzić firmę? To w jakim celu Tusk zachęca młodych, by szli na studia a potem zaczynali własne kariery zawodowe, otwierali własne firmy?” - pyta podróżnik.

Jednak najbardziej zabolało go uderzenie w jego śp. ojca. Dziennik zasugerował, że to dzięki jego protekcji Wojciech Cejrowski trafił do telewizji:

„Nigdy (ojciec-red.) nie należał do partii komunistycznej, nigdy nie dał się skaptować bezpiece, a ja nie byłem resortowym dzieckiem. Nie dostawałem nawet darmowych wejściówek na koncerty organizowane przez mojego Ojca” - wspomina Cejrowski.

Na koniec dodaje, że tabloidowi udało się go zranić:

„Próba oczerniania mojego Taty, to jedyny moment tego tekstu, który mnie dotknął, sprawił przykrość. Jeśli więc Faktowi o sprawienie przykrości chodziło, to udało się!” - czytamy w profilu podróżnika.

lz

[fot: facebook]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook